Tania ksiązka
#1
Chciałbym w tym temacie zainicjować rozmowę na temat miejsc, gdzie tanio można kupić książkę. Jak wiadomo niewiele osób jest w stanie wydawać 1/4 pensji czy też kieszonkowego na literaturę toteż wszelkie miejsca, gdzie książki można kupować po okazyjnych cenach są na wagę złota. Oczywiście allegro również jest dobrym miejscem do zakupu tanich książek (sam kupuję takie po 3-4 zł), ale do tego niemal zawsze trzeba dodać przesyłkę i wychodzi na to, że płacimy już trochę za naszą literaturę.

Możemy też się pokusić o stworzenie zbiorczego wątku z wypunktowanymi punktami, gdzie można zaopatrzyć się w tanią książkę.

To może ja zacznę:

Kraków

1. Pasaż na dworcu kolejowym, wyjście na perony środkowym przejściem w Galerii Krakowskiej i skręt w prawo. U szczytu schodów znajduje się obszerne stoisko z książkami.
Nowe i jak sądzę również używane egzemplarze można tam spotkać.
Ja kupiłem nową książkę Jacka Komudy 6 zł taniej niż w Empiku. Można się targować.

2. Księgarnia ANNPIO Bonarka 12 - niedaleko Galerii Bonarka w stronę Ronda Matecznego. Czasem można wyłowić niezłe okazje, ogłaszają się również na allegro.


Zapraszam też wszystkich do dodawania swoich typów w innych miastach!
Odpowiedz
#2
Hipermarkety. Tesco, Biedronka itp są miejscami, w których niekiedy można trafić na przeceny oraz różnego rodzaju wydania kieszonkowe. Wiadomo, że te ostatnie nie powalają pięknem, czy estetyką wydania, nie są to też nowości, ale czasem trafia się na perełki. Np. jakiś czas temu udało mi się złowić jedną książkę Murakamiego za 13zł. (Wydanie kieszonkowe, z kosza przecen), a jeszcze wcześniej (tak z 4 - 5 lat temu) "złowiłam" ostatnią cześć HP za 20 zł. (wydanie normalne, miękka oprawa, normalnie kosztowało ok 49zł)... Jednak niestety takie okazje jak ta nie zdarzają się zbyt często, a szkoda.
W księżycowym jasnym blasku
widziałam ciemne krople krwi,
co po twej dłoni na piasek spływały

Odpowiedz
#3
Zgadzam się. Ostatnio zakupiłem 3 książki Kossakowskiej po 9.90 w Saturnie. Na allegro schodziły po dwukrotnie wyższej cenie.
Odpowiedz
#4
Wrocław:
Księgarnia ZaRogiem
Wrocław ul. Hoene-Wrońskiego 14b
Otwarte: od 10 do 19 od pon. do pt.

Dość tania księgarnia, np. książki z serii Diuna mają o ponad 10 złotych tańsze niż w empiku dajmy na to
Odpowiedz
#5
Hm. W Zielonej Górze, zwykle w okresie letnim (w innych większych miastach też, wydaje mi się) często można się natknąć na stragany z wyprzedażą książek. Trochę trzeba poszperać, aby przebić się przez tą masę podręczników szkolnych i płytkich romansideł, ale myślę że warto, zdarzało mi się znajdywać różne perełki ; )
"Doprawdy, nie ma tak absurdalnego poglądu, którego by ludzie nie przyjęli jako własny, o ile tylko potrafi im się wmówić, że pogląd ten został przyjęty przez ogół. Przykład tak działa na ich myślenie, jak na ich czyny."
Artur Schopenhauer
Odpowiedz
#6
Na pewno nad morzem ^^ Trafiłem tam na kilka perełek po okazyjnych cenach, dlatego warto pochodzić po wszystkich możliwych straganach z książkami, których jest naprawdę wiele. Zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym, raz do roku taka okazja, więc trzeba mieć zbyt.
Odpowiedz
#7
W Matrasach wszelkiej maści w lecie są gigantyczne przeceny. Warto się rozejrzeć Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości