Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sam na sam z tą wyśnioną
#16
No więc jestem przysłała mnie Duśka mówiła, że dobry tekst, bo wiesz my psiapsiły od podstawówki, więc się postaram. Obrazków nie dostaniesz, bo straszyli mnie PH#1 a ja lubię swoje Ph...

dobra to zaczynamy zabawę Wink

Cytat: Dopuścić istnienie Boga jako siły sprawczej, porządkującej atomy z sobie tylko wiadomym zamysłem.
zastanawiam się czy przed jako powinien pojawić się przecinek, ale w tym zawsze byłam na bakier, a mój guru wyjechała na wakacje, więc nawet się nie zapytam :/

Cytat: Leżała przed nim naga i całkowicie pozbawiona wstydu.
szczerze zrobiłabym 2 zdania tutaj. Ładne powtórzenie tematyczne wtedy będziesz miał. Choć tak też nie jest źle.

Cytat: Nie było w tej pozie nawet odrobiny wyuzdania, które widywał już u swoich rówieśnic (akademicki żywot upływał mu nie tylko nad książkami; weekendową regułą były suto zakrapiane imprezki w pobliskim pubie, kończące się w pokoju tej lub tamtej; był przecież, choć przestał to już podkreślać, pełnoletni). Nie było więc w jej pozie
no może da się inaczej?

Cytat: nie podejrzewających
mi Word pokazuje, że to pisze się razem

Cytat: czy to nie wtedy widział ją po raz ostatni?
chyba z dużej??

Cytat: Czy to nie w tamten nieszczęsny, piątkowy poranek, ich drogi rozstały się na bez mała dekadę tylko dlatego, że nie miał odwagi zaproponować jej wieczornego kina?!
zastanawiam się czy tutaj jest potrzebna forma pytająca...

Cytat: A przecież miał dwie zdrowe, silne ręce!
...
czekaj, a jakby nie miał ręki to już by nie mógł startować do laski? Trochę to tak nie teges jest.

Cytat: Minionej jesieni zapełnił wujowi drewutnię aż po brzegi.
to jest lekki kolokwializm i nie pasuje do reszty tekstu, znajdź proszę, błagam jakiś zamiennik.

Cytat: rozkoszne było zmęczenie spracowanych ramion. Był silny! Mógł zapewnić jej utrzymanie i jako taki dach nad głową. Gotów byłby nawet
nu, nu...
* no i to jej się niby powtarza, niby jest odstęp, ale...

Cytat: Leżała przed nim całkiem naga, piękna urodą alabastrowej płaskorzeźby anonimowego, antycznego dłuta.
Mógłbyś to zmienić w takie zdanie jak na początku, a później całą resztę. Wzmocni to odbiór.

Cytat: Znieruchomiała jak mysz złowiona siecią kocich źrenic.
przed jak przecinek
ja bym dała oczu

Cytat: Czy tak naprawdę wolno mu było jej dotknąć tylko dlatego
chyba

Cytat: Czy jednak upoważniało go to do naruszenia jej sfery?
... astralnej?
zmień proszę!

Cytat: Choćby budki strażników były opustoszałe już od dawna i nie było słychać spuszczonych z łańcucha, stróżujących psów.
i to w jednym zdaniu...

Cytat: I nie był w stanie drgnąć nawet.
no i tutaj należą się brawa! Ogólnie nie zaczyna się zdań od „i”, chyba, że, no właśnie, dla podkreślenia czegoś. Wyszło świetnie XD

Cytat:Tylko białka jego oczu błyskały raz po raz w świetle jarzeniowych lamp.
błyskają to się błyskawice... może jarzyły czy coś, bo jak na moje oko źle to wygląda.

Cytat: -Zrób to wreszcie!

Ocknął się z rozmyślań, bezpłodnych jak większość tego, co pomyślał dotąd.

-Zrób to! Zacznij od mostka!
po co tutaj te entery to ja nie wiem, żeby wydłużyć tekst??
Komentarz merytoryczny, jeśli prof. zwrócił już na siebie uwagę studenta to przestaje krzyczeć (krzykliwi prof. są na filmach, nie w życiu), bo inaczej dawno straciłby głos... choroba zawodowa niestety :/
i fajnie jakbyś dodał, że wycharczał czy wysapał

Cytat: Głos profesora anatomii docierał jakby z zaświatów; był jednak tak zniecierpliwiony, że musiał na nim wywrzeć jakiś skutek.
no wcześniej już się ocknął, a tutaj znów jest w krainie rozmyślań...
No i, patrz podkreślenie, tam jest zdecydowanie coś nie tak... może wywrzeć działanie, ockniecie, ale nie skutek... okropność



ufff...

No nie jest tak źle, kilka literówek trochę powtórzeń, ale jak to ktoś już powiedział trzeba usiąść na tyłku i poprawić. Czepianie się. Ogólnie twój styl pisania do mnie nie przemawia, co nie znaczy, że nie robisz tego dobrze (inaczej bym wytknęła).
Bardzo ładna konstrukcja, ładnie przedstawienie treści, przemyśleń bohatera i żalu. Zastanów się nad dodaniem jakiś zapachów, dźwięków, kolorów, świtała z otoczenia, bo jak na razie mamy tylko gościa i dziewczynę unosząca się w pustej czarnej przestrzeni (tz. kontener).

Czyta się łatwo i przyjemnie popraw tylko powtórzenia. Fajny temat, świetny pomysł, w miarę dobre wykonanie Wink

Pracuj i byle tak dalej!
'I don't like the way he's kind to everyone. Look at me I have many people I hate'


Proza życia
Odpowiedz
#17
Śpiąca królewna Big Grin

Czytając ten tekst, tak bardzo niepasujący do horroru, już od początku czekałem na jakąś makabryczną puentę, odrobinę czarnego humoru, która przywróci tekst na właściwe tory. Nie zawiodłem się.

Nieźle napisane. Porównania, metafory itp. Bardzo ładnie posługujesz się językiem polskim. A najlepsze jest to, że kiedy już pozna się zakończenie to wymowa tekstu całkowicie się zmienia.
Polecam przeczytać więcej niż raz.
Odpowiedz
#18
No proszę. Ciekawa płódeczkaWink Już myślałam, że się tu zapowiada powieść o jakimś maniakalnym psycholu, który ma obsesję na punkcie kobiet. Potem te opisy erotyczne, niespełnione pragnienia. Nieźle, nieźle. Jak dla mnie pasuje na horror. Niespełniona miłość nagle leży przed nim... Jako króliczek doświadczalny dla przyszłych lekarzy. ;P

Ocena:

6/10
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości