System gwiazdek
#16
Witam,

Ja nie mogę oceniać, ale chętnie się wypowiem. Podoba mi się koncepcja przedpiscy tzn. jawność oceniania. To spowoduje, że potencjalny recenzent trochę dłużej pomyśli nad oceną.

Ponadto uważam, że - mimo nielicznych wyjątków - oceny są sprawiedliwe i nikt na forum jakoś bardzo nie przegina.

Pozdrawiam
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#17
Ja myślę, że jest ok tak jak jest teraz.
Sam szukając wątków do czytania nie zwracam za bardzo uwagi na gwiazdki, bardziej na autorów, zwłaszcza gdy już znam styl z jakim piszą Wink

Nie wiem czy nieanonimowe gwiazdki by coś zmieniły. Mi się zdaje, że raczej nikt nie wystawia ich dla jaj, zwłaszcza że tylko nieliczni mają możliwość oceniania i są starannie dobierani spośród userów.

Nie rozdrabniałbym sie też za bardzo na kategorie, bo sztuka jest zbyt subiektywna, żeby ją tak matematycznie zaszufladkować.
Odpowiedz
#18
Znalazłam ten wątek i postanowiłam co nie co napisać od strony nowego użytkownika.
System gwiazdkowy jest rewelacyjny - przynajmniej moim zdaniem - można zobaczyć mniej więcej na ile mnie ktoś tam ocenia, jak wygląda mój poziom. Zdecydowanie nie była bym za tym, by każdy mógł dawać gwiazdki, a dlaczego? Jeden prosty powód: Wejdzie jakaś osoba pierwszy raz, która w ogóle nie ma pojęcia o pisaniu i tak, o da jedną gwiazdkę, bo akurat tak mu się podoba. Kurcze, ciekawy pomysł z połówkami, ale jeśli nie jest możliwy - no szkoda. I za czym bym się podpisała nawet o północy to jawność głosów. Kto ile dał gwiazdek. Można by uniknąć dzięki temu gwiazdek bez komentarza, oraz nie dawanie gwiazdek po znajomości ( choć mam nadzieję, że tak się zdarza rzadko).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości