TOP 5 - GRY AKCJI
#1
Tutaj umieszczamy listę naszych ulubionych gier akcji.
Oto moja lista Big Grin

1.
[Obrazek: 93711625.jpg]

2.
[Obrazek: 141350265.jpg]

3.
[Obrazek: 858844015.jpg]

4.
[Obrazek: 887005656.jpg]

5.
[Obrazek: 1825963906.jpg]
Odpowiedz
#2
1. Call of Duty: Modern Warfare
[Obrazek: 93711625.jpg]
Absolutnie genialna gra ze świetnym, trzymającym w napięciu singlem i multi, które na nowo zdefiniowało zabawę w strzelanie przez sieć. Coś, co po prostu trzeba mieć, trzeba zagrać. W multi gram już od trzech lat, jak ktoś chce się umówić na partyjkę - pisać na PW.

2. Battlefield: Bad Company 2
[Obrazek: 172er_bad_company_2_logo.jpg]
Cóż... rozmach, totalna rozpierducha na najwyższym poziomie, niepowalający, ale nadal dobry scenariusz, rozpierducha, świetne, prześwietne multi z jeszcze większą rozpierduchą... Helikoptery, samochody, łodzie, quady, czołgi, granatniki, snajperzy, piechota, inżynierowie, medycy... rozpierducha. Ta gra zwaliła mnie z nóg multi i sposobem rozgrywki. Nie jest na pierwszym miejscu tylko dlatego, że CoD4 ma dużo lepszy scenariusz no i mam do niego sentyment...

3. Stalker: Clear Sky
[Obrazek: oekl.jpg]
Nie trzeba dużo mówić. Wyśrubowany poziom trudności (plus mody które jeszcze bardziej ten poziom wyśrubowują), gęsty, mroczny klimat Zony i to połączenie rpg z fps... W to trzeba zagrać. Zamieszczam jeszcze parę linków do klimatycznych screenshotów.

http://www.techpowerup.com/img/08-03-13/...y_2009.jpg
http://g1.idg.pl/ftp/gry/prequeal_screen_03b.jpg
http://blogulate.com/wp-content/uploads/...ys-req.jpg
http://nvision.pl/img/200803/stalker_cle...x10_03.JPG

4. Bioshock
[Obrazek: bioshock_pc.jpg]
Co prawda nie zdążyłem się nawet dobrze w to rozegrać, jednak... akcja, klimat, fabuła. Moc po prostu w czystej postaci, scenariusz jak z holywoodzkiego filmu. Mast hew.

5. Call of Duty: Modern Warfare 2
[Obrazek: boxshot_uk_large.jpg]
Tylko ten, kto zagrał w pierwsze Modern Warfare może sobie wyobrazić emocje związane z premierą jego drugiej odsłony. Pamiętam z jaką radochą rozpakowywałem pudełko, instalowałem grę a następnie... Scenariusz poprowadzony z OGROMNYM rozmachem, efekty specjalne i filmowość każdego praktycznie momentu zwalała mnie z nóg, a multi... no niestety, multi to ogromna bolączka tej gry. Bo praktycznie jest świetne, jednak system matchmakingu spaprał po prostu wszystko. W multi MW2 gram rzadko. Głownie dlatego, że twórcy trzepią kasę na DLC - mapach a na znalezienie meczu czeka się często kilkadziesiąt minut... Nie mówiąc już o zmienianym co raz hoście. Mimo wszystko przeładowany momentami singiel i tak i tak daje MW2 spokojne miejsce w mojej Top piątce. IW rlz!

Byłbym zapomniał, muzyka Hansa Zimmera... Dla samej muzyki tego genialnego kompozytora warto zakupić tę grę.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#3
1. Mount&Blade

Klimat, "realizm" (w nawiasach, bo kilka rzeczy były tak nierealnych), bitwy, podatność na nowe mody, wymagania systemowe i system walki.

2. Mafia

Fabuła, klimat miasta Lost Heaven i te bryki do odblokowania (wiecie jak wygląda zderzenie Forda T z samochodem pancernym?)

3. Fable - Zapomniane Opowieści.

Fabuła, postać mogąca stać się bohaterem z aureolą lub diabłem wcielonym.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#4
1. Mirrors Edge (sto procent akcji w akcji)
2. Sonic (najbardziej te pierwsze z Genesisa, ale lubię też Sonic Heroes jak również świetne "Sonic Unleashed").
3. Modern Warfare (w 2 też kiedyś zagram)
4. Painkiller (nic tylko wyłączyć mózg i rozwalać wszystko dookoła)
5. Bioshock (za realia, scenariusz, klimat i wartość "filozoficzno-moralizatorską").

EDIT 21-01-2012

1. Mirrors Edge.
2. Sonic.
3. Modern Warfare (1, dwójka nie przypadła mi specjalnie do gustu, pora wypróbować 3.)
4. Prince Of Persia (2008)
5. Bioshock (1 i 2)
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#5
1. Serie Legacy of Kain/Soul Reaver - za niesamowity klimat, dwójkę charyzmatycznych bohaterów, poplątaną, lecz wciągającą fabułę i długość.
2. Seria Thief - wiem, skradanka. Mimo wszystko, dostarcza wielu emocji, Miasto jest idealnie odwzorowane, świat przedstawiony jest mocno, powiedziałbym literacki...a akcji trochę jest xD
3. Blood - kultowy FPS. Świetny zestaw broni (obrzyn i laleczka voodoo dla przykładu), masa aluzji do horroru filmowego i książkowego, ciężki, ponury, mglisty nastrój rozrzedzany przez czarny humor.
4. Devil May Cry 3 - czysta akcja w najlepszym stylu.
5. Prince of Persia: Warrior Within - nie przepadam zbytnio za perskimi klimatami, ale druga odsłona przygód Księcia przypadła mi do gustu. Bardziej mroczna i krwawa niż część pierwsza, lepsza pod każdym względem.
Odpowiedz
#6
FEAR i FEAR2 - nigdzie jak tam mi gęsia skórka nie wyskakiwała!
Odpowiedz
#7
1. Resident Evil 4 (5 część nie za bardzo, bo schrzanili Inventory i nbie ma pana sprzedawcy Tongue)
Za genialną zmianę (w stosunku do RE 0,1, Remake, 2, 3, Code Veronica), miodność rozgrywki i zabójcze replaybility Smile.
2. BioShock
Bo ta gra to cudowne przeżycie.
3. Dead Space
Bo uwielbiam dobre s-f horrory, a klimat jest tu niesamowity.
4. Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth
Bo to jest majstersztyk. Którz by nie chciał wybrać się do Innsmouth ;>.
5. The Saboteur
Bo uwielbiam klimaty Francji w czasie II wojny światowej.
A co?! Numer 6 też będzie XD
6. Crysis
Za niesamowitą grafikę, dzięki której mój komputer ogrzewa cały dom Big Grin oraz świetne tryby sieciowe.
Odpowiedz
#8
Jak dla mnie najlepszą grą akcji do postrzelania sobie jest Battlefield 3. Gram od kilku miesięcy i nie mogę się znudzić Smile
Odpowiedz
#9
Niestety u mnie od lat króluje cs, ale jeszcze w życiu mi sie nie zdarzyło grać z dobrą, a raczej POPRAWNĄ po prostu rejestracją pocisków;] grać tak, jak ja gram od lat (a 3ci raz sprzęt zmieniłem) to jak grać bez ręki i wcale nie przesadzam;]

1. Counter Strike - zbytek sentymentu
2. Half Life 2 - brak słów. ideał.
3. Half Life - klasyka.
4. Resident Evil 4 - wlasciwie 2 i 3 też były genialne. najwiekszy plus za grozę+ non-stop akcja
5. Modern Warfare 2 - prawie perfekt gra.
Odpowiedz
#10
Dziwne, że się nie wypowiadałem...

5. Borderlands - jedyna nowsza gra w zestawieniu, bardzo mi podeszła. Na dniach próbuję dwójeczkę, i jeżeli równie dobra, kupuję dwie kopie, dla mnie i brata, co by wspólnie podróżować po niemal wymarłej planecie.

4. Serious Sam - czyli bardzo poważnie o zabijaniu hord wrogo nastawionych poczwar Smile

3. Call of Duty + dodatek - jedyna gra wojenna, które mnie wciągnęła Smile

2. Unreal Tournament - niezapomniany futurystyczny klimat. Dla mnie, i w swoim czasie, i do dziś zjada Q3 na śniadanie.

1. Duke Nukem 3D - bo kto nie chciał być księciem i kopać świniaki po kłach?


Jakby lista była dłuższa, to jeszcze HL bym wsadził, ale... nigdy aż tak mnie nie powaliła. Tak samo brak miejsca dla stareńskiego Blood'a, przydałby się wierny, nowograficzny remake.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości