TOP 5 - GRY MMORPG
#1
Zapraszam do podania swoich Top5 gier Smile

Moje TOP 5 :

1. Lineage 2
[Obrazek: 43391a86e9053539.jpg]


2. World of Warcraft
[Obrazek: b900da33361f7893med.jpg]


3. Runes of Magic
[Obrazek: 0cd2b2615326bad2med.jpg]


4. Guild Wars
[Obrazek: 06892e397aeed5a8med.jpg]


5. Shaiya
[Obrazek: 75cadebb9ae30ae0med.jpg]
Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj.
William Shakespeare
[Obrazek: gildiaPiecz1.jpg]
Odpowiedz
#2
Wstyd przyznać,ale grałem w tylko 2 gry MMORPG i to dawno bardzo temu.
WoW i Tibia,i głupio przyznać ale ta druga mi się bardziej podobała. Trafiłem na fajnych ludzi,chwilę pograłem,ale ze względu na brak czasu gry MMORPG straciły u mnie chody Smile
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#3
1. WoW. Genialna gra, minusem jest miesięczna opłata za grę na publicznych, legalnych serwerach.

2-5, nie ma, bo dłużej grałem tylko w WoW-a. Wessało mnie na 4 lata, poznałem ciekawych ludzi, ze dwie z tych znajomości utrzymuję w realu, trochę więcej internetowo. Nie żałuję, ale odkąd rzuciłem WoW-a, nie biorę się za MMROPG, wolę real. A ciężko mi to zbalansować, kiedy się wciągam w grę video.

Runes of Magic próbowałem niedawno, z miesiąc może grałem, ale znużyła mnie ta gra, imho jest schematyczna do bólu (głowySmile ).
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
WoW jak najbardziej - miejsce 1.
I, szczerze mówiąc, trudno mi przyznać jakiekolwiek dalsze miejsca, bo żaden inny MMORPG nie zdołał mnie wciągnąć na dłużej. Próbowałam bawić się w Conana (wielkie rozczarowanie), LotR-a (wiało nudą), Warhammera online (wiało prawie taką nudą jak przy LotR-ze) i oswajałam się z paroma innymi tytułami, których teraz nawet nie pamiętam, tak bardzo to po mnie spłynęło. Słowem: słabizna. Tongue Aaah, przez Tibię też śmignęłam, ale to było zupełne nieporozumienie. ;]
Blizzard odwalił (i odwala nadal, zwłaszcza ostatnio) kawał dobrej roboty przy WoWie. Cudeńko. Smile
Odpowiedz
#5
1. Anarchy Online
MMORPG zjadający na śniadanie wszystkie inne pod każdym względem oprócz grafiki Smile. Tak niesamowicie rozbudowanego erpega jeszcze nie spotkałem. Odstraszać może grafika (gra ma już 11 lat, ale mnie takie "schludne" 3D odpowiada Big Grin ... i ma się dobrze) ale nadrabia klimatem, ogromnym światem i świetną ścieżką dźwiękową. 3 rasy, masa klas (w żadnym innym mmorpg nie widziałem tak świetnie współdziałającego party, oraz dojrzałej i pomocnej społeczności) i jakieś 70 atrybutów, w które można przyznawać punkty. Bardziej rozbudowanego ekwipunku również nie spotkałem. Poezja dla fanów cyberpunku. Jak co to piszcie, z chęcią pomogę Smile.
2. Requiem: Memento Mori
Fajne, dorosłe mmorpg z silnikiem Havok (odcięte kończyny fruwają w powietrzu i ładnie odbijają się od powierzchni Tongue). Dominator na 62 lvlu (max to 79) i Templar na 45. Fajny klimat, niezgorsza grafika i niesamowite walki na arenach oraz PvP.
3. Dragonica
43 lvl Battlemage. W żadnej innej grze grind na mobach nie dawał mi tyle radości i satysfakcji (nagrody są adekwatne do wysiłków).
4. Champions OnlineBo od małego uwielbiam komiksowych superbohaterów i nawet po przejściu na f2p widać, że za tą grę trzeba było bulić 16$ mieśięcznie (czyt. jest naprawdę porządna). Ciekawe questy (żadne - zabij 5 zbirów i przynieś ich skalpy Tongue) i edytor, dzięki któremu, możemy stworzyć takiego bohatera jakiego chcemy (DOSŁOWNIE).
Odpowiedz
#6
Ja jakoś specjalnie nie przepadam za World of Warcraft. Szczerze nie wiem w czym tkwi sukces tej produkcji. Z wymienionych powyżej grałem W lineage 2 i w Shaiye, ale i one spowodowały, że szybko odsunąłem je na bok. Akurat jestem typem, który bardziej woli pograć w singla niż multi. Ot, taki charakter.
Odpowiedz
#7
W te MMORPG, które dotychczas grałam rozmieściłabym w następującej kolejności:
1. Metin 2 - najwięcej wspomnień, najwięcej spędzonego czasu, najwięcej przyjemności z gry. A z racji , że teraz gra zeszła na psy to nie gram Big Grin

2. Allods Online - cóż darmowa, rozbudowana , duży świat i wiele ciekawych postaci do wypróbowania.
Graficznie wzorowana na WoWie, ale to akurat nie jest dziwne. Ciekawe lokacje no i świat , jest zupełnie inny niż wszystkie mmo i wyróżnia się tym. I przede wszystkim jest możliwość grania po polsku Smile Też dużo fajnych wspomnień, zakończonych nieprzyjemnie , ale jednak warte zapamiętania.

3. Lineage 2 - cudowny świat , rozbudowany i gra przetrwała dość długi czas , a nadal jest szanowana i lubiana.
Świetnie się w to grało, a jak zrobili wersję f2p wypróbowałam i no było nieźle , ale potem przestałam grać. Podobnież teraz da się bardzo szybko wbić max lvl , co mnie troszkę smuci , ale gierka zasługuje na to miejsce.

4. Word of Warcraft- no tak jest to dość popularna gra , jak nie najbardziej popularna. Swego czasu udało mi się zakupić battle chesta , ale w tej chwili leży i się kurzy. Jest naprawdę świetna , ale obecnie nie potrafiłabym już w to chyba zagrać . Bardzo zraziła mnie Mist Of Pandaria, uważam, że twórcy lekko przegięli. Nie lubię w grach mmo ras zwierzęcych.

5. Runes of magic - ciekawa gierka , rozbudowana i podobna do WoWa. Udało mi się trochę w to pograć, ale trój klasowość to już lekka przesada.
Odpowiedz
#8
1. Dofus
2. Silkroad
3. EUDEMONS ONLINE
4. 2moons onnline/ hero onnline - miałem pokaźne konto ale buchnęli mi ;/
5. Kal onnline, Flyff onnline, Zu onnline
i parę innych Tongue
(03-01-2011, 15:42)Fraa napisał(a): Blizzard odwalił (i odwala nadal, zwłaszcza ostatnio) kawał dobrej roboty przy WoWie. Cudeńko. Smile

Wystarczy spojrzeć na D3 zepsuli grę
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#9
Aktualizacja.
1. The Secret World (po ograniu tytułu od czasu premiery stwierdzam "najlepiej napisane mmo", misje, które nie obrażają inteligencji gracza - jest dużo walki, ale próżno szukać banałów w stylu - ubij 15 upiornych koni, żeby zdobyć ich kopyta i móc stworzyć piekielny klej - są śledztwa - w grze nawet wbudowana jest przeglądarka internetowa(!), bardzo ciekawe i intrygujące zagadki - wszelakiej maści, olbrzymi i budzący podziw lore, system rozwoju, który jest cudowny a nigdzie indziej takiego nie uświadczyłem, tak samo jak system walki, który idealnie wstrzelił się w moje gusta - połączenie standardowego mmo z non-targetem. Każdy kto lubi mroczne klimaty, World of Darkness, a zwłaszcza Mage: The Awakening, będzie zachwycony - może nawet bardziej ode mnie). Grzech tytułu nie sprawdzić, bo można kupić za 40-50zł i jest B2P. Najlepszą rekomendacją niech będzie, że zakupiłem grę w dniu premiery (pre-order, który przyszedł z opóźnieniem xD) za 150zł, a następnie przez prawie rok buliłem abonament (a nie należał do tanich, nawet w gronie płatnych mmo, bo w sumie wychodziło ok. 70zł. Po raz pierwszy płaciłem abonament! Big Grin Tak naprawdę, to chyba TSW zmobilizował mnie do wyrobienia sobie karty kredytowej xD). I ani razu nie żałowałem choćby wydanej złotówki. TAKĄ grę zrobił FunCom Smile
PS. Nigdzie indziej nie znajdziecie milszej, bardziej kulturalnej i chętnej pomóc społeczności. Pewnie przez to, że większość graczy jest dorosła Wink . Serio, kultura i mmorpg idą tutaj w parze.
PS2. Gra ma stałą bazę graczy i cały czas pojawiają się nowi. Zachęcam do wypróbowania (są 3-dniowe triale). Mój nick w grze: Darkengar - służę pomocą na każdym etapie gry i zapraszam do gildii "Cellar Door" Smile
2. Anarchy Online - NADAL najlepsze sci-fi/cyberpunk mmorpg. Pomimo kanciastej grafiki 3D, nadal jest najlepszym i najbardziej klimatycznym tytułem w tej kategorii. Niezmiennie od 2000 roku. Tutaj również służę pomocą - mam 2 postacie stworzone pod instancje: Subway i Temple of Three Winds.
3. Ascend: Hand of Kul - połączenie Black & White, Giants: Citizen Kabuto i trochę God of War, w krwistym sosie mmorpg Smile Tak, dobrze czytacie, taka właśnie jest ta gra Smile Darmowa na STEAM'ie więc nie zaszkodzi spróbować, bo nie sposób napisać o tytule w 2-3 zdaniach. Proste i przyjemne.
4. War of the Roses - Bo to Mount & Blade: Warband, tylko przekute w tower defense deathmatch mmorpg (tak, dobrze czytacie Smile ). Polecam obejrzeć gameplaye.
5. GunZ 2 The Second Duel - deathmatchowy mmorpg z instancjami, misjami, bieganiem po ścianach i innymi akrobacjami wspartymi mieczami i spluwami, czyli co by było, gdyby Tarantino, Woo i Rodriguez byli programistami Tongue

W kwestii mmorpg'ów, na chwilę obecną to mój TOP 5. Z zaznaczeniem, że dwa pierwsze tytuły od ponad 3 lat goszczą na dwóch pierwszych miejscach niezmiennie. A to coś znaczy (nie, nie potrzebuję pomocy, to znaczy tylko, że to naprawdę świetne gry Big Grin ).
Odpowiedz
#10
Zdecydowanie najlepszy jest War of Warcraft, o innych grach ciężko mi się wypowiedzieć bo są mniej popularne. WoW ma chyba największą rzesze wiernych graczy.

____________________
Który krakowski hydraulik będzie dobry do remontu?
Odpowiedz
#11
Czy to znaczy, że jest najlepszy? Naprawdę tak uważasz? Smile To wręcz smutne.
Nie znam sie na rpg'ach chyba, ostatni, w jaki grałem, to jagged alliance 2, a i to chyba nie rpg. Jak pacze na wiedźmaka 3 to mi się robi błogo, ale coś też czuję, że bym się tym znudził - poeksplorowałbym sobie, poznał fabułę i wątki poboczne, ale siepać? Nieee, wygląda to marnie i nudno. Nie dla mnie.
Odpowiedz
#12
Lineage 2 - lata temu grałem ze znajomymi na prywatnym serwerze EPI, mega przygoda, nieprzespane noce. Czy ktoś ma informacje jak obecnie na officialu to wygląda? Czy jest sens pograć od czasu do czasu?
Odpowiedz
#13
Na Lineage 2 straciłem 2 lata życia; ale to było dawno, jeszcze w czasach C4. Grało się z fajnymi ludźmi, zostałem nawet demokratycznie wybranym CLem i zdobyliśmy dla klanu twierdze na White Sand Smile Parę epickich potyczek z innymi klanami. Ach łezka się w oku kręci Smile
Ale nie żałuję rozstania z gra - straszny pożeracz czasu Smile
Od tamtej pory trzymam się z dal od MMORPG.
Odpowiedz
#14
Wszystkie sieciówki zaprojektowane są jako pożeracze czasu. Powiem nawet więcej, skonstruowane są tak, żeby uzależniały.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#15
A która gra nie może być uzależniająca? ŻADNA Tongue Każda może się taką stać. To już wszystko zależy od naszego umysłu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości