Restrukturyzacja praw.
#31
Przeczytałam wszystko, co napisaliście.

Spróbuję rzecz wytłumaczyć spokojnie, z pełnym poszanowaniem argumentów, które padły z ust (klawiatury) wszystkich stron.

Cytat: (Magiczny) Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak to jest że redakcja trzyma władzę "moderatora" na forum? Czyż nie są oni wybierani podług przydatności przy tworzeniu magazynku Kulturalno-Literackiego Via Appia? Czy wyznacznikiem obiektywności i prawa sądu jest wiedza z zakresu literatury - języka polskiego?

Owszem, są wybierani głównie przez wzgląd na swoje umiejętności i "przydatność" - jak to określiłeś - przy tworzeniu magazynu Kulturalno - Literackiego Via Appia.

Pozwolę sobie zacytować byłego moderatora forum:
Cytat:Dobrze, że teraz jest dwóch moderatorów, bo jak sama zauważyłaś w pojedynkę nie byłem w stanie wszystkiego ogarnąć, szczególnie, gdy mnie nie było

Dlatego też nie widzę przeciwwskazań, by Redaktorzy mieli uprawnienia moderatorskie. Oczywiście, istnieje przycisk "raportuj", jednak niewielu użytkowników z niego korzysta.


Cytat: (Magiczny) No tak czyli dobrze jest dawać uprawnienia do moderowania forum komu popadnie tylko dlatego że pisze dobre artykuły czy jak już wspomniałem zna dobrze zasady języka polskiego?

Cytat: (Piramida 88) Magiczny, jeżeli ktoś jest członkiem Ekipy, to w moim rozumieniu jest darzony takim samym zaufaniem, jak Moderator.
Chyba nie sugerujesz, że administracja wybiera ludzi do VA tylko pod względem umiejętności pisania(poprawnego, lub wystarczającego) w języku polskim?

Redaktorzy również są osobami godnymi zaufania - podczas współpracy z magazynem nie raz wykazali, że zależy im na dobru zarówno pisma, jak i forum - na takiej podstawie można sądzić, iż moderatorska robota będzie wykonywana rzetelnie i z poszanowaniem regulaminu.

Znajomość języka polskiego nie jest wyznacznikiem obiektywności.

Cytat: (Magiczny) Wydaje mi się i to moja sugestia że ilość moderatorów (jeśli tylko potrzeba) powinna zostać zwiększona a koledzy i koleżanki redaktorzy powinni zostać pozbawieni praw karania.

Też uważam, że moderatorów powinno być więcej. Jednak póki co nie ma i musimy zadowolić się możliwościami redaktorów. Myślę, że gdy dorobimy się większej ilości sprawnie działających modów będzie można ewentualnie o tym pomyśleć. Magiczny, wszyscy redaktorzy mają jasną informację: ostrzegacie, gdy nie ma w pobliżu nikogo zielonego ani pomarańczowego. Jeżeli jest admin albo mod, to należy dać mu znać, że znalazło się coś, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Sama jako redaktor działałam w obrębie moderowania. Jeżeli miałam najmniejszą wątpliwość w jaki sposób rozwiązać sytuacje, wysyłałam PW do któregoś z adminów lub modów. Nie uważam, abym nadużyła, jako redaktor, praw moderatorskich.

Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że jeżeli kiedykolwiek zdarzy się, by redaktor przekroczył swoje uprawnienia, wówczas konsekwencje będą wyciągnięte z całą stanowczością.


Cieszę się, że poruszyłeś na forum rzecz, która Cię ciekawi. Cieszę się, że dbasz o ogólne dobro użytkowników, szkoda tylko, że nie zawsze dostrzegasz robotę kolorowych Wink

Cytat: (Zguba) W sumie, jestem skłonny się zgodzić z Magicznym w tym punkcie. Może nie tyle zwiększeniem ilości modów, bo to zalezy czy się jakiś "narybek" trafi, ale żeby Redaktorzy nie mogli karać. Zawsze mogą zgłaszać do kary, odpowiednie opcje raportowania są

Owszem, Zgubo, jednak czasami trzeba zareagować natychmiast. W związku z tym:
Cytat: (Magiczny) Także edycja postów na całym forum to sprawa niezwykle dziwna ale ufam że w choć minimalnym stopniu potrzebna i słuszna
przy obecnej sytuacji, gdy redaktorzy korzystają z narzędzi moderatorskich, edycja postów jest rzeczą konieczną.

Moim zdaniem najlepiej całą sprawę ujęła Piramida:
Cytat: (Piramida88) Ja uważam, że Redaktor ma uprawnienia Moderatora ze względu na to, że jest członkiem Ekipy.
Różnica jest w tym taka, że oprócz możliwości nadania upomnienia za pośrednictwem ostrzeń(i ogólnego pilnowania porządku) zajmuje się również Magazynem Literackim Via Appia.
Nie widzę tutaj nic dziwnego, po prostu Redaktor ma możliwość, a Moderator obowiązek, z kolei użytkownik raportowania.

Cytat: (Malbert) Zgadzam się z Magicznym, Redaktorzy powinni pozostać Redaktorami, jak to miało miejsce z Krytykami jakiś rok temu.

Krytycy, z tego co pamiętam, również mieli uprawnienia moderatorskie (co w zasadzie nie ma większego znaczenia w całej dyskusji)

Cytat: (Magiczny) Chcę by pewne problemy były poruszane na forum i przez jego uczestników a nie tylko na pw w którym mogę zostać spławiony w sekundę.

Świetnie! Bardzo mnie cieszy, że użytkownicy chcą z nami rozmawiać.

Cytat:(Magiczny) W takim razie po co moderatorzy?

Moderatorzy mają obowiązek pilnowania przestrzegania regulaminu i karania tych, którzy przeciwko regulaminowi występują.

Cytat:(Magiczny) I znów czy staż przesądza o przydatności i obiektywizmie?

Na pewno nie, ale pozwala na poznanie zachowań danego użytkownika i określenie stopnia zaufania, jakim można go obdarzyć.

Cytat:(księżniczka) Nawiasem mówiąc, wtedy odpadłby problem z przyjmowaniem dobrze piszących, a niekoniecznie niekonfliktowych Wink. Moim zdaniem Big Grin

Z jednej strony masz rację, z drugiej nie mogę się z Tobą zgodzić. Miałam okazję przez chwilę współpracować na polu VA z konfliktową userką i wiesz co? Nigdy więcej. My mamy współpracować, a nie piętrzyć przed sobą problemy czy kłócić się o bzdury. A dotego to się sprowadzi, gdy w szeregach redaktorów pojawią się ludzie "niepewni". Poza tym, że ciężko pracuje się w niemiłej atmosferze, cały magazyn mógłby ucierpieć na złośliwości "konfliktowca". A tego nie chcemy. Więc jeżeli ktoś nie dostanie koloru, ergo uprawnień moderatorskich, nadal może z nami współpracować i jego teksty mogą na równi pojawić się w magazynie.

Cytat: (księżniczka) Nikt nie twierdzi, że redaktorzy nie są godni zaufania, ani że wystawili kiedyś niesłuszne ostrzeżenie. To zwykła rozmowa o funkcjonowaniu forum, padły pytania, zainteresowani userzy czekają na sensowną odpowiedź, a przecież nikt nie stoi tu z nożem i nie zmusza do wprowadzania jakichś zmian, ten temat to nie jest żaden zamach Big Grin Stwierdzenie "zmian nie planujemy" nie zamyka tematu, bo nie odpowiada na zadane pytania.

Cieszę się, że nie ma takich twierdzeń, cieszę się, że chcecie rozmawiać. Mam nadzieję, że w jakiś sposób udało mi się odpowiedzieć na część podniesionych kwestii. Owszem, takie twierdzenie nie zamyka tematu. Dlatego bardzo bym chciała, aby wypowiedziało się w nim więcej użytkowników, niż tylko Wasza piątka czy szóstka.

Cytat:(Magiczny) To że kilka osób widzi w tym systemie błąd i to że chciały przedyskutować jego zmiany a administracja rzuca jakimiś mniej lub bardziej naiwnymi argumentami które co jedynie mogą śmieszyć oznacza to że ludność forum nie powinna się wcale odzywać.

Magiczny, jestem jak najbardziej otwarta na dialog, wysłuchałam już Twoją opinię i kilku innych osób, chciałabym też poznać stanowisko szerszego grona użytkowników.

Chciałabym również, abyś dokładnie sprecyzował problem. Bo póki co zadałeś pytanie:
Dlaczego redaktorzy mają uprawnienia moderatorów?
na które w całym swoim wywodzie odpowiedziałam
oraz:
Po co są moderatorzy?

co również wyjaśniłam.

Proszę sprecyzuj problem.

Wszystkich, bez wyjątku, biorących udział w dyskusji proszę o wstrzymywanie nerwów na wodzy, nie jesteśmy tutaj po to, by się wzajemnie obrażać czy wbijać sobie szpilki, tylko by zdefiniować problem, choć na pierwszy rzut oka go nie dostrzegam Dodgy



Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#32
Droga Kapadocja bardzo dziękuje Ci za odpowiedz. Otóż problemu nie ma i nie wiem dlaczego każdy się go doszukuje. Chciałem wywołać dyskusję a moją propozycję może ujmę w jednym zdaniu:

Zwerbować więcej moderatorów by zabrać prawa Redakcji.

nigdzie nie pisałem że to niesłuszne ale bardzo dziwne że 20 osób na forum jest jak moderator. [Liczba rzucona ot tak. Wiem że redakcja ma sporo osób plus administracja i moderacja]


Cytat:Magiczny, jestem jak najbardziej otwarta na dialog, wysłuchałam już Twoją opinię i kilku innych osób, chciałabym też poznać stanowisko szerszego grona użytkowników.

Problem w tym że tutaj nie ma szerszego grona które się czymkolwiek interesuje. Stosunek redaktorów do "czarnych" użytkowników systematycznie udzielających się na forum jest zastraszający. Wygląda na to że jedna osoba z kolorem pilnuje czterech czy pięciu zwykłych :o i to mnie właśnie dziwi.


Dla poparcia mych słów:

w ostatnich 24 godzinach na forum było 67 użytkowników z czego 13 z opcją modowania.

67 - 13 = 54

54 / 13 ~ 4,1


Czyli wychodzi na to że jeden kolor pilnuje czterech :o

wiem że to sprawa podrzędna ale jednak warto i na nią zwrócić uwagę.

Bo jak się czują nowe osoby? Czy to nie dziwne że tutaj niemal sami uprzywilejowani? Nie ma im równych :o
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#33
Dobra, to i ja się w końcu wypowiem:

Moderatorów jest dwóch, zwykłych czarnuchów 2185 (wiem, że większość to konta-duchy). Przyjmując, że do godziny 15 w środku tygodnia (gdzie większość ludzi pracuje albo się uczy) napisano 24 posty (jestem pewna, że przez cały dzień przyjdzie ich o wiele, wiele więcej), a na sb pojawiają się tysiące wiadomości, na które moderatorzy (w liczbie dwóch, przypominam) muszą zwracać uwagę, zakładam, że moderatorzy mają kupę roboty.

Co więcej. Fiteł, mniej więcej do godziny 17 jest w pracy. Wróci do domu, ogarnie się, wejdzie na forum, sprawdzi, obejrzy jakiś film, zadba o życie prywatne - nieważne. Nie może siedzieć cały dzień na stronie. Comeda zaś, na VA pojawia się raczej w nocy.

Dlaczego to piszę - zdarza się, że Modom coś umknie. I mają do tego prawo. Jest ich dwóch, postów mnóstwo, każdemu zdarza się coś przegapić. I od tego jesteśmy my. Możemy wcisnąć 'raportuj' i czekać, aż Zielony bądź Pomarańczowy przyjdzie. Spoko, ale jeśli ewidentnie widać winę użytkownika, dlaczego nie pozwolić na ukaranie?

W momencie, kiedy jeszcze jakoś rozumiem ten cały postulat o odebraniu prawa do sankcjonowania regulaminu przez Redaktorów (bo często jest tak, że na forum są kolorowi), to całkowicie nie rozumiem szumu o edytowanie postów.

Większość ludzi zdążyło mnie już poznać i powiem szczerze, że tak samo jak duża część forum nie ufa mnie, tak samo ja nie ufam im. Może to banalne, co teraz napiszę, ale nie wyobrażałam sobie jeszcze kilka dni temu, żeby ktokolwiek inny niż Fiteł edytował mi tekst. Tak po prostu. Ale czasem go nie ma, a mnie coś potrzeba "na już". Proszę wtedy Redakcję. I nie uważam, że ten przywilej powinno im się zabrać - bo co Ci to przeszkadza? Jeśli nie chcesz, żeby edytowali Twoje teksty, po prostu ich o to nie proś Smile Takie jest moje zdanie. I tu znowu można przywołać argument, że przecież zazwyczaj jest jakiś zielony albo pomarańczowy. Okej, ale może nie zwalajmy na nich całej roboty? Problem w tym, że dobrze wiem, ile rzeczy trzeba robić jako administrator dużego forum, które nadal chce się rozwijać. Administracja jest obarczana wieloma zadaniami. Dodając do tego prośby o komentarz, skargi, zażalenia i prośby - czasami nie wiadomo, w co włożyć łapska. Dlatego część "obowiązków" przerzuca się na inne "kolorowe grupy" - zgodnie z założeniem, na Moderatorów, którzy z samego faktu bycia Moderatorami, też mają dużo pracy. Dlaczego więc Redaktorzy mają nie zdjąć z Moderatorów przymusu edytowania tekstów?

Jeszcze śmieszniejszą sprawą dla mnie jest niezrozumienie, dlaczego Redaktorzy mają dostęp do Gildii. To proste. Co więcej, słuszność dostępu została już wyjaśniona (chyba przez Gorzkiego). Zadaniem Redaktorów jest pomoc w tworzeniu Magazynu. Gildie są elitarnymi grupami, wybieranymi ze względu na talent, umiejętności i tak dalej (przynajmniej z założenia). Są więc głównym zasobem materiału do Magazynu, a przynajmniej tak powinno być, imo.


I Mag, serio Cię lubię, ale uważam, że przesadzasz. Szczególnie z tą statystyką - na forum nie chodzi o to, żeby inwigilować userów. A tak by wychodziło ze statystyki Tongue
Odpowiedz
#34
Cytat:(Magiczny)Zwerbować więcej moderatorów by zabrać prawa Redakcji.

Mag, chciałabym, abyś merytorycznie i logicznie uzasadnił: DLACZEGO?
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#35
Ale była jakaś afera, by któryś z fioletowych coś narozrabiał? Mi o żadnej nie wiadomo przynajmniej.

Co do tematu - dziwię się, czy nie szkoda Wam energii, by się w to wszystko wczytać, przemyśleć, odpisać. Ja powiem szczerze, że ledwie przeleciałem wzrokiem co krótsze posty, by rozeznać się cokolwiek w temacie, a tasiemców nawet nie ruszałem, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty.

Przypomniała mi się pewna myśl, już nie wiem, gdzie to zasłyszałem, ale jest trafne. Polak najlepiej lubi snuć plany zmian, to jest jego główne i ulubione zajęcie. Nic z tego nie wychodzi, bo rzecz jasna statystyczny Polak to jest leń taki jak ja np., no ale planowanie jest najważniejsze, ciekawe i pouczające. I to jest problem forum. Zamiast czytać, pisać, komentować - dyskutujemy, co zrobić by było lepiej, nic nie robimy, ale poprzestajemy na dyskusji (a dyskutujemy długo i namiętnie). Działy leżą odłogiem, nie komentowane, nie czytane i lipa jest, bo nowoczesny user woli popłakać nad rozsianym fermentem niż zająć się czymś dla siebie. A zdawało mi się, że to Forum Literackie, panie i panowie.

Co do samej dyskusji
- mi to jest jak najbardziej obojętne, czy zdejmiecie fioletowym część uprawnień, czy nie, bo ja ich i tak nie używam.

Ino na litość Boga, czemu ludzie lubią tak bardzo roztrząsać przyszłość, zamiast coś robić - czy to dla dobra ogółu, czy dla samego siebie.
Odpowiedz
#36
Ja tam proponuję, żeby zostało tak jak jest, bo rzeczywiście gdyby wszystko spadło na dwójkę modów, to mieliby kupę roboty, a tak ktoś ich odciąży.
A co do nieuzasadnionych warnów i banów to np: mi najwięcej takich wystawia nie redakcja, a administracja Big GrinBig GrinBig Grin

Szaden! <grozi Szadenowi palcem> W którym miejscu nieuzasadnione, bojowniku o wolność niezależnej republiki Twojego mieszkania Tongue// kapadocja
Odpowiedz
#37
Dobra, wszyscy się ustosunkowali to i ja to zrobię. Na pewno nie jest dobrą rzeczą, że tego typu wątki są traktowane przez postronnych użytkowników jako miejsca, gdzie można zrobić trochę zamieszania, powbijać sobie szpilki i sobie wzajemnie gęby poobijać. Natomiast smuci też fakt, że ludzie wyrabiają sobie opinię o administracji jako zatwardziałego i nieskłonnego do zmian betonu, co nie jest prawdą. 90% propozycji użytkowników omawiamy w gronie administracyjnym, choć oczywiście tego nie widać, bo nie informujemy każdego z osobna o finałach danej sprawy, bo byśmy tylko siedzieli i wysyłali e-maile, a nie o to tutaj chodzi.
Dobra, ale teraz do rzeczy.
Dlaczego Redaktor ma również rangę Moderatora? Redaktor musi mieć możliwość edycji postów, nie tylko swoich, ale też cudzych, co jest niejako przywilejem bycia w Ekipie forum (nie śmiać się Big Grin). Jako, że nie bawimy się w ustawianie Redaktorom moderatorów lokalnych (np. tylko w działach tajnych), otrzymują oni moderatorów globalnych. Ot cały proceder. Do tej pory nikt z Redaktorów nie nadużywał tych praw i nie było sygnałów, że cos jest nie tak.
Dlaczego Redaktor ma możliwość przeglądania w Gildii? Nie znaczy to, że stają się od razu członkami. Udostępnienie tych działów ma na celu możliwość kontaktu Gildiowiczów (i kierownictwa Gildii) z Redakcją podczas tworzenia magazynu. Czasem z tej możliwości się korzysta, czasem nie – możliwość jednak pozostaje i nie maja celu dyskredytowanie kogoś, bo on się dostawał do Gildii na innych zasadach. Redaktor nie jest członkiem Gildii z zasady.
Cytat:Bo ekipa która "posiada" forum to zieloni. Jednak nie każdy zielony jest niejako w ekipie która odpowiada za magazyn. Idąc tym śladem mamy już dwie ekipy.
Magiczny, nie ma czegoś takiego jak dwie Ekipy. Jest jedna, której poszczególne składowe zajmują się różnymi elementami na forum jak np. magazynem, moderacją, administracją itp.
Cytat:Chyba nie sugerujesz, że administracja wybiera ludzi do VA tylko pod względem umiejętności pisania(poprawnego, lub wystarczającego) w języku polskim?
Piramido, to prawda. Członkostwo w Ekipie poprzedzane jest zwykle naszymi obserwacjami danej osoby. Brane są różne kryteria pod uwagę, nie tylko umiejętność pisania po polsku, ale choćby bezkonfliktowość itp.
Cytat:A ja chciałam zapytać, dlaczego ten wątek umarł: http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=4643?
Fanto, dobre pytanie. Po prostu OP przejęło tę funkcję. Możliwe, że dobrym pomysłem byłoby połączenie wątków.
Cytat:W takim razie po co moderatorzy?
I znów czy staż przesądza o przydatności i obiektywizmie?
Magiczny, moderator jest od pilnowania porządku na forum, Redaktor nie.
Staż nie przesądza o obiektywizmie, lecz po jakimś czasie można sobie na temat danego użytkownika wyrobić zdanie, a do tego potrzebny jest czas – czyli staż tej osoby na forum.
Cytat: że kompetencje każdej grupy powinny być wyraźnie rozgraniczone i określone. Łączenie wielu funkcji w jednej osobie niekoniecznie jest dobre,
KSI, owszem, nie jest to dobre. Jednak w chwili, gdy nie ma kandydatów na moderatorów nie możemy pozwolić sobie na zamknięcie ewentualnej furtki, którą można przeprowadzać moderację na forum – w chwilach krytycznych Redaktor może pełnić rolę moderatora bez zmiany rangi.
Cytat:No właśnie, tyle czasu adminem byłaś, a wypisujesz - z przeproszeniem - farmazony.
żeby dać wstęp do wszystkich możliwych działów musiałbym nadać redaktorowi grupy dodatkowe: pisarz, poeta, oceniacz, warsztatowicz, instruktor, kanclerz a i to Redaktor nie miałby możliwości edytowania postów wszędzie, co się przydaje.

W Kwestii Moderatorów. Ich nabór wcale specjalnie łatwy nie jest. Praca to niewdzięczna, wymagająca nerwów jak stalowe postronki i zdrowego rozsądku i anielskiej cierpliwości. No i oczywiście dużo zaangażowania.
Nie chcę powtarzać tego co Ty Gorzki napisałeś, ale również nie masz racji co Ci Zguba chyba napisał. Aby dana grupa miała dostęp do danego działu nie trzeba im dawać ukrytej rangi lecz zmienić ustawienia działu.
Co do moderatorów masz świętą rację.
Cytat: Prawda co edycji (czy powinni, to nie moja broszka), do tego pewnie zdałoby się dodatkowe uprawnienie do listy dostępnej powyżej. Być może już jakiś plugin do tego jest
Błagam tylko bez pluginów Big Grin Już ich tyle na forum…

OKEJ, teraz podsumowanie Magicznego:
Cytat: ZA:
- Dostęp do ukrytych działów dla Redakcji (Gildia, warsztaty etc.). [uważam że wtedy umniejsza to zamkniętym działom] w jaki sposób umniejsza? Ktoś uważa, że to naruszenie prywatności? Dopóki nie umieszczacie w tajnych działach swoich fotek pod prysznicem, myślę, że nie ma się czego wstydzić, a oko Redaktora czy moderatora nie zrobi Wam żadnej krzywdy
- Możliwość natychmiastowego reagowania w przypadku łamania regulaminu. [uważam że raporty które stosuje nader często to żaden problem] Owszem, raporty są fajne i dobrze by było, gdyby większość użytkowników ich używała. Jednak raporty ktoś musi przejrzeć, ocenić, zastosować odpowiednie sankcje czasem. W przypadku braku adminów i modów na forum pozostają jeszcze Redaktorzy

PRZECIW:
- Rozdzielenie rang zwiększy ich znaczenie oraz rozłoży obowiązki. Tylko pod warunkiem, że są to obowiązki różne. W przypadku Redaktorów mają oni możliwość, nie obowiązek moderowania, a to już różnica
- Stuprocentowa pewność że nie nastąpią małe pomyłki jak to miało miejsce. Jakie pomyłki i gdzie? Dowody! Big Grin
- Można ujednolicić kary stosowane za wykroczenia. Kary mniej więcej są jednolite i przedstawione w Taryfikatorze
- Więcej moderatorów czyli więcej osób które poczują się 'ważne'. Bardzo fajną sprawą jest piastowanie funkcji która nie jest umniejszana przez inną rangę. Redaktor nie umniejsza rangi moderatora, lecz w pewnych okolicznościach odciąża go z obowiązków, wiec działa na jego korzyść
- Można skupić się na "piórze" nowych nabytków do redakcji a nie dodatkowo na ich poprawności powiedzmy "politycznej".Tak jak mówiłem, każdy członek Ekipy musi spełniać więcej kryteriów i żadnych niepewnych jednostek nie włączymy do naszego grona bo nie zamierzamy sie z nimi użerać o czym pisał już Gorzki
- Raporty, prośba o raporty i nawet najmniejszy z użytkowników poczuje się ważny dzięki temu że pomaga. No to do dzieła ludzie!
- Zniknie konfliktowy temat bo jak widzę nie tylko mnie to ciekawiło. Znalazły się inne osoby które się ze mną zgadzają w tej kwestii. Temat sam w sobie dobry, emocje jednak niepotrzebne, dużo bardziej wolę kulturalną dyskusję od przekrzykiwania się

Podsumowując. Dużo argumentów podała Kapadocja, Gorzki, Rootsrat oraz Haniel i Hanzo. Również moi rozmówcy powyżej ustosunkowali się do tematu w sposób, moim zdaniem, obiektywny i z dystansu. Nie będę zatem powtarzał ponownie wszystkiego co oni pisali.

Dziękuje natomiast wszystkim za dyskusję, bo cieszy fakt, że ktoś w ogóle chce z nami rozmawiać ;P
Odpowiedz
#38
A dla mnie to tam może być jak redaktor userów karze. Na to stanowisko wszak wybiera się ludzi względnie odpowiedzialnych i zaznajomionych w regułach forum. Zapewne też wciąż otrzymują wstępne szkolenie w tej dziedzinie. Po co tu się spinać. Dobry, praworządny i przykładny obywatel i tak z aparatem represji nigdy nie będzie miał do czynienie. Ja tam lubiłem karać jak mogłem, czułem się jak jakiś Strażnik Teksasu czy coś, polecam wszystkim!
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości