Rozmowa o Multipojedynkach Ekspesowych
#1
Jeśli ktoś nie słyszał o multipojedynkach:
http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=12223

Do rzeczy jednak, khem, khem.Cool

Chciałem Was wypytać o odczucia odnośnie tej zabawy. Jak się na nią zapatrujecie?

* Chcielibyście wziąć udział w przyszłości?
* Czy niedzielne wieczory są dla Was optymalną porą na tego typu zabawy? A może proponujecie jakieś inne terminy niż niedziela o 21;00?
* Co sądzicie o czasie przeznaczonym na pisanie tekstów, to jest jedna godzina? Okej, za dużo, za mało? Dlaczego tak uważacie?
* Osoby, które brały udział - opowiedzcie, jak wrażenia po tego typu zmaganiach?
* Może widzicie jakąś lukę w Regulaminie, a może macie jakiś pomysł, by usprawnić przyszłe Multipojedynki Ekspresowe?
* Co sądzicie o dotychczasowych tematach (dla przypomnienia: "Tępa strzała" oraz "Kolekcjoner zaginionych puzzli")? Były w porządku? Może za trudne albo wręcz przeciwnie, za łatwe?
* Jak zapatrujecie się na nagrody, czyli Gamble? Może macie pomysł na jakieś dodatkowe uhonorowanie zwycięzców?

Te Multipojedynki to jest rzecz dla Was, dla zabawy albo sprawdzenia siebie. Odpisujcie śmiało, pomyślimy i może usprawnimy jakoś to, żeby w przyszłości było dla Was lepiej.Smile
Odpowiedz
#2
Tak, chcę wziąć udział, kiedyś,
nie, niedziela 21:00 nie jest dla mnie optymalną porą,
godzina może być, bo chyba o to chodziło w pojedynkach ekspresowych, żeby mieć mało czasu?
tematy jak tematy, ale przydałyby się jeszcze jakieś wytyczne, jakieś warunki, żeby to był kurde pojedynek, albo na miecze albo na pistolety, a nie jeden przychodzi z armatą a drugi z nożem do chleba,
gamble mogą być, tylko więcej Tongue.
Odpowiedz
#3
Cytat:nie, niedziela 21:00 nie jest dla mnie optymalną porą,
Dodam za chwilę ankietę na ten temat.

Cytat:godzina może być, bo chyba o to chodziło w pojedynkach ekspresowych, żeby mieć mało czasu?
Tak Smile

Cytat:tematy jak tematy, ale przydałyby się jeszcze jakieś wytyczne, jakieś warunki
Przyjąłem do wiadomości. Smile

Cytat:gamble mogą być, tylko więcej Tongue.
I to też, przekażę dalej.

Wypowiadajcie się śmiało Smile

Dodałem ankietę.
Powiedzcie mi jeszcze, co sądzicie o godzinie. Może być 21? Czy 20 albo 19? (Nie dodaję do ankiety, żeby nie gmatwać, ale wypowiedzcie się na ten temat).
Odpowiedz
#4
Witam, brałem udział w jednym pojedynku ekspresowym, jak zresztą pewnie wiesz Wink Może wypunktuję, będzie prościej:
* Tak, wezmę udział w przyszłości, może nawet w najbliższym.
* Jeśli chodzi o dzień, wszystkie terminy i godziny mi pasują, byle nie był to ranek Smile
* Godzina to wystarczająco, żeby napisać tekst, ale... No właśnie, nie oczekujmy cudów i nie narzekajmy później na warsztat czy niedopatrzenia autorów. Godzina jest dobra do napisania dobrego FABULARNIE tekstu, ale jeśli dochodzi warsztat, szczegółowe sprawdzanie utworu pod kątem szyku zdań, niekiedy ortografii i interpunkcji, to godzina nie zdaje egzaminu. Kiedy brałem udział, ledwie starczyło mi czasu na ogólnikowe wyłapanie błędów, ale z drugiej strony pewnie o to chodzi w pojedynkach ekspresowych - wygrywa lepiej zaopatrzony w pomysł i warsztat.
* Co do tematów, o ile "Tępa strzała" to był świetny temat, o tyle "Kolekcjoner zaginionych puzzli" niekoniecznie dawał się jakoś szerzej rozwinąć w godzinę. Czytając ten temat miałem pustkę w głowie, bo nie dość, że nie lubię puzzli Wink to jeszcze skojarzył mi się z beznadziejnym horrorem "Ludzka stonoga" (wiem, że słowo "beznadziejny" w stosunku do tego nie oddaje całej klęski tego filmu, ale po prostu nie chcę dostać warna za dobitniejsze określenie). Zacząłem się zastanawiać, bo puzzle nie pasują za bardzo ani do średniowiecza ani do science fiction ani nawet do starożytności, chociaż Laj nieźle sobie z tym poradził. Jednym słowem, pomijając kreatywność uczestników, dobry temat jest najważniejszy w całej zabawie.
* Gamble? Obiema rękami podpisuję się pod postulatem Księżniczki Wink
Odpowiedz
#5
Ekhem. Przepraszam za offtop, ale Laj sobie nie poradził, w zasadzie wygrał tylko dlatego, że jego przeciwnik popełnił sporo błędów. Koniec offtopu.

Ja myślę, że jeśli uczestnikom nie zbywa na kreatywności, to i na niemal każdy temat coś wymyślą Wink
A co do godziny, to imho powinna być nieco wcześniejsza, niż dwudziesta pierwsza.
Odpowiedz
#6
A co powiecie na godzinę 19?
Odpowiedz
#7
* Tak, chciałbym wziąć udział w przyszłości
* Z terminem dostosuję się do większości, bo jako osoba nie-mająca-życia-towarzyskiego, stwierdzam, że wszystkie wieczorne pory mi odpowiadają Tongue
* 60 minut to wystarczający czas, żeby się namyślić i napisać coś na szybko. Sytuacją idealną jest powiedzmy udział 6-7 osób, więc trzeba też pomyśleć o tym, że trzeba przeczytać 6 czy 7 tekstów, więc lepiej jak będą krótkie, bo inaczej stworzy nam się sytuacja, że frekwencja duża, a komentować nie będzie się nikomu chciało
* W sumie szkoda, że tak mało osób brało udział. Ale może trzeba to jakoś lepiej rozreklamować, przypominać o tym na shoutboxie, czy coś...
* j.w. - większy rozgłos
* Mi pierwszy temat w ogóle nie przypadł do gustu, więc postarałem się go ugryźć z innej strony. Drugi z kolei był chyba zbyt jednoznaczny i wręcz narzucał ramy gatunkowe (ale ja chromolę ramy gatunkowe, więc luz)
* Tja, więcej gambli mogłoby być dobrą motywacją Big Grin


[Offtop mode on] Ostatnio mam wrażenie, że pewna księżniczka łazi za mną na tym forum krok w krok, podważa moje komentarze i nisko ocenia moje teksty. Chyba niepotrzebnie odstawiałem leki... Ale dziękuję, że chociaż Khorinis uważa, że "nieźle sobie poradziłem" z ostatnim pojdeynkiem[Offtop mode off]

Tak w ogóle to przyłączam się do apelu, żeby przy ocenianiu multipojedynków ekspresowych mieć na uwadze w jakim tempie powstawały teksty. Uwierzcie, że cholernie trudno jest coś tak na szybko stworzyć, żeby miało ręce i nogi, o sensownym zakończeniu nie wspominając Wink Czyli zapraszam wszystkich do udziału. Tutaj naprawdę można się sprawdzić.
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#8
Okej, póki co nadążam. Big Grin
- Przekażę głowie rodziny info o Gamblach.
- Tematów mamy w zapasie około 15, postaram się wybrać coś ciekawego na kolejny multipojedynek, ale wiecie - top secret Big Grin.
- Zaapeluję do sędziego o wypreparowanie stosownej notki w temacie pojedynkowym, by oceniający mieli na uwadze tempo powstawania tekstów. Rzeczywiście nie wszyscy muszą o tym wiedzieć/pamiętać.
- Nie chcę za bardzo ludziom spamować skrzynek odbiorczych masowymi wiadomościami, ale na shoutboxie postaram się wklejać raz na jakis czas info o kolejnym evencie, bo tam sporo ludzi zagląda.

Jest już środa, a kolejny multipojedynek trzeba zareklamować w paskach na górze strony, powiadomić w dziale o nowościach.

Nikt nie głosował w ankiecie, ale ogólna konkluzja jest taka, że wcześniej niż o 21 i nie w niedzielę.

Co powiecie na sobotę, 7 września o 19?
Ilu chętnych na ten termin?
Odpisujcie proszę, bo to trzeba już dziś wieczorem/jutro rano rozgłaszać. Smile
Odpowiedz
#9
Niezłe byłoby też niezamieszczanie informacji o tym, kto bierze udział. Że tak to określę, większy fun.
Odpowiedz
#10
Przydałoby się zapytać ile osób w ogóle chciałoby wziąć udział w kolejnym pojedynku - gdyby nie zależało to od dnia i godziny. A potem zapytać te osoby, kiedy by im najbardziej pasowało.
A jeśli są osoby, którym termin większości nie pasuje, to też nic straconego. O umówionej godzinie można im podesłać priva z tematem i poprosić o gotowy tekst 60 minut później. Wtedy taki pojedynek co prawda nie byłby symultaniczny, ale więcej osób wzięłoby zapewne udział.
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#11
(04-09-2013, 13:37)Laj napisał(a): Przydałoby się zapytać ile osób w ogóle chciałoby wziąć udział w kolejnym pojedynku - gdyby nie zależało to od dnia i godziny. A potem zapytać te osoby, kiedy by im najbardziej pasowało.

I chyba tak uczynimy, ale to od IV edycji. Weekend się zbliża dużymi krokami i trzecie starcie chyba pozostaniemy przy tej sobocie. Spróbuję zwerbować kilku chętnych czy to na sb czy pw. Tongue Ale potem tak, jak najbardziej to jest dobra myśl.

Cytat:Niezłe byłoby też niezamieszczanie informacji o tym, kto bierze udział. Że tak to określę, większy fun.
A reszta co o tym myśli? Chcielibyście, by uczestnicy byli ujawniani dopiero przy podawaniu wyników?
Odpowiedz
#12
Myślę, że anonimowość uczestników to dobry pomysł. Nie uprzedza przy czytaniu, a przy ogłaszaniu wyników można dać się nieźle zaskoczyć Smile
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości