Restrukturyzacja praw.
#16
Cytat:żeby dać wstęp do wszystkich możliwych działów musiałbym nadać redaktorowi grupy dodatkowe: pisarz, poeta, oceniacz, warsztatowicz, instruktor, kanclerz a i to Redaktor nie miałby możliwości edytowania postów wszędzie, co się przydaje.
przydaje się do czego? I czy to jest wystarczający argument? Równie dobrze można każdemu userowi umożliwić edycję wszystkich postów na forum, bo może się przydawać, wszyscy będą sobie nawzajem przecinki w postach poprawiać Wink. I jak napisałam wcześniej: po co redaktorom do pracy w redakcji dostęp do wszystkich innych działów? Czy bycie redaktorem automatycznie uprawnia do oceniania czy brania udziału w działaniach gildii/warsztatów? Podczas gdy trzeba spełnić określone warunki, żeby mieć do tego wszystkiego dostęp? Czy to nie podważa założonej "elitarności" grup gildiowiczów czy oceniaczy?

Nikt nie twierdzi, że redaktorzy nie są godni zaufania, ani że wystawili kiedyś niesłuszne ostrzeżenie. To zwykła rozmowa o funkcjonowaniu forum, padły pytania, zainteresowani userzy czekają na sensowną odpowiedź, a przecież nikt nie stoi tu z nożem i nie zmusza do wprowadzania jakichś zmian, ten temat to nie jest żaden zamach Big Grin Stwierdzenie "zmian nie planujemy" nie zamyka tematu, bo nie odpowiada na zadane pytania.
Odpowiedz
#17
Cytat:żeby dać wstęp do wszystkich możliwych działów musiałbym nadać redaktorowi grupy dodatkowe: pisarz, poeta, oceniacz, warsztatowicz, instruktor, kanclerz

W tym punkcie Gorzki, kłamiesz, bo dla każdego działu indywidualnie przypisuje się ustawienia dla poszczególnych grup w 4 punktach: Przeglądanie, Pisanie Odpowiedzi, Tworzenie Ankiet, Tworzenie wątków. Tyle czasu już się tym bawisz i sam "nie wiesz" - nie rozumiem po co bawić się we wbijanie szpilek, ale skoro Cię to bawi Smile (Ponadto każdemu Redaktorowi dajesz pozycję Kanclerza i instruktora od razu? o0)

Cytat:Redaktor nie miałby możliwości edytowania postów wszędzie, co się przydaje.

Prawda co edycji (czy powinni, to nie moja broszka), do tego pewnie zdałoby się dodatkowe uprawnienie do listy dostępnej powyżej. Być może już jakiś plugin do tego jest Smile
Odpowiedz
#18
Cytat: Czy bycie redaktorem automatycznie uprawnia do oceniania czy brania udziału w działaniach gildii/warsztatów? Podczas gdy trzeba spełnić określone warunki, żeby mieć do tego wszystkiego dostęp? Czy to nie podważa założonej "elitarności" grup gildiowiczów czy oceniaczy?

Nie podważa. Redaktorzy bowiem nie biorą udziału stricte w pracach grupy, ale mogą zaproponować napisanie czegoś do Magazynu, zasugerować, przekazać informacje itd. Redaktorzy są taką grupą, która z założenia powinna powinna mieć możliwość zajrzeć wszędzie. Wszak właśnie gildie powinny stać się głównie wylęgarnikiem tekstów do Magazynu.

Cytat:Stwierdzenie "zmian nie planujemy" nie zamyka tematu, bo nie odpowiada na zadane pytania.

Niech więc za odpowiedź będzie:

Uznaliśmy ten model funkcjonowania za najbardziej korzystny. Nie zdarzyło się dotąd, żeby któryś z Redaktorów nadużył uprawnień. Ergo: system działa bez zarzutu. Nie widzę więc potrzeby zmian.

Nie ma więc sensu bić tu piany w tym wątku. Propozycja padła, odpowiedź została udzielona. Lepiej spożytkować energię na działach twórczości.

Zguba: Oczywiście że wiem: Można każdej grupie dać w zasadzie prawie dowolne uprawnienia. Pytanie, jaki sens jeśli edycję nieswoich postów umożliwia tylko funkcja moderatora.
Pisząc o nadaniu uprawnień pisarza, poety, oceniacza itd mówię o tym że mają możliwość edycji w gildiach, w trybunale. Pewnie, że można by się wysilić, zrobić ich modami lokalnymi (takie uprawnienia mają w swoich działach np Kanclerz, oceniacze itp), tylko po co tak kombinować założywszy, że na koniec i tak zasadniczo na to samo wyjdzie.

Bardzo bym Cię prosił Zgubo, żebyś bardziej uważał, zanim nazwiesz kogoś kłamcą. To dość poważny zarzut
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#19
Zgadzam się z Gorzkim, wszystko funkcjonuje prawidłowo, a skoro temat jest w "propozycjach zmian" to oznacza już jakąś sugestię.
Choć mogę się mylić, ze względu na brak działu, do którego można dopasować(?) Smile
Co do propozycji do Magazynu VA od Gildii, to takowe się pojawią w stosownym dziale w Gildii Poetów. Proszę zaglądać, jeśli chodzi o wiersze, bo pojawiają się już wyróżnione.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#20
Czyli mogę posumować i temat zostanie zamknięty Smile


To że kilka osób widzi w tym systemie błąd i to że chciały przedyskutować jego zmiany a administracja rzuca jakimiś mniej lub bardziej naiwnymi argumentami które co jedynie mogą śmieszyć oznacza to że ludność forum nie powinna się wcale odzywać.


NIKT w CAŁYM! temacie nie podał sensownego powodu dla którego REDAKCJA powinna posiadać te prawa a jedynie BO MY TAK uważamy BO MY tak chcemy. Rozumiem to jak najbardziej WASZ cyrk etc każdy zna resztę tego przysłowia.

Bolą mnie jedynie dwie rzeczy że ciężko tutaj na forum wejść z jakąkolwiek dyskusje z administracją (przynajmniej jej częścią) bo ma opinie swoich użytkowników głęboko w nocie! oraz próba naiwnego dialogu który zawsze kończy się tak samo (patrz cytat poniżej).

Dlaczego nie napisać wprost że tylko zdanie GÓRY jest ważne a wszelkie dopytywanie się czy propozycje zmian zostaną OLANE? Co najwyżej można liczyć na mniej lub bardziej "dziwne" argumenty.


Cytat:Czyli zmian w systemie uprawnień nie planujemy. Dalsza dyskusja na ten temat jest więc cokolwiek bezprzedmiotowa.

Nie powinno się wypisywać takich rzeczy! Wynika z tego jasno BARDZO jasno że jedyne prawo głosu nad jakąkolwiek zmianą mają nieliczni admini. Reszta niech się cieszy że dostąpiła łaski chodzenia po tym globie.


Przepraszam za niegrzeczny ton mojej wypowiedzi jednak gdy jestem traktowany jak człowiek podrzędnej kategorii niemal niezdolny do samodzielnego myślenia to inaczej nie potrafię. Ktoś kiedyś napisał że chętnie wejdzie w dyskusje na temat wszelkich zmian dla dobra forum. Teraz bardzo ładnie widzę jak taka dyskusja wygląda.


ps. o to dlaczego redakcja potrzebuje dostęp do gildii nawet nie pytam bo mi się w głowie nie mieści ten paradoks.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#21
Fajnie Mag, ale na początku nie miałeś parcia na żadne zmiany, podobno. A teraz zachowujesz się tak, że skoro TY rzuciłeś pomysł, to on ma być wykonany, bo w końcu on wg CIEBIE jest genialny, to jak to tak, że oni nic nie zmienią, co?

I redakcja nie ma dostępu do Gildii, przynajmniej ja nie mam...

Ty również nie podałeś sensownego argumentu, dlaczego ma być to zmienione, nie wiem, czy zauważyłeś. To że Tobie się to nie podoba jest równe argumentowi Gorzkeigo, o ile nie gorsze
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#22
Jasne, teraz się przerzucajcie... Zastanowiłbyś się haniel, najpierw zarzucasz Magicznemu jakieś osobiste interesy w założeniu tego tematu, a teraz przeinaczasz sens jego wypowiedzi. Nigdzie nie napisał, że zmiany mają być prowadzone bo tego chce. Napisał, jak poczuł się potraktowany. Teraz robisz z tego tematu wylęgarnię personalnych wycieczek i konfliktów, co zresztą podnosi zasadność zadanych tu pytań o funkcję redakcji.

Gorzki, zadawanie pytań nie jest biciem piany, tylko zadawaniem pytań. Na które nadal nie odpowiedziano. Pytanie było o sens i potrzebę, nie o to, co kto uznał za "lepszy model".
Odpowiedz
#23
Cytat:Zguba: Oczywiście że wiem: Można każdej grupie dać w zasadzie prawie dowolne uprawnienia. Pytanie, jaki sens jeśli edycję nieswoich postów umożliwia tylko funkcja moderatora.
Pisząc o nadaniu uprawnień pisarza, poety, oceniacza itd mówię o tym że mają możliwość edycji w gildiach, w trybunale. Pewnie, że można by się wysilić, zrobić ich modami lokalnymi (takie uprawnienia mają w swoich działach np Kanclerz, oceniacze itp), tylko po co tak kombinować założywszy, że na koniec i tak zasadniczo na to samo wyjdzie.


To trzeba było Gorzki sprecyzować, bo ja wiem, że większości userów można powiedzieć "nie da się" etc. i mogą to przyjąć, ale to jest zatajanie, oszustwo lub kłamstwo. A odpisując Księżnej ewidentnie wytykałeś jej niewiedzę uzasadniając swoje racje. Brzmiało to w ten sposób: A widzisz, nie da się! (Wciąż zaznaczam, że edycji globalnej się nie da, przynajmniej jeżeli nie ma plugina do tego Smile Jeżeli to jedyny punkt argumentu, to fakt "nie da się")

Więc może i Ty waż nieco lepiej swoje argumenty, albo precyzuj miast pisać pod wpływem emocji Smile

Ja swoje już sprecyzowałem jak sądzę, resztę będę obserwował Smile
Odpowiedz
#24
Aha. Dotąd starałem się być grzeczny. Myślę jednak że wystarczy. Jak rozumiem najlepiej byłoby, skasować grupę redaktorów, albo zamknąć ich w ciasnym pokoiku, żeby czasem na działy nie wyjrzeli, a już uchowaj Panie Boże słowa nie powiedzieli. Ilość modów ograniczyć do powiedzmy najwyżej jednego i to najlepiej takiego niedowidzącego, żeby userzy mogli pisać co im ślina na język przyniesie. No a cała Administracja jak rozumiem powinna ukorzyć się i bić pokłony przed Panem Magicznym. No bo wszak od dłuższego czasu słyszę od niego, że źle magazyn wydajemy, źle forum prowadzimy, źle uprawnienia nadajemy...
Może jeszcze powinniśmy przeprosić za to, że żyjemy i odważyliśmy się forum założyć.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#25
Przepraszam że musiałeś się przeze mnie unieść. Uważałem że administracja jest opanowana jednak się pomyliłem. Drogi Gorzki chodziło mi o rozmowę a nie jakiekolwiek przychylanie się do moich próśb których wcale nie było!

Słyszysz nie od dłuższego czasu bo pewne osoby zgodziły się mnie wysłuchać i zawsze przedstawiam swoje poglądy w sposób grzeczny nikogo nie urażający.

Jeśli wolą administracji jest przedstawienie mojej osoby w złym świetle niech i tak będzie.


Pozdrawiam Cię ciepło i życzę więcej opanowania. Smile
Patryk.


ps. proszę pokaż mi w którym miejscu ktoś chce by zamykać czy rozwiązywać redakcję Tongue? każdy chciał tylko dyskutować na zasadzie wymianie zdań o ich uprawnieniach.

Ba! nikt tu nawet nie napisał że jest to złe :]
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#26
Nie potrzebnie się spieracie w temacie, który na dobrą sprawę już został wyjaśniony.
Uważam, że dalsze dyskusje już niczego nie wyjaśnią, a jedynie doprowadzą do niepotrzebnej demonstracji racji i jednej, i drugiej strony, przy czym zgody tu nie będzie(chyba).
Ja sobie grzecznie proponuje na tym skończyćSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#27
A ja wręcz przeciwnie. Uważam, że są sensowne argumenty, które przemawiają zarówno za jedną, jak i drugą opcją.

Proszę tylko wszystkich o nieobrzucanie się błotkiem, niewbijanie sobie szpilek i BRAK OSOBISTYCH WYCIECZEK.

Konstruktywna dyskusja moi mili, bo polecą warny - niezależnie od rangi i funkcji.

Chwilowo nie mogę szeroko zabrać głosu bo mam sporo roboty, ale czytać sobie czytam i notuję co ważniejsze argumenty.

System działa sprawnie moim zdaniem i jak napisałem nie pamiętam, żeby zdarzyły się nadużycia, ale - patrz pierwsze zdanie w tym poście.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#28
No ale zdaje się, że owy "każdy" nie prosił bynajmniej o rozszerzenie uprawnień Redaktorów, tylko o ich znaczne ograniczenie. Ergo, z jakiegoś powodu obawia się przewidzianych forumowym prawem sankcji i wolałby, żeby mniej oczu tego pilnowało. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Więc podsumowując. Myślę, że żadne zmiany w tym temacie raczej nie nastąpią, a przynajmniej ja jako Gorzki, i jako admin Gorzki ich nie planuję, no chyba że pozostali Administratorzy zadecydują inaczej. U nas w administracji bowiem decyzje takie podejmuje się demokratycznie.

Tymi słowami chciałbym swój udział w dyskusji zakończyć.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#29
Przeczytałem ponownie i na spokojnie cały temat w szczególności zwracając uwagę na posty pozytywnie odnoszące się do słuszności przyznania praw moderacji Redaktorom. Myślę także że dobrze będzie wszystko wyszczególnić w punktach by osoby zaglądające nie musiałby przebijać się przez dwie strony kłótni. Wtedy można na spokojnie podjąć decyzję.

ZA:
- Dostęp do ukrytych działów dla Redakcji (Gildia, warsztaty etc.). [uważam że wtedy umniejsza to zamkniętym działom]
- Możliwość natychmiastowego reagowania w przypadku łamania regulaminu. [uważam że raporty które stosuje nader często to żaden problem]

PRZECIW:
- Rozdzielenie rang zwiększy ich znaczenie oraz rozłoży obowiązki.
- Stuprocentowa pewność że nie nastąpią małe pomyłki jak to miało miejsce.
- Można ujednolicić kary stosowane za wykroczenia.
- Więcej moderatorów czyli więcej osób które poczują się 'ważne'. Bardzo fajną sprawą jest piastowanie funkcji która nie jest umniejszana przez inną rangę.
- Można skupić się na "piórze" nowych nabytków do redakcji a nie dodatkowo na ich poprawności powiedzmy "politycznej".
- Raporty, prośba o raporty i nawet najmniejszy z użytkowników poczuje się ważny dzięki temu że pomaga.
- Zniknie konfliktowy temat bo jak widzę nie tylko mnie to ciekawiło. Znalazły się inne osoby które się ze mną zgadzają w tej kwestii.

Jeśli są inne propozycję za/przeciw prosiłbym je wypisać ew. w przypadku administracji edytować post i dopisać bo to chyba nic złego.


Raz jeszcze przepraszam za wrogość niektórych z moich postów było to niezamierzone a wywołane chwilą.

Chciałbym podkreślić że nie mam na celu złych intencji a jedynie pomoc dla forum. Uważam że warto poruszać niejasne tematy. Jeśli to coś złego proszę o upomnienie w tej kwestii.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#30
Nie wiem jaki sens ma ciągłe napomnianie i grożenie ostami, sankcjami rootsrat(przepraszam Cię, ale to też jest szpilka)

Proszę, wypowiadaj się na temat. Jak chcesz, to wyślę Ci obszerne PW, w którym nakreślę sens upominania i "grożenia" warnami. -rr-

Więc wyjaśniajcie sobie do skutku, jakie uprawnienia powien mieć Redaktor, ja tak jak Gorzki w tym miejscu kończę dyskusję.

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości