Screeny
#1
Exclamation 
Administracjo...

Dzisiaj wpadłam na taki pomysł, by dla nowych użytkowników zrobić parę pomocniczych screenów, gdzie, co i jak zmienić, edytować...
Pewnie z biegiem czasu, niektóre rzeczy wydają się banalne(otwieranie nowej wiadomości, panel itd), ale nowa osoba może się pogubić, a szczególnie w przeglądaniu wątków tyczących się jednego usera(ta opcja jest słabo widoczna)

Dlaczego poruszam ten temat?

Ponieważ od czasu do czasu ktoś mnie pyta o takie rzeczy, a niekiedy ciężko mi wyjaśnić na odległość. Dużo lepiej byłoby, gdyby zrobić parę screenów i odnośniki do nich(może nawet z regulaminem) zamieścić na stronie głównej, czy gdzie uważacie, ale najlepiej w widocznym, lub łatwo dostępnym miejscu.

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Coś w ten deseń jak jest w FAQ?
Odpowiedz
#3
Tak, ale zdecydowanie to poszerzyć.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#4
Jak robiłem to FAQ to pytałem ludzi czy są jakieś kwestie, które warto byłoby umieścic w FAQ, m.in. wyjasnienie niektórych funkcjonalności na forum w stylu tego co piszesz. Nikt się nie zgłosił.
Pomyślałem zatem, że wszyscy wszystko wiedzą...
Odpowiedz
#5
Pojawiają się wciąż nowi użytkownicy, a niekoniecznie ktoś zawsze wykaże inicjatywę nawet w tak błahym temacie, jak udzielenie informacji.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#6
Czemu do tej pory żaden admin nie otrzymał takiego zapytania?
Przyznam, że chętnie bym na nie odpowiedział, o ile by ktoś napisał.
Czemu administracja nie ma żadnych sygnałów, że userzy nie wiedzą co gdzie jest, a np zwykli userzy już tak?
Odpowiedz
#7
Bo nawet nie wiedzą jak wam PW wysłać Wink?
Może serio, no zwyczajnie nie nurtuje ich to na tyle, by na samym początku zgłaszać takie sprawy.
Myślę, że czas byś się już ustosunkował, a jeszcze lepiej gdy reszta adminów wypowie się w tej kwestii.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#8
screeny to po części robienie z nowych użytkowników idiotów :]
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#9
Moim zdaniem, każdy kto jest obyty z internetem choć trochę i był w stanie zarejestrować się na forum, na pewno sobie poradzi. A jak coś to jest zawsze sb i wiadomości. Nie róbmy z użytkowników skończonych debili, wystarczy trochę się rozejrzeć i wszystko jest jasne. Uważam, że to co jest w FAQ z zupełności wystarczy.
Dla mnie forum jest przejrzyste i radziłam sobie od początku, więc czemu inni mają sobie nie poradzić?
Pozdrawiam.
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#10
Dwa lata na forum, większość czasu z jakimś kolorem i nikt mnie nigdy nie zapytał o coś takiego, a w dzień jestem non stop. FAQ jest wystarczające, kto chce poznać funkcjonowanie forum sam dojdzie ocb metodą prób i błędów.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#11
Ile takich pytań dostałaś, Pirka? Jaka skala? Mówimy o kilku userach? -nastu, -dziesięciu? Przygotowanie czegoś takiego zajmuje jednak trochę czasu, a jak to jest zaledwie kilku userów to myślę, że szkoda zachodu.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#12
rootsrat kilka, może nie zasypało mi skrzynki i gadu, ale... jednak.

Fiteł,wybacz, ale to nic nie wyjaśnia.

Magiczny napisał:

Cytat:screeny to po części robienie z nowych użytkowników idiotów :]

...
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#13
No własnie tak naprawdę popieram przedmówców, gdyż forum internetowe jest swego rodzaju uniwersalnym nośnikiem informacji. Jeżeli ktoś umie obsługiwać komputer i umie poruszać sie w sieci, to spokojnie może poświecić parę minut, żeby zaznajomić siez interfejsem (zwłaszcza, że MyBB jest jednym z najpopularniejszych silników dla for). Nie ma tu całek potrójnych czy innych dziwnych symboli, które należałoby odszyfrować. Wszystko opisane ładna polszczyzną w stylu "prywatne wiadomości" no i chyba wiadomo o co chodzi w tym zagadnieniu Smile

Jeżeli pojawiłoby sie powiedzmy z 5-10 takich głosów tu na forum to można by się pokusić o zrobienie takiego czegoś, ale czy zapotrzebowanie jest tak naprawdę?
Odpowiedz
#14
To tylko propozycja. Jeśli uważacie, że to zbędne, to nie ma sprawy.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości