Taka sobie idea
#1
Proponuję utworzyć wątek "Inne" czy "Niesklasyfikowane" czy coś, gdyż są dzieła, bardziej czy mniej wybitne, których do obecnie istniejących szufladek włożyć się nie da.
Cytat:Nie traktuj życia poważnie. I tak nie wyjdziesz z tego żywy.
Ostrzegam, kiepski ze mnie krytyk. I żaden Goethe.
Odpowiedz
#2
Jest dział "Miniatury literackie". Dział "Inne" nie zostanie utworzony, ponieważ jest po prostu zbędny w obliczu istnienia wcześniej wymienionego.

Pozdrawiam.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#3
Wiem, zostało tylko przez mnie uznane, że "miniatury" muszą być miniaturami właśnie. Ale tak też jest spoko.
Cytat:Nie traktuj życia poważnie. I tak nie wyjdziesz z tego żywy.
Ostrzegam, kiepski ze mnie krytyk. I żaden Goethe.
Odpowiedz
#4
Owszem, Malbi źle zinterpretował propozycję.

Ale jak najbardziej się zgadzam z brakiem działu Inne. Dlaczego?
Wielu autorów miesza gatunki, lub jest na tyle młodymi, że sami nie są w stanie określić kategorii tematycznej swojego tworu (pomijając wiersze, publicystykę etc). Po wprowadzeniu takiej kategorii okazałoby się, że połowa utworów leci do działu inne, nawet jeżeli dominantą jest fantasy, czy obyczajowość. Spróbuj wybrać dominantę swojego utworu, jak coś nie będzie się zgadzać krytycy na 100% pomogą Wink
Odpowiedz
#5
(03-04-2011, 18:25)Malbert napisał(a): Jest dział "Miniatury literackie". Dział "Inne" nie zostanie utworzony, ponieważ jest po prostu zbędny w obliczu istnienia wcześniej wymienionego.
Sorry, ale to brzmi jak tekst z Misia - nie ma działu "Inne", bo jest dział "Miniatury literackie" Big Grin A co, jeśli tekst nie jest miniaturą i nie pasuje do żadnego z działów?
I przy okazji chciałam rzucić nieśmiałą propozycją utworzenia kategorii Surrealizm, Realizm magiczny może. Jest w sumie Fantasy, ale po co ludzie mają się potem rozczarowywać, że w tekście brakuje smoków?

I’m giving you a night call to tell you how I feel
I want to drive you through the night, down the hills
I’m gonna tell you something you don’t want to hear
I’m gonna show you where it’s dark, but have no fear
Odpowiedz
#6
W sumie zgadzam się z Leną, chociaż niech się ludzie kształcą, że fantasy to nie tylko smoki i elfy ujeżdżające krasnoludy, czy tam na odwrót. Znowuż dla każdego podgatunku fantasy i okolic nie będzie się tworzyło podkategorii, bo to większe zamieszanie będzie niż zyski. Już teraz ciężko się niekiedy połapać Wink
Odpowiedz
#7
Zawsze można rozważyć wprowadzenie tagów w każdym dziale tak jak to jest od niedawna w miniaturach. O ile tylko będziecie tego chcieli, drodzy użytkownicy.
Odpowiedz
#8
Idea tagowania jest bardzo dobra. Dzięki temu można np. zrezygnować w ogóle z podkategorii i zmniejszyć zamieszanie z działami.
Odpowiedz
#9
co do zasady popieram wniosek Leny. Rozszerzyłbym go na groteska-absurd-surrealizm. Mam wrażenie, że ludzie piszący w ten sposób mają problem z umieszczaniem swoich utworów.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#10
A ja myślę, że im więcej działów, tym większy bałagan. Z miniaturami to nie przeszło, a były tylko cztery podkategorie... Zróbmy mały burdelik w Fantasy.

Ludzie, ja pamiętam, jaki miałam problem z Miniaturami, mimo że nie jestem nowym użytkownikiem. Za każdym razem jak ktoś dołącza, jest gadanie, że trzeba dużo czasu poświęcić, bo Ink jest bardzo rozbudowany. No ja nie wiem, czy kolejne podziały są dobrym pomysłem.

Co więcej, jeśli dodamy kolejny poddział, może niektórym będzie łatwiej, ale czy wszystkim? To może też poniekąd zagmatwać, bo jeśli ktoś będzie miał w tekście łączenie to będzie miał jeszcze większy problem.

No cóż. Decyzja i tak należy do zarządu.
Odpowiedz
#11
"Zróbmy mały burdelik w Fantasy."
No ja bym wolała porządek, ale co kto lubi.

Jestem tu względnie nowa, nikogo o pomoc w rozeznaniu się na forum nie prosiłam i nie zauważyłam, by inni nowi to robili. Forum jest duże, ale bez przesady, ludzie potrafią myśleć i też pewnie poprzestałabym na przystosowaniu się, gdyby nie pojawił się ten sympatyczny temat. Bo jeśli cokolwiek tutaj dezorientuje, to właśnie obecny podział Fantastyki - nie chcecie się rozdrabniać, ale macie Postnuclear obok SF, choć pierwsze jest podkategorią drugiego, a już nawet Baśnie więcej mają wspólnego z Fantasy niż Surrealizm plus Absurd i Groteska wspomniane przez Szach-Mata.
Tagi, mam wrażenie, też niespecjalnie się sprawdzają - w Miniaturach pojawiło się już kilka nowych tekstów i wszystkie bez tagów.
I’m giving you a night call to tell you how I feel
I want to drive you through the night, down the hills
I’m gonna tell you something you don’t want to hear
I’m gonna show you where it’s dark, but have no fear
Odpowiedz
#12
Mówiąc o tagach, raczej wychodzi się myślami troszkę w przód wraz z rozwiązaniami technicznymi, trochę bardziej rozwiniętymi niż po prostu ciąg znaków przed nazwą tytułu ;P
Odpowiedz
#13
(04-04-2011, 16:55)Lena napisał(a): "Zróbmy mały burdelik w Fantasy."
No ja bym wolała porządek, ale co kto lubi.

Przeczytaj ze dwa razy moją wypowiedź i zrozum.

Cytat:Jestem tu względnie nowa, nikogo o pomoc w rozeznaniu się na forum nie prosiłam i nie zauważyłam, by inni nowi to robili.

O patrz, a ja jestem tu już 8 miesięcy i widziałam kilka takich sytuacji.

Cytat:Tagi, mam wrażenie, też niespecjalnie się sprawdzają - w Miniaturach pojawiło się już kilka nowych tekstów i wszystkie bez tagów.

A widzisz gdzieś przymus tagowania? Nie jest to obowiązkowe, więc ludzie NIE MUSZĄ tagować swoich tekstów.



Co do tagów - jak dla mnie pomysł dobry.
Odpowiedz
#14
Tagowanie zostało wprowadzone kilka dni temu. Jest to wariant opcjonalny i nikt nikogo nie zmusza do tagowania. Aczkolwiek polecamy to robić, żeby zachęcić czytelników, którzy interesują się danym typem miniatury, dzięki czemu można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie dobrego komentarza.

Dział Inne jest zbędny z paru powodów, niektóre wymienił Zguba. Ja mogę od siebie dodać tylko tyle, że do obecnego podziału można sklasyfikować każdy utwór literacki, czasem nawet do więcej niż jednego działu - wtedy zwykle pozostawiamy wybór autorowi, do którego działu zapragnie wrzucić tekst. Tak jak Zguba wspomniał, Krytycy zawsze służą radą, gdzie dany tekst umieścić.

Zgadzam się z opinią Duśki, iż im więcej działów tym większy bałagan. Dobrym wyjściem byłoby globalne wprowadzenie tagów, lecz póki co nie planujemy takiej akcji, chcemy zobaczyć, czy użytkownicy zaakceptują i zaprzyjaźnią się z tagami w miniaturach.


Co zaś się tyczy surrealizmu... (co najmniej jakby nasza rzeczywistość nie była dość surrealistyczna Big Grin) na bieżącą chwilę nie mam zdania na ten temat, ale myślę, że problem niedługo zostanie poruszony.
Odpowiedz
#15
(04-04-2011, 17:57)Danek napisał(a): Co zaś się tyczy surrealizmu (...) myślę, że problem niedługo zostanie poruszony.
O nic więcej mi nie chodzi. Jasne, że nie ma sensu tworzyć działu tylko dla jednego użytkownika, ale jeśli pojawi się więcej głosów, byłoby fajnie. Szkoda, że nikt nie odniósł się do moich słów na temat działu Fantastyki, ale w sumie rybka.


I’m giving you a night call to tell you how I feel
I want to drive you through the night, down the hills
I’m gonna tell you something you don’t want to hear
I’m gonna show you where it’s dark, but have no fear
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości