Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranga dogmatu
#1
Zawierzam słowom.
Do nich kieruję odważne pytanie,
czy mogę wejść ponownie do rzeki,
w cień topoli i dębu z liściem
przydatnym na wieńce dla tych,
którzy pogodzili się z podróżą.

Dzień taki wietrzny,
kłębią się fragmenty rozmów.
Znajduję brzmienie warte zapisu:
sztuka ma wymiar wewnętrzny
i tylko prawda się liczy.

Pochylam głowę.
Szczerość  prosi o milczenie.
Nie przekonały  mnie twarze mistrzów,

tracę grunt pod nogami
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#2
Julio - wiesz topole nie rosną w rzecze
może

czy mogę wejść ponownie do rzeki,
w cień topoli i dębów z liśćmi ............/ za tytułem opowiadania Hemingwaya/

Jest w wierszu zamysł, ciekawe odniesienia.
Konsekwentnie proponuję uciekania od kursyw - podania tego po swojemu, bez wchodzeniu weń.
Tym bardziej, że w koncówce peel dokonuje wyboru, albo jego próby.
I to jest wartość wiersza i autora.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Owszem, zawierzamy słowom, czy słusznie? niestety dowiemy się... Mnie też nie bardzo przekonują tzw. mistrzowie... chociaż z tą prawdą to nie byłbym tak do końca pewien.
Co do topoli i dębów to Grain ma racje.
Odpowiedz
#4
Grain,
dzięki za podpowiedzi - masz rację Smile
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#5
Między wersami: dogmaty tracą dotychczasową rację bytu - nie wiadomo gdzie szukać prawdy, czegoś stałego.
Odpowiedz
#6
(08-12-2018, 16:44)Kotkovsky napisał(a): Między wersami: dogmaty tracą dotychczasową rację bytu - nie wiadomo gdzie szukać prawdy, czegoś stałego.

W punkt - dziękuję Heart
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#7
Dużo odniesień, przemyśleń, dobre obrazowanie i ten klimat tak charakterystyczny dla Twoich wierszy. Podoba mi się Smile
Odpowiedz
#8
(09-12-2018, 09:56)lizy napisał(a): Dużo odniesień, przemyśleń, dobre obrazowanie i ten klimat tak charakterystyczny dla Twoich wierszy. Podoba mi się Smile

lizy - dziękuję i fajną fotkę wstawiłaś - jest w niej coś szczególnego, jeszcze nie potrafię nazwać...
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#9
Mila dalekomorska, śliczna twarz, bez oznak zasolenia.
Odpowiedz
#10
(09-12-2018, 13:20)Grain napisał(a): Mila dalekomorska, śliczna twarz, bez oznak zasolenia.
Piękne haiku można rozpisać
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#11
Im więcej Twojej twórczości czytam, tym bardziej mi ona imponuje. To już ostatnie moje wtrącenie, ale musiałem podzielić się tym spostrzeżeniem. Pisz, wracaj po jakimś czasie i wysyłaj na konkursy, bo w mojej ocenie masz wielki talent. A jestem raczej wybredny. Nawet jeśli nie znam się na poezji, piszę tu jako zwykły czytelnik, to takie jest moje odczucie.

Pozdrawiam
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#12
(22-12-2018, 15:58)maciekbuk napisał(a): Im więcej Twojej twórczości czytam, tym bardziej mi ona imponuje. To już ostatnie moje wtrącenie, ale musiałem podzielić się tym spostrzeżeniem. Pisz, wracaj po jakimś czasie i wysyłaj na konkursy, bo w mojej ocenie masz wielki talent. A jestem raczej wybredny. Nawet jeśli nie znam się na poezji, piszę tu jako zwykły czytelnik, to takie jest moje odczucie.

Pozdrawiam

Nie spodziewałam się tak dobrej oceny. To zobowiązuje, a jednocześnie dodaje odwagi - dziękuję.
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości