Regulamin
#1
"W serwisie obowiązuje całkowity zakaz reklamowania oraz polecania stron o tematyce podobnej do tematyki FL Inkaustus, bez uzgodnienia tego z Administracją. Dotyczy to również linków i odnośników w sygnaturach. Każdą próbę spamowania skrzynek PW reklamami innych stron należy niezwłocznie zgłosić administratorom lub moderatorom Forum."

Rozumiem zapis w regulaminie, który ma chronić portal przed nieuczciwą konkurencją. Sam zakaz, jako taki, jest wypadkową obranej przez Administrację strategii walki z konkurentami w sieci i nie mnie oceniać jego zasadność.
Natomiast namawianie użytkowników do donosicielstwa - to już moim zdaniem żal i żenada. W świecie poetyckim takie praktyki?
Ciekawa jestem, czy znaleźli i znajdą się chętni, aby zostać Misiem Kolabo.

Glo.
"O najostrzejszy tryb rozkazujący proszę cię, mowo." (Z. Bieńkowski)
Odpowiedz
#2
Wyobraź sobie, że jesteś stałym użytkownikiem forum. Wchodzisz tu codziennie, masz znajomych, lubisz przebywać wśród naszej społeczności. Codziennie na Twoją skrzynkę przychodzi po 5 tych samych PW od spamerów, ukrywających się pod 'normalnymi' nickami, zapraszających Cię na inne forum literackie, wędkarskie, portal randkowy, kolejne forum lierackie i serwis samochodowy. Jestem pewien, że statystyczny użytkownik po tygodniu dostanie białej gorączki i będzie klął wniebogłosy.

Nie chodzi o "donosicielstwo", tylko o zgłaszanie prób spamu.

Poza tym wydaje mi się całkiem normalne, że admnistracja forum nie życzy sobie reklam konkurencyjnych stron - czy to przez umieszczanie linków, czy tez przez nachalne PW.

Nie wiem, ile masz lat. Ja mam tyle, że całkowicie rozumiem negatywny stosunek do słowa "donosiciel" - dziedzictwo historyczne. Szkoda tylko, że od razu plujesz jadem, "żalem i żenadą" oraz nadinterpretujesz, zamiast przeczyrać ze zrozumieniem, chwilę pomyśleć i zastanowic się nad znaczeniem tego punktu Regulaminu.

Albo zwyczajnie zapytać, bez sarkastycznego tonu.

Odpowiem Ci więc cytatem:

"Ale, ale każdy chce nadawać dzisiaj tutaj swoje fale
Wnioski, odkrycia, krokodyle żale
Najlepiej internetem włożyć komuś w oko palec
Bo przeca wiadomo, że co drugi to padalec."

Prawda?

P.S. Czy to jest propozycja zmiany? Bo jeśli nie, to założyłaś temat wzłym dziale. Od takich dyskusji jest Kawiarenka.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości