"Rune" - Akcja / PC
#1
[Obrazek: 519490828.jpg]

Gatunek gry: Gry Akcji
Wydawca polski: Play It
Wydawca oryginalny: Gathering of Developers
Data wydania oryginału: 31 października 2000
Data wydania w Polsce: 22 grudnia 2000
Oryginalna strona gry: http://www.runegame.com/
Język gry: Angielski
Tryby gry: Single/ Multiplayer
Dostępna platforma: PC
System operacyjny: PC


Jest to prosta, dynamiczna gra akcji, która została wyprodukowana w oparciu o mitologię skandynawską. Niezwykle ciekawa pozycja, która aż kipi wylansowanym przez siebie klimatem. Grę wyprodukowana w 2000 roku, tak że nie doszukamy się wybornych efektów specjalnych, zaawansowanego i trudnego sterowania, przepięknej grafiki. Ale to nie szkodzi, gra nadrabia własnym klimatem i - o dziwo - prostotą. Jeżeli chcemy odpocząć od nowoczesnych gier, w których wyczucie sterowania zajmuje kilka godzin, lubujemy się w starych produkcjach, Rune jest dla nas obowiązkowy.

[Obrazek: 174586921.jpg]

Lokacje, jak na tamte czasy, są wykonane dosyć szczegółowo, przez co przy każdym stąpnięciu czuć klimat, jaki ta gra posiada. Oto zwiastun:



Odpowiedz
#2
Przyznam, że jakoś od zawsze ciągnęło mnie do tej gry (pewnie ze względu też na inną grę, Severance: Blade of Darkness, którą polecam też, a która rzekomo miała być podobna), ale tak na poważnie wziąłem się za nią jakiś rok temu...

W porównaniu do Severance brakło mi sekwencji "machania bronią" i zdobywania poziomów. A przynajmniej zdawało się tego nie być, bo w sumie też rozwijamy postać, każdy rodzaj broni ma inną moc runiczną i sposób ataku, który trzeba było dostosowywać do innych wrogów. Nie da się jednak ukryć, że te aspekty nie były aż tak rozwinięte.

Muszę przyznać, że z każdym kolejnym poziomem coraz bardziej wciągałem się w tę grę. Ma wspomniany fajny klimat, osobiście też podobała mi się postać Odyna.

Ale gdy zobaczyłem Lokiego, jego głos, w ogóle motyw tego mitycznego "uwięzienia"... Przeszedł dreszcz. Niby po prostu sobie był, ale tym "byciem" stwarzał niesamowitą atmosferę w czasie grania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości