Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samokrytyka
#1
Obraz w krzywym zwierciadle...


chciałabym móc
zmyć z siebie warstwę
gorzkich słów
przelanych przez sito

z nadzieją
odnalezienia tych pięknych
w wąskim strumieniu
dzisiejszych myśli


[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Podoba mi się krótka forma. Lubię takie.
Niestety wiersz wyszedł taki sobie, niby nie ma się do czego przyczepić w budowie, ale można było, moim zdaniem, ukuć coś o wiele lepszego. Stać Cię na to! Smile

Pozdrawiam i czekam na kolejne!
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#3

chciałabym móc
zmyć z siebie warstwę
gorzkich słów
przelanych przez sito

z nadzieją
odnalezienia tych pięknych
w wąskim strumieniu
dzisiejszych myśli


Jasne, czytałem kilka razy. Zastanawiałem się dlaczego autor, Piramidka pisze coś takiego? Ona? Osoba nie splamiona życiem, jeszcze. No i wiszę na stronie lewej mózgu i główkuję. No i mam.
Intencja jest jasna jak dla mnie. Może się mylę. Pisałem nie raz interpretacja jest bardzo istotna. Kiedy odgadujesz myśli autora cieszą się wszyscy.
Czy jednak wszyscy wyciągną wnioski. A tego to juz nie wiem.
To jest wiersz który chowa w sobie przesłanie. Nie tam żaden kod. PRZESŁANIE. Mylę się?
Może pójść w świat ale i może dotyczyć konkretnej grupy, osoby też, a raczej osób.

Pisze.
Ja i inni są brudni, w słowach i czynach, i tylko od nas samych zależy czy dostąpimy czystej, oczyszczenia w kąpieli. Tak mało słów wzięła na papier i piórem zakreśliła naszą bardzo paskudną przywarę, obrażania innych, No cóż Piramidko, Krótko i bardzo dosadnie ujęłaś te zwykłe bardzo niechlubne cechy. Cechy cywilizacji, tylko ludzkiej.

Miałem jeszcze inną wersję ednak myślę że ta jest trafna.

Brawo4/5 Smile bo na 5 tylko ja pisze. Wink
Ale to taka przytyka do mnie jako ludzia.

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#4
Tak, jest trafna. Przyznam, że do pisania motywują mnie nie tyle co własne doświadczenia, ale i przeżycia innych osób. Czasami jest to literatura, książka, sztuka, teatr. Motywatory są różne. Smile
Ostatnio stwierdziłam, że pisanie wierszy stwarza wielki potencjał do niesienia własnej myśli, oraz obrazu świata. Cieszę się, że do kogoś to dociera. Może jeszcze nie do każdego, ale reszta przyjdzie z czasem(oby)Smile

Dzięki śliczneBlush
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
może i jestem buntownikiem ale nie wszyscy są brudni w słowach i czynach Smile
Odpowiedz
#6
gregormin, a kto tak mówi? Podmiot liryczny raczej nie, a bynajmniej nie odnosi się bezpośrednioWink
Dzięki za wizytęSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#7
(23-11-2012, 20:13)Piramida88 napisał(a): gregormin, a kto tak mówi? Podmiot liryczny raczej nie, a bynajmniej nie odnosi się bezpośrednioWink
Dzięki za wizytęSmile

zawsze czytam prace
ale nie zawsze się udzielam bo nie mogę oceniać jeszcze Tongue
Odpowiedz
#8
Cóż, do mnie ten wiersz nie dotarł. Przesłanie jest niejasne, imho. Próbowałam interpretować, interpretacja okazała się błędna.. Główkuję, główkuję.. Próbuję znaleźć w tym coś dobrego, coś godnego dłuższej uwagi i na myśl przychodzi mi jedynie technika. Reszta jakaś taka nielogiczna, poplątana. Stać Cię na coś duuużo lepszego Tongue
Pozdrawiam ciepło (:
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#9
Dlatego zawsze powtarzam: myślećSmile
Dziękuję za komentarz, nie obiecuje kawy na ławę, ale może coś lepszego. Pozdrawiam cieplutko.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#10
Do mnie ten wiersz przemówił, gdy go przeczytałam po raz kolejny. Jak wiadomo, każdy interpretuje pod siebie, ja to widzę tak:
podmiot liryczny budzi się rano, a jego głowy nie zaprząta nic nieprzyjemnego. Dzień zapowiada się dobrze, dopóki ktoś nie przyjdzie i nie zepsuje mu nastroju swoimi gorzkimi słowami. Kiedy to już się stanie, można myśleć tylko o tym... Ja mam tak bardzo często. W sumie prosta refleksja, ale ubrana w bardzo zgrabne zwroty. Podoba mi się Smile
Odpowiedz
#11
(23-11-2012, 19:55)gregormin napisał(a): może i jestem buntownikiem ale nie wszyscy są brudni w słowach i czynach Smile

Jesteś młody, nie znasz życia. Albo raczej byś nie poznał.
Piszesz o nim co ?
NIE?!
Przeczytaj siebie, to niby skąd tak czarno.
Pozdrawiam.

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#12
Milutko kaote, milutko, kłaniam się niziutko.
Dziękuję za odwiedzinySmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#13
(23-11-2012, 20:58)starysta napisał(a):
(23-11-2012, 19:55)gregormin napisał(a): może i jestem buntownikiem ale nie wszyscy są brudni w słowach i czynach Smile

Jesteś młody, nie znasz życia. Albo raczej byś nie poznał.
Piszesz o nim co ?
NIE?!
Przeczytaj siebie, to niby skąd tak czarno.
Pozdrawiam.
nie powiedziałem że jestem święty?
aj te ostre słowa, nie znam życia? hm to jest temat rzeka w mojej sytuacji
co ma oznaczać? "Albo raczej byś nie poznał"
Odpowiedz
#14
Spokojnie Panowie, spokojnie. Nie potrzeba nam przykładu do wierszaWink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#15
przepraszam... widocznie na nie których działam jak agresor :/
ale dalej chcę wiedzieć co oznaczało to "Albo raczej byś nie poznał"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości