Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozerotyzowana kultura masowa
#1
,,Moda, reklama, media, show-biznes — współczesna kultura masowa natarczywie korzysta z ludzkiej skłonności do myślenia o seksie” — czytamy w polskim tygodniku Polityka. Zdaniem projektantów „moda napędza erotykę, a erotyka modę”. Najwyraźniej kierują się oni dewizą: „Im więcej pokażesz, tym szybciej cię zauważą”. Seks i erotyka w reklamach ‛pomaga zapamiętywać ich treść’ i sprzedać dosłownie wszystko — taką opinię wyraziła dr Ewa Szczęsna, semiotyk kultury z Uniwersytetu Warszawskiego. Przyznaje ona, że „granice tego, co uważa się za drażniące zmysł erotyczny, znacznie się przesunęły”. Według Polityki doświadczenie uczy, że dla ‛rozerotyzowanej komercji nie ma granicy, której nie przekroczyłaby dla pieniędzy’.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#2
Nic w tym odkrywczego.
Odpowiedz
#3
Cytat:Nic w tym odkrywczego.

Odkrywczego może nie, jednak poważnym problem społecznym jest seksualizacja która ma już swój początek w przedszkolach. Ma to oczywiście związek z rozerotyzowaną kulturą masową. Zachęcam do uważnego wysłuchania wypowiedzi , szczególnie od 14 min 17 sek.


https://www.youtube.com/watch?v=5d5VkqhNnV0
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#4
No dobra. Pokazujesz w dwóch zdaniach problem społeczny i co dalej? Jakieś przemyślenia, przykłady z życia, propozycje? Oby nie kolejne cytaty.
Kiepska ta publicystyka. Ja mogę w taki sposób wymienić mnóstwo problemów społecznych. Tylko chodzi o to, żeby zrobić to w ciekawy sposób. Takie suche fakty to są w każdej gazecie i programie informacyjnym.
A to, co podajesz do słuchania ma podłoże naukowe, czy religijne? Bo nie wiem czy słuchać.
Odpowiedz
#5
Cytat:A to, co podajesz do słuchania ma podłoże naukowe, czy religijne? Bo nie wiem czy słuchać.

Jest to wypowiedź pani psycholog, nie ma to podłoża religijnegoSmile

Cytat:Tylko chodzi o to, żeby zrobić to w ciekawy sposób. Takie suche fakty to są w każdej gazecie i programie informacyjnym.

Czy rzeczywiście większość gazet i programów telewizyjnych jest zainteresowana tematami tego pokroju? Nie jestem co do tego przekonany.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#6
Nie powiedziałam, że większość mediów pisze na ten temat. Gdzie tak napisałam?
Chodziło mi o formę jaką piszesz - suche fakty. Problem jest taki, tu są cytaty, i nagle urwany wątek... i chciałoby się powiedzieć co dalej?
To nie jest publicystyka, tylko temat do dyskusji. Raczej bym go widziała w kawiarence.
Odpowiedz
#7
Uwielbiam iskry między Wami.
Chwila...idę po popcorn.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#8
Cytat: Raczej bym go widziała w kawiarence.

Ok.

Cytat:Uwielbiam iskry między Wami.

Ja mam dużo wodySmile
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#9
Dużo wody? Zamiast czego?
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#10
Cytat:Dużo wody? Zamiast czego?

Wody do gaszenia iskier,,,Confused
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#11
Jakoś Ci nie wychodzi, chyba sikawka Ci się popsuła.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#12
Cytat:Jakoś Ci nie wychodzi, chyba sikawka Ci się popsuła.
Angry
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#13
Mojej iskry zwykła woda nie ugasi. Jam jest czarownica.
Odpowiedz
#14
Ale że co?Angel
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#15
Napiszę Ci na PW Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości