Tabletop internetowy
#1
A jakże, przypomniała mi się gra, w którą grałem na pewnym forum niemieckim, pełnym zresztą ludzi, którzy do niej wydawali się idealni. O co chodzi? Zacznijmy od podstaw. Wink

Wiecie, co to tzw. gra bitewna? Jeśli tak, możecie ominąć następny akapit. Jeśli nie, możecie go przeczytać, a w przypadku pytań zajrzeć na Wikipedię pod hasłem "wargaming" lub "tabletop wargaming" i dopiero wtedy je zadać.

W grach bitewnych każdy z graczy otrzymuje pewną ilość jednostek, którymi następnie dowodzi według ustalonych zasad. Cel jest prosty: pokonać innych w bitwie. W zależności od scenariusza w tejże potyczce może uczestniczyć od dwóch do... wielu graczy. Zdaje się, że w największej bitwie, jaką widziałem, uczestniczyło czterech graczy.

A jak zamierzam tę ideę zastosować na forum? No właśnie. Na początek proponuję pojedynki jeden na jeden, by uprościć pierwsze z nich. Bić się będziemy na planszach z sześciokątów, z których pierwszą sporządzę, gdy już wrócę do domu. (czyli za jakieś... dwa tygodnie do trzech? Ach, zrobię mapę do dziewiątego września) Co do zasad, gramy według "Madness", systemu mojego znajomego. Osobiście podejmuję się dostosowania go w razie potrzeby do settingu i wyjaśnienia zasad. Mogę też nadzorować pierwszą grę, choć wolałbym samemu ruszyć do boju swoją armią.

No dobrze, dużo wyjaśniania, podsumujmy. Kto chętny na wymyślenie własnej armii i poprowadzenie jej do zwycięstwa lub przegranej?

1. Loghaire

PS. Obiecuję wyjaśnić więcej i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Po prostu nie chcę przedłużać pierwszego postu. Angel

PPS. Po zrozumiałe wytłumaczenie, czym jest tego typu gra, spójrzcie tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_strategiczna
"- Jak to się mogło stać!? - wrzasnął spiczasty kapelusz."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości