Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare kamienice mają swoje tajemnice
#1
- Widzi pan ten napis? – dozorca wskazał końcem miotły na kartusz nad bramą kamienicy.
Kudłaty chłopak zadarł głowę i zmrużył oczy.
- Nigdy go tam nie było! – zdziwił się.
- Był, tylko ukryty. – Dozorca zrobił tajemniczą minę. – Omiotłem go z kurzu i pajęczyn, żeby wszyscy wiedzieli, co się tutaj dzieje.
- A co się dzieje? - Zdziwił się kudłaty chłopak, patrząc na inskrypcję. – I co oznacza ten napis?
 - A choćby to, ze ten liszaj u pana na ścianie, to nie jest taki zwyczajny liszaj.
- Wiem! – odpowiedział chłopak. -  Jest słono-gorzki, jak... łzy zawiedzionej miłości.
- Mówię panu, że w tym domu dzieją się rzeczy, o których nie śniło się naukowcom! – stwierdził dozorca, zmiatając niewidoczny paproszek z chodnika.
  - Wszystko można racjonalnie wytłumaczyć. – Kudłaty chłopak wzruszył ramionami. – Pytanie, czy liszaj jest tylko od łez tej dziewczyny z trzeciego piętra, czy może nasza kamienica też jakoś z nami współodczuwa…
Odpowiedz
#2
Jesteś niekwestionowanym mistrzem takich szorcików.
I klimat jest, i duperela, która nie jest tak naprawdę duperelą, i szczypta surrealizmu... Dużo jak na takiego króciaka.
I komplementem jest rozpoznawalność stylu.
Rym w tytule zamierzony?
PS. Aha, masz nie po raz pierwszy błędy w zapisach dialogów.
Odpowiedz
#3
(16-04-2018, 16:34)Bruno Schwarz napisał(a): - Widzi pan ten napis? – dozorca wskazał końcem miotły na kartusz nad bramą kamienicy.
Kudłaty chłopak zadarł głowę i zmrużył oczy.
- Nigdy go tam nie było! – zdziwił się chłopak.
- Był, tylko ukryty(kropka)Dozorca zrobił tajemniczą minę. – Omiotłem go z kurzu i pajęczyn, żeby wszyscy wiedzieli, co się tutaj dzieje.
- A co się dzieje? - Zdziwił się kudłaty chłopak, patrząc na inskrypcję. – I co oznacza ten napis?
 - A choćby to, ze ten liszaj u pana na ścianie, to nie jest taki zwyczajny liszaj.
- Wiem! – odpowiedział chłopak. -  Jest słono-gorzki, jak... łzy zawiedzionej miłości.
- Mówię panu, że w tym domu dzieją się rzeczy, o których nie śniło się naukowcom! – stwierdził dozorca, zmiatając niewidoczny paproszek z chodnika.
  - Wszystko można racjonalnie wytłumaczyć(kropka)Kudłaty chłopak wzruszył ramionami. – Pytanie, czy liszaj jest tylko od łez tej dziewczyny z trzeciego piętra, czy może nasza kamienica też jakoś z nami współodczuwa…
Tyle tematem korekty. Co do oceny to muszę jeszcze przetrawić Wink
Odpowiedz
#4
(16-04-2018, 17:55)mirek13 napisał(a): Jesteś niekwestionowanym mistrzem takich szorcików.
I klimat jest, i duperela, która nie jest tak naprawdę duperelą, i szczypta surrealizmu... Dużo jak na takiego króciaka.
I komplementem jest rozpoznawalność stylu.
Rym w tytule zamierzony?
PS. Aha, masz nie po raz pierwszy błędy w zapisach dialogów.

Wielkie dzięki!
PS. Chciałem coś, kiedyś zrobić z tym tytułem, ale zaniechałem i dałem to tego opowiadanka Smile

(16-04-2018, 17:56)Gunnar napisał(a):
(16-04-2018, 16:34)Bruno Schwarz napisał(a): - Widzi pan ten napis? – dozorca wskazał końcem miotły na kartusz nad bramą kamienicy.
Kudłaty chłopak zadarł głowę i zmrużył oczy.
- Nigdy go tam nie było! – zdziwił się chłopak.
- Był, tylko ukryty(kropka)Dozorca zrobił tajemniczą minę. – Omiotłem go z kurzu i pajęczyn, żeby wszyscy wiedzieli, co się tutaj dzieje.
- A co się dzieje? - Zdziwił się kudłaty chłopak, patrząc na inskrypcję. – I co oznacza ten napis?
 - A choćby to, ze ten liszaj u pana na ścianie, to nie jest taki zwyczajny liszaj.
- Wiem! – odpowiedział chłopak. -  Jest słono-gorzki, jak... łzy zawiedzionej miłości.
- Mówię panu, że w tym domu dzieją się rzeczy, o których nie śniło się naukowcom! – stwierdził dozorca, zmiatając niewidoczny paproszek z chodnika.
  - Wszystko można racjonalnie wytłumaczyć(kropka)Kudłaty chłopak wzruszył ramionami. – Pytanie, czy liszaj jest tylko od łez tej dziewczyny z trzeciego piętra, czy może nasza kamienica też jakoś z nami współodczuwa…
Tyle tematem korekty. Co do oceny to muszę jeszcze przetrawić Wink

Poprawione, dzięki!
Odpowiedz
#5
Przekreślenia są fakultatywne, ale brak "na" w pierwszym zdaniu przyczyniłby się do jego większej potoczystości.
Skreślenie "chłopaka" w trzecim zapobiega bliskiemu powtórzeniu a z kontekstu wynika, kto mówi tę kwestię.
Odpowiedz
#6
(16-04-2018, 21:30)Gunnar napisał(a): Przekreślenia są fakultatywne, ale brak "na" w pierwszym zdaniu przyczyniłby się do jego większej potoczystości.
Skreślenie "chłopaka" w trzecim zapobiega bliskiemu powtórzeniu a z kontekstu wynika, kto mówi tę kwestię.

Przeoczyłem Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości