Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słomiany wszechświat
#1
Photo 
"Słomiany wszechświat"

W kuchennym zlewozmywaku narodziła się ewolucja. Stopniowo, jak Bóg przykazał, zwykła bakteria przeobrażała się w wyrafinowane struktury, aż wyszła z mokrej plamy na zaschnięty ląd kubka po herbacie. Cykl za cyklem jak na przyspieszonym filmie, kolejne pokolenia stawały się inteligentniejsze. Budowały skomplikowane struktury i rozwijały w swoim tempie cywilizację. Techniczną ma się rozumieć. W siedemnastym dniu wysłały pierwszą satelitę a pod koniec miesiąca eksplorowały nowy ląd zwany suszarką. Prawdopodobnie zasiedliłyby całą przestrzeń kuchni gdyby nie ingerencja nieprzyjaznej i wszechpotężnej istoty z krańców znanego im wszechświata. Na ich niebie zawirował baldachim zielonych liści omiatanych kroplami monotlenku diwodoru. Żona wróciła z sanatorium.


ilustracja:  Marek Armisch Musiał

[Obrazek: 19989519_830227340469201_903081934515812...e=5AFE5C72]
Odpowiedz
#2
I to jest drabel! Na początku powiało horrorem, ale pointa rozwiewa wszystkie wątpliwości Big Grin
Uwielbiam prozę poetycką i to Twoje ansurdalne poczucie humoru. Pisz, pisz...

PS. Świetna ilustracja Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Oj, oj, ilustracja prześwietna.
Ja nie potrafię wstawiać takich.
Opowiadanko też mnie rajcuje, bo współgra z moim alchemicznym oglądem świata.

Jurek
Kłamstwo wymaga wiary, aby zaistnieć. Uwierzę w każde pod warunkiem, że mi się spodoba.
J.E.S.

***
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!
G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
Podziękował Smile
Odpowiedz
#5
Śmiechowe, pomysłowe.
Odpowiedz
#6
A właściwie to może i bliskie prawdy. Niektóre poszlaki w fizyce wskazują, że możemy być jeno eksperymentem... Taką symulacją w kompie stojącym pod biurkiem jakiegoś pryszczatego przedstawiciela wyższej inteligencji. Może nawet niezbyt udaną pracą domową....
Pozdrawiam.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#7
A może jesteśmy tylko bakteriami w brzuchu wielkiej ryby?
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#8
Kurde że jestem "Januszem" to wiedziałem , ale że Jonaszem? Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości