Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teraz (tytuł roboczy)
#1
Kupa kłamstw, oto świat.
Syf i szajs, gra obłuda
Dziki pęd, punk not dead.
Taki trend, sztuczne cuda.
Podły czas, system łga.
Tańczy strach, mrze swoboda.

Wiara trwa, Jezus zszedł.
Wielki Bóg, kłamstwo żywe.
Mylny trop, zwykły szrot.
Błądzi myśl, mózg pożera.
Kończy dzień się i czas.
Jeszcze błysk, kilka złudzeń.
Odpowiedz
#2
Próbowałam zarapować pod linię melodyczną NAS, ale zorientowałam się, że to utwór punkowy, więc kaleczyć go rapowaniem nie należy. Utwór do zaśpiewania na krzyku, wprost ze zbuntowanych trzewi, mocny krzyk pokolenia, dla których słowo "anarchia" miało nie tylko brzmienie, ale i głęboki sens.
Gdyby nie był to tekst piosenki, powiedziałabym, że brzmi jak seria z karabinu maszynowego. Gdyby zrobić z niego wiersz, powinien mieć jednak inną melodię.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
(01-10-2019, 07:08)Miranda Calle napisał(a): Próbowałam zarapować pod linię melodyczną NAS, ale zorientowałam się, że to utwór punkowy, więc kaleczyć go rapowaniem nie należy. Utwór do zaśpiewania na krzyku, wprost ze zbuntowanych trzewi, mocny krzyk pokolenia, dla których słowo "anarchia" miało nie tylko brzmienie, ale i głęboki sens.
Gdyby nie był to tekst piosenki, powiedziałabym, że brzmi jak seria z karabinu maszynowego. Gdyby zrobić z niego wiersz, powinien mieć jednak inną melodię.

Dziękuję Pani Mirando, tak pewnie to jakaś ballada punkowa, ale tak bez nadmiaru buntu prezentowana, przypuszczam że może brzmieć archaicznie, choć dość świeża.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości