TOP 5 - GRY RPG
#1
Tutaj wrzucamy listę naszych erpegów.
Oto moja lista:

1.
[Obrazek: 1135460781.jpg]

2.
[Obrazek: 164367859.jpg]

3.
[Obrazek: 219272828.jpg]

4.
[Obrazek: 257297046.jpg]

5.
[Obrazek: 1511557421.jpg]
Odpowiedz
#2
1-5 i wszystkie miejsca ever:

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

[Obrazek: 252px-Arcanum_cover_copy.jpg]
Odpowiedz
#3
1. Planescape: Torment
2. Fallout 2
3. Fallout
4. Arcanum
5. Baldur's Gate 2

W te nowsze nie grałem. Sad
"Jeśli moja poezja ma jakiś cel, to jest nim ocalenie ludzi od postrzegania i czucia w ograniczony sposób."

— Jim Morrison
Odpowiedz
#4
Planescape: Torment niezłe. Big Grin Grałam w to wyłącznie dla tekstów - heh, to było coś. Smile
Z Baldura pamiętam jedynie Fronczewskiego: "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę". Straszne. Może nie brzmi strasznie, ale słyszane po raz -enty robi się wręcz upiorne. Tongue
Odpowiedz
#5
1. Vampire the Masquerade - Bloodlines
2. Arcanum
3. Gothic
4. Planescape: Torment
5. Wiedźmin

Cieszę się, że Arcanum zyskało takie uznanieSmile
Odpowiedz
#6
1. Torment: The Planescape - za najlepszą fabułę w historii gier RPG, za klimat, grywalność i filmiki do czarów ( Działo Mechanusa wtedy rzucało mnie na kolana)
2. Bladurs Gate I - KLIMAT! Ponadto megarozbudowana opcja eksploracji świata.
3. Baldurs Gate II - KLIMAT! GRYWALNOŚĆ! I wogóle całkoształt.
4. Fallout I i II ( może dla niektórych to zbrodnia, ale dla mnie one są na równi zajebiaszcze) - też klimat, ale i ciekawa fabuła, masa smaczków i specyficzny humor.
5. Wiedźmin - przepiękna grafika, niemal idealnie oddany świat Geralta i cała masa smaczków dla fanów serii książek o Białym Wilku.



Ponadto dołożyłbym tu jeszcze Gothic II - za całkształtBig Grin
i Vampire Masquerade Redemption - za świat wąpierzy, niezła fabułę i MUZYKĘ!!! Muzyka stamtąd do dziś gości na moim odtwarzaczu MP3.
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#7
1. Fallout 1 i 2 (PC).
Za: niesamowity świat i alternatywną historię. Klimat nie do pobicia. Scenariusz! Perki, rozwój bohatera, zadania poboczne, frakcje. Czy wspominałem już o niesamowitym klimacie?
[Obrazek: w8_2.jpg]


2. Vagrant Story (PSX)
Za: świetną grafikę z komiksowym feelem, genialny scenariusz. Możliwość modyfikacji i budowy własnej broni, dynamiczny system walki.
[Obrazek: %5B-__-%27%5D+Vagrant+Story+-+03+%5B720p....23%5D.jpg]


3. Chrono Cross (PSX)
Za: KLIMAT i SCENARIUSZ! Ta gierka wessała mnie na parę ładnych miesięcy.
[Obrazek: k,MzU4MDk4MzEsNDUyNTUxMTI=,f,chronocross...een024.jpg]


4. Elder Scrolls IV: Oblivion (PC)
Za: wolność wyboru, świat, system rozwoju bohatera, możliwość modyfikacji każdego aspektu gry, tysiące modów.
[Obrazek: elder-scrolls-iv_l.jpg]


5. Seria Ishar (Amiga)
Za: KLIMAT, ręcznie rysowaną grafikę, ogrom świata (jak na ówczesne możliwości), możliwość rekrutacji bohaterów i system animozji w drużynie. Absolutny kosmos, jak na komputer z PÓŁ MEGABAJTA (nie, nie Gigabajta) pamięci RAM.
[Obrazek: ishar9.png]
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#8
Root!
Ten Ishar jest gdzieś do pobrania/kupienia?
Ciekawe, ale nikt nie wymienił serii Final FantasySmile Ja grałem w nią tylko na GBA i... wessało mnie. Szczególnie ciepło wspominam V część za klimat,humor i możliwości rozwoju bohatera i VI za technologiczne nowinki ( Piła motorowa rządzi!)
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#9
JGBart - mam wszystkie części Ishara w amigowej wersji, mogę Ci podesłać, tylko emulator potrzebujesz (mogę też podesłać linka, sam używam i jest świetny, ma nawet opcję symulowania, uwaga, RZĘŻENIA AMIGOWEJ STACJI DYSKIETEK przez głośniki PC. Coś pięknego!!! Big Grin). Daj znać na PW.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#10
Cytat:Ciekawe, ale nikt nie wymienił serii Final FantasySmile
Ja wymieniam Final Fantasy ^^
1) tak jak mówiłam: FF7 - za świetną, wielowątkową fabułą, klimat, kreację głównych bohaterów (Clouda polubiłam tak bardzo, że kupiłam sobie nawet jego figurkę^^),system walki oraz wiele innych rzeczy

2) Baldur's Gate 2 - fabuła godna książki (ciekawostka: książka na podstawie gry faktycznie istnieje), tworzenie postaci, masa ekwipunku, wyraziści bohaterowie

3) Final Fantasy 10 - klimat, nieograniczone wręcz możliwości tworzenia własnego ekwipunku, genialnie zaprojektowany świat

4) może nie do końca pasuje do klasyfikacji, ponieważ to mieszanka karcianki i RPG, ale nie mogę się powstrzymać: Etherlords 2 - kilka trybów rozgrywki, z których każdy sprawdza się doskonale, ogromna grywalność, ciekawe zaprojektowanie potworów

5) Darkstone - zadania w grze są losowe, więc rozgrywka za każdym razem jest inna, ciekawe rozwiązania niektórych questów, tony grywalności
"Zdaje mi się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej" - William Szekspir
Odpowiedz
#11
A ja popełniłem największy z możliwych faux pas! Otóż, bezkonkurencyjnie, na pierwszym miejscu stawiam grę DARKLANDS autorstwa MicroSoftu. Nie ma i nie będzie drugiej takiej gry. Niesamowity system rozwoju bohatera, autentyczna, średniowieczna mapa Niemiec i kawałka Polski (tak, tak, można odwiedzić Breslau czy Danzig!), genialna fabuła, niepozornie wpleciona w całkowitą dowolność działań (Elder Scrolls się może schować), realny, średniowieczny świat, z odrobiną magii w postaci modlitw do świętych, no po prostu GENIUSZ w czystej postaci!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#12
Ja bym tu dodał jeszcze pierwszą część Drakensanga w sumie - prześliczna grafika, ciekawa fabuła, spore możliwości rozwoju postaciSmile Baaaaaardzo mnie wciągnęło, taki staroszkolny RPG w nowej otoczce.

Niewiasto, Fenris zwana -"Etherlords" tu jak najbardziej pasujeSmileChociaż ja milej wspominam cz. 1 i bezlistosną walkę z Lordem Eteru na końcu...
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#13
Cytat:Chociaż ja milej wspominam cz. 1 i bezlistosną walkę z Lordem Eteru na końcu...
Niestety nie mam podobnego porównania, ponieważ nie grałam w część 1. Sad.
"Zdaje mi się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej" - William Szekspir
Odpowiedz
#14
Mnie bezpowrotnie zaczarowały Mass Effecty. Koniec i kropka. Nigdzie nie poczułem się tak częścią akcji jak w ME. Uch... mmm... gdzie są moje płyty.
"Mówię sam do siebie, ale ponieważ cenię sobie swoją opinię, nadałem sobie tytuł doktora." Erich Segal
Odpowiedz
#15
Ja także mam sentment do ME Wink
Ale oprócz tego cała saga Elder Scrolls (ARCYDZIEŁO dużo lepsze od Gothica!).
"Mój temat jest moim życiem, moje życie jest moim tematem."
~Giacomo Casanova
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości