Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przypadki Luśki (4)
#1
Przypadek 4.

- Cкажите, пожалуйста, вы больна?  У вас есть температура?  

       Luśka z uwagą wpatrywała się w intensywnie niebieskie oczy pytającego ją o zdrowie młodego lekarza. Czyli termometr ma, nie tędy droga. 

- Cкорее нет, я только чувствую боль в животе и позвоночнике.  Вы уже врач? Боже мой! Tакой молодой, красивый мальчик, поздравляю! -  Zachwyciła się. Zatrzepotała rzęsami, jednocześnie głęboko nabierając powietrza, tak, aby - jak to gdzieś we wczesnej młodości, a raczej jeszcze w dzieciństwie wyczytała w kiepskim romansidle - „zafalowała” jej pierś. Piękny, purpurowy rumieniec z wolna ogarniał okrągłą, niemalże dziecinną twarz interlokutora Luśki, nieświadomego właśnie przeprowadzanego na nim eksperymentu.

- Еще нет, собираюсь окончить школу через год, теперь я тренирую курс спасения. 

        To już cię mam! Jest znacznie bardziej zdenerwowany niż ja. Pozwoliła zbadać sobie brzuch oraz plecy, odpowiednio reagując. Ba, nawet ryzykując, poprosiła o zastrzyk przeciwbólowy. To było zagranie va banque, bo gdyby miał, to co? Na szczęście, w tej swojej lekarskiej torbie lekarz in spe posiadał tylko: termometr, ciśnieniomierz, aspirynę i witaminę C.  

      Pokierowanie nim tak, by efekt  przyjazdu karetki pogotowia -  fatygującej się aż z Jögeva -  był po myśli Luśki, okazało się, jak przewidywała... bułką z masłem. Dostała zaświadczenie (dumnie opatrzone odpowiednimi pieczątkami), że nie może pracować fizycznie.

No, to pierwszy punkt zrealizowany, mogę ozdrowieć.

cdn
Odpowiedz
#2
Na początek literówki:

Cytat:nie tedy droga.


Cytat:ba banque

A w tym zdaniu składnia szwankuje:

Cytat:Pokierowanie nim tak, by efekt  przyjazdu karetki pogotowia -  fatygującej się aż z Jögeva -  był po myśli Luśki, okazało się, jak przewidywała... bułką z masłem. 

Jesteś osobą o ogromnym poczuciu humoru, a do tego prawdziwą erudytką. To rzadkie połączenie.
Podobają mi się te Twoje "przypadki". I dziękuję za możliwość odświeżenia nieco już przeze mnie zapomnianego rosyjskiego Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Niezawodna Mirando,
dziękuję za wyłapanie literówek, ach, ta moja nieznośna lekkość  traktowania własnych tekstów. Po napisaniu, przeczytam raz, poprawię co zauważyłam (jeśli zauważyłam traktując rzecz pobieżnie) i tyle... nie chce mi się do nich ponownie wracać.  A to błąd, bowiem tak już jest, że korekta własnych tekstów jest - przynajmniej dla mnie - najtrudniejsza, bowiem czyta się jakby "z głowy".

A Luśka?
Luśka ze swoim angielskim, a ściślej mówiąc "montypythonowskim" poczuciem humoru  ma pełne kieszenie takich przypadków. Tylko leniwa i uparta z niej istota.

Serdeczności ślę, i niech Cię nie ominie hojny św. Mikołaj, nawet jeżeli nie byłaś grzeczna. Ja nie byłam, a przyszedł z prezentami, czyli to nie jest małostkowy gość.

n
Odpowiedz
#4
No, teraz "gra i buczy" Big Grin
Mikołaj nie ominął, chociaż Miranda była baaaardzo niegrzeczna Tongue

Serdeczności
m
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#5
Cytat:теперь я тренирую курс спасения

Raczej powinno być tak:

Cytat:пока что я учусь на курсах спасения
Odpowiedz
#6
PS. Albo tak: "пока что я изучаю курс спасения". To bardziej pasuje, jeżeli ten kurs istnieje w ramach jakiejś ogólniejszej szkoły.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości