Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teoria i praktyka
#1
miałeś ideały
to dobrze
chciałeś pomagać
cudownie
jesteśmy z ciebie dumni


obyś tylko wiedział
po której stronie stanąć
i strzegł się prawdy jak ognia

pamiętaj
gdzieś w tle
maszeruje korowód potępionych
dowody na to
że przedawkowanie grozi śmiercią


czerwiec 2010
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#2
dobry wiersz, fajnie się go czyta. "Obyś tylko wiedział, po której stronie stanąć" - bardzo proste, ale jakże celne. OK.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Fajny wiersz,z jasno określonym przesłaniem.Nie używasz zbyt wielu metafor i słów,ale jak dla mnie to plus.4/5.
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#4
Mestari, już się bałam, że polecisz sztampą, ale się obroniłaś. Podpisuję się pod powyższymi komentarzami.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#5
Moralizatorski i mdły.]

Proszę o bardziej rozwinięte i treściwe komentarze. K.
Odpowiedz
#6
Jarosławie, pozwól, że zadam Ci pytanie: dlaczego tak uważasz?
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#7
Dlatego, że z uwagą przeczytałem.
Subtelna ironia przerodziła się w przestrogę, by w puencie powić truizm; banał.
Przykro mi.
Pozdrawiam serdecznie
JJ
Odpowiedz
#8
Dziękuję.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#9
obiecałem i zajrzałem. na poezji się nie znam, więc nie będę się wymądrzał w sprawach techniki. powiem tylko tyle: jako treść, przesłanie dotarło do mnie. więcej - opisuje jakby mnie samego. jednym słowem podoba mi się: jak na poezję proste, zrozumiałe, głębokie. pozdrawiam, Bart
Odpowiedz
#10
czyta się ten wiersz niczym opowieść o życiu, to przestroga przed życia zwodniczością...
i na taką poezję jest zapotrzebowanie Smile
pozdrawiam,
GH
- wrota do innego wymiaru...
[Obrazek: gwidon.jpg]



Odpowiedz
#11
Udany wiersz. "Poleciałaś" tutaj stylem, który bardzo lubię.

Jedna sugestia :

"i strzegł się prawdy jak ognia"

- nie lepiej brzmiałoby "i strzegł prawdy jak ognia"?

Pozdrawiam.



Odpowiedz
#12
Nie, Sun. Nie chodziło mi o to, żeby chronić prawdę, ale o to, żeby raczej się jej wystrzegać... A rozważania, dlaczego tak, pozostawiam Czytelnikom.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#13
Zgadzam się z tym, że wiersz jest moralizatorski i mdły. Odnosząc się do twojego komentarza(Sąd nad Balladyną), mogłabyś też ,,trochę ćpać", może pisałabyś lepsze wiersze, a chyba uczyłaś się w szkole, że Mickiewicz i Słowacki to osoby ważne dla Polaków i histori Polski.
Odpowiedz
#14
Prosty. Łatwy do zrozumienia. Bez zbędnych metafor i konieczności główkowania. Całkiem całkiem, muszę powiedzieć. Pozdrawiam Smile
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości