System gwiazdek
#1
Teoretyczne pytanie związane z systemem gwiazdek i ocenami. Chciałbym wysondować jakie są Wasze odczucia co do gwiazdek przy wątkach i ich znaczenia.

Czy Wy, drodzy użytkownicy, akceptujecie sytuację taką jaka jest, czy może wprowadzilibyście jakieś zmiany w systemie oceniania wątków? Jak widzielibyście oceny na forum literackim? Kto miałby je wydawać? Jak? Czy wolelibyście oceny jawne czy może ukryte jak do tej pory? Macie jakieś pomysły?

Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz
#2
Dodałbym, jeśli jest możliwość, jakąś opcję, która pozwoli wystawić ocenę od 0 do 100% w poście, w którym się komentuje dany tekst. Jakąś rubrykę "Ocena" i jakiś skrypt by liczył średnią z tych procent i wyświetlał by przy tytule opowiadania Big Grin Ale pewnie nie da rady Big Grin
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#3
System jest dobry. Zwraca uwagę na wysoko ocenione teksty, pozwala omijać te słabsze, chociaż akurat kiedy widzę najniższą notę, to zaraz zaczynam czytać wątek Tongue
Jedyne zastrzeżenie: pięć to za mało. Może zwiększyć liczbę gwiazdek?
Odpowiedz
#4
Chyba kiedyś wyświetlały się jeszcze połówki gwiazdek? To było niezłe, bo skala od 1 do 10 jest o wiele wygodniejsza. Gwiazdka gwiazdce nierówna przy obecnym.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#5
Niestety ingerencja w sam skrypt do wyświetlania gwiazdek jest niemożliwa, bo został tak skonstruowany przez twórców, aby utrudnić wszelkie modyfikacje, a co za tym idzie próba modyfikacji czegoś może wiązać siez wysypaniem całego skryptu. Kiedyś były połówki, ale działały krótko i były wadliwe, bo je źle skrypt czytał.

Bardziej chodzi mi o to jak według Was powinien wyglądać taki idealny system oceniania i kto miałby ewentualnie możliwość do jego używania?
Odpowiedz
#6
Ja myślę, ze gwiazdki są OK, natomiast uważam, że każdy użytkownik powinien mieć prawo do oceni, a nie tylko ci kolorowi. Bo teraz mają tylko kolorowi, prawda? Big Grin
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#7
Kolorowi plus Oceniacze mają możliwość oceniania wątków.
Odpowiedz
#8
Moim zdaniem, gdyby każdy użytkownik mógł przydzielać gwiazdki, zrobiłby się bałagan. Dobrze jest tak, jak jest Smile
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#9
Fajnie byłoby móc sobie zerknąć, kto co wystawił i dlaczego tak wychodzi. Czasami komentarza brak albo nie ma tam podanej oceny. Smile
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#10
Pomysł dobry. Popieram. Trochę grzebania co prawda, ale chyba warto Smile Ja bym jednak dołożył jeszcze oceny cząstkowe i z nich wyliczać średnią.

Np. Fabuła, Styl, Poprawność językowa, Jakość wykonania, każde z wagą 0,25, a ocena zebrana z podocen byłaby liczona ze średnią innych sum, tworząc generalną ocenę. Noty byłyby bardziej zweryfikowane i nieco bardziej szczegółowe.
Odpowiedz
#11
jako osoba nowa na forum spoglądając na system gwiazdek wyciągam dwa wnioski:
1. Na forum wszyscy piszą super poza nielicznymi wyjątkami
2. Na forum wszyscy lubią sobie i oceny wystawiają grzecznościowo.

Dziwi troszkę fakt że gdzie nie spojrzeć dominują cztery/pięć gwiazdek.
Odpowiedz
#12
No patrz. Nowy użytkownik stwierdza, że gwiazdki za wysokie, a niedawno się rozniosła dyskusja nad czepialstwem w komentarzach... gdzieś tu coś nie pasuje Smile Zresztą systemy gwiazdkowe wszędzie mają tę samą ułomność -> KWA albo wojny ocen. MOże właśnie jawność ocen by nieco orzeźwiła system.
Odpowiedz
#13
No, jawne oceny byłyby dobre! Ale jak to zrobić? Da się gwazdki wstawić do postu, tak by potem była zliczona średnia wątku? W sumie to wcześniej to pisałemxD
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#14
Zrobić... zakodzić Smile Dosyć proste z logicznego punktu widzenia, ot czasochłonne (design + logika + testy).
Odpowiedz
#15
Można by zrobić tak, że było by widać kto jaką ocenę dał? Według mnie to było by dobre.

A podział oceny na jakieś kategorie (typu: bohaterowie, świat, fabuła, coś tam jeszcze) według mnie jest zbędny. Ja taki podział przy ocenia staram się stosować, ale nie każdy musi. Poza tym każde dzieło ocenia się inaczej.
natural born killer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości