Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*** [Topiąc w kawie wątpliwości]
#1
Topiąc w kawie wątpliwości
zamieniam niepewność w obłoki dymu

lepkie brzmienia głośników
zamykają mi rzeczywistość
w papierowym pudełku

Puszka Pandory rośnie
pochłaniając kolejne godziny

każde drżenie głosu
delikatnym dotykiem

zimniej się robi
kiedy odchodzisz
Odpowiedz
#2
świetnie się czyta ten wiersz, bardzo fajny, łagodny klimacik. Wiesz, to mi przypomina trochę Sade (właśnie wyszedłem na mięczaka).


jedna uwaga - twój wiersz czyta mi się o wiele lepiej bez 4 "zwrotki". Jest płynniej, bardziej tajemniczo, a ten "ktoś" i tak gdzieś stoi z boku...



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#3
Witam, Dziękuję Szachu za dobre słowoSmile


Troszeczkę zmodyfikowałam tą 4 zwrotkę, tak lepiej?
Odpowiedz
#4
jest ok, ale wydaje mi się, że zmieniłaś samą końcówkę...



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#5
Szachowi chyba chodziło o "twojego"

Ja już mówiłam, że mi się strasznie podoba ten wiersz. W sumie, z Twoimi ostatnimi wierszami mam strasznie mocne skojarzenia, wizje. To nieco abstrakcyjne, bo wiersze są delikatne, subtelne.

Brawo.
Odpowiedz
#6
usunęłam to nieszczęsne "twojego" Smile
dziękuję za komentarz i miłe słowo. W związku z tym, że na forum komentarz musi zawierać więcej niż trzy słowa, chyba najpierw wiersz będę wstawiała tu ^ ^
Odpowiedz
#7
wiersz jest ok, a z własnego doświadczenia wiem, że poprawki rodzą się nawet po kilku miesiącach od "produkcji" wiersza. Dlatego jeszcze wszystko przed Autorką i Tworzywem.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#8
Przybywam, obiecałam i nie ukrywam, że coś tam mnie jeszcze ciekawego zachęciło, ale niech to pozostanie tajemnicą.

Bardzo dobry wiersz, nie przepoetyzowany i, co najważniejsze - Twój :*
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#9
Cytat:zimniej się robi
inwersja działa na niekorzyść, dużo lepiej brzmiałoby 'robi się zimniej'

opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#10
Witam,
Dziękuję Liwaju za wejście Smile
Odpowiedz
#11
Pozwolę się nie zgodzić z Liwajem. Mi pasuje wszystko tak jak jest, nawet czwarta strofka. Tak już jest, że te Twoje wiersze są takie delikatne, że bardzo na mnie działają. Zrezygnowałbym z wielkiej litery w "Topiąc".

Słowem, podoba mi się.

I miło, że liczysz się z moją opinią Smile

Pozdrawiam
InF
Odpowiedz
#12
Witam,
Dziękuję Ci Infie za komentarz, z tym topiąc od wielkiej litery to taki nawyk po prostuSmile
Zapraszam częściej do wpadania

Czarne yo
Odpowiedz
#13
Akurat inwersja o której wspomniał(-a) Liwaj nie przeszkadza mi. Poza tym inwersja jest pełnoprawnym środkiem stylistycznym i w niczym nie ustępuje epitetowi, metaforze, itd. Trzeba tylko używać go z głową, podobnie jak przydawki dopełniaczowej...
Natomiast podobnie jak Szach czytam przez 4 strofy.

Pozdrawiam.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#14
Kheiro ja ten tekst pozostawiam jeszcze do poleżenia ale dziękuję za komentarz i obronę przed LiwajemSmile
Odpowiedz
#15
Obronę? Dlaczego fakt, że komuś coś się w wierszu nie podoba, odbierasz jako atak?

Duśka wspomniała coś o "wizji" przy czytaniu tekstu. Ja może nie odczuwam tego aż tak, ale rzeczywiście jest jest dość obrazowy, mimo braku rozbudowanych (w sensie - objętościowo) porównań czy innych takich. Pod koniec trochę się rwie i to drażni, ale niekoniecznie jest wadą. Jakby się uczepić drobiazgu, usunęłabym "mi" z drugiej zwrotki.
Ładnie i w charakterystycznym dla ciebie stylu.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości