Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjażń
#1
Przyjaciele

Przyjacielu, odpowiedz mi dlaczego wciąż jesteś sam wśród swych myśli.
Odpowiedz mi, dlaczego nigdy nic nie mówisz.
Odpowiedz mi, dlaczego wciąż jesteś jakby nieobecny.
Co mam zrobić, by to zmienić ,pytam się świata każdego dnia.
Ty nigdy nie mówisz ,ty zawsze słuchasz tej samej melodii naszych dusz.
Ona chyba nigdy nie przestanie grać?
Jesteście inni –wiem.
Każdy jest inny –wiem.
Uwierz mi ,to nie zmienia nic!
Żadna reguła ,żaden schemat nie zmieni nic ,jeśli bardzo tego chcesz!
Prawdziwi przyjaciele w zwykłych chwilach obok mnie ,oni nigdy nie opuszczą nas wszystkich!
Każdy może mieć prawdziwych przyjaciół ,nie mają ich tylko ci ,którzy chcą zyskać będąc pasożytem innych.
Nie ważne ,kim są… Ważne ,że nadają życiu prawdziwy sens.
Przyjaciel to ktoś ,z kim jesteś i ktoś kogo kochasz.
To osoba nie ,potrzebująca przysięgi małżeńskiej ,to wierność bez potwierdzeń.
Możesz zapomnieć smak dawnej miłości ,lecz tego przeżyłeś z przyjaciółmi-nie zapomnisz nigdy!
Mówisz ,że życzysz mi ,abym spotkała miłość i zamieszkała w czyimś sercu ,lecz czasem serce to nie okazuje się domem ,lecz więzieniem duszy .Gdy serce rozpiera miłość ,nigdy nie zapomnij o przyjaciołach ,bo tylko oni mają klucz do tych więziennych krat.
Nie chcę ,by miłość która łączy ,dzieliła-zamykała i zabijała marzenia z dzieciństwa.
Prawdziwi przyjaciele nigdy nie będą cię ograniczać ,prawdziwi przyjaciele zawsze będą akceptować cię takim ,jakim jesteś naprawdę.

Pamiętaj! Życie to nie sen!
„Żli ludzie” obudzą cię z niego!
To oni są przeciwieństwem przyjaźni ,to oni zrobią wszystko ,by włożyć cię w określoną szufladkę i zamknąć.
Pamiętaj! To przyjaciele dają siłę ,wiarę i moc ,by walczyć o siebie..
To dzięki nim nigdy nie dasz się zamknąć.
Dzięki nim nigdy nie zginiesz ,nigdy nie staniesz się taki sam jak wszyscy ,a oni dzięki tobie nie zwątpią w siebie ,bo prawdziwa przyjaźń ma wielką moc!




Odpowiedz
#2
To wiersz, czy proza poetycka, bo ja już nie wiem?
Jeśli wiersz - to poucinaj, bo taki zapis jest tragiczny. Jeśli proza - to chyba pomyliły Ci się działy.
Spację stawiamy po przecinku, nie przed nim.
Ogólnie kuleje trochę interpunkcja, wątpię, żeby to było celowe.

Świata tym tekstem nie zawojujesz. Gdyby te truizmy jakoś ładnie "opakować" to bym przełknęła i może nawet pomyślała nad tym chwilę, ale w formie takiej sobie to jest niestrawna rzecz.

Aczkolwiek myślę, że jak popracujesz, to będzie dobrze Smile
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#3
Przeniesione do odpowiedniego działu.
Odpowiedz
#4
Nie obraź się, ale porzuciłem czytanie Twojego tekstu w połowie. Utwór jest banalny do granic możliwości. To, że przyjaciele potrafią dać niesamowite oparcie to truizm, o którym było wiadomo wiele lat przed Atmanem. Może gdybyś jeszcze go podała w ciekawym stylu to "kupiłbym" ten tekst. I nie chodzi o formę, bo bardzo długie wersy i nieco publicystyczny ( choć w Twoim przypadku jest to publicystyka "na maksa" ) ton to też jedna z masek, którą nakłada poezja współczesna... Chodzi o to, że nie napisałaś nic czego nie wiedziałby wcześniej przeciętny czytelnik, nie ubrałaś żadnego zdania tak żeby przyciągało i nie sprawiłaś, że odczułem cokolwiek poza znużeniem.

Nie ma sensu nad tym pracować. Weź się za coś lepszego.



Odpowiedz
#5
(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): Przyjacielu, odpowiedz mi dlaczego wciąż jesteś sam wśród swych myśli.
Odpowiedz mi, dlaczego nigdy nic nie mówisz.
Odpowiedz mi, dlaczego wciąż jesteś jakby nieobecny.

Obstawałabym za "swoich" i "Opowiedz" - sugestie.

(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): Uwierz mi ,to nie zmienia nic!
Żadna reguła ,żaden schemat nie zmieni nic ,jeśli bardzo tego chcesz!

Fe!

(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): To osoba nie ,potrzebująca przysięgi małżeńskiej ,to wierność bez potwierdzeń.

A pierwszy przecinek to na wagary wpadł? Wakacje? Urlop świąteczny? Że hę?!

(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): Możesz zapomnieć smak dawnej miłości ,lecz tego przeżyłeś z przyjaciółmi-nie zapomnisz nigdy!

*tego co

(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): Mówisz ,że życzysz mi ,abym spotkała miłość i zamieszkała w czyimś sercu ,lecz czasem serce to nie okazuje się domem ,lecz więzieniem duszy .

Cytat wyżej "lecz". Można by było walnąć jeszcze ze trzy powtórzenia.

(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): „Żli ludzie” obudzą cię z niego!

Literówka.

(05-05-2011, 22:00)K.Sylwiozza napisał(a): To oni są przeciwieństwem przyjaźni ,to oni zrobią wszystko ,by włożyć cię w określoną szufladkę i zamknąć.
Pamiętaj! To przyjaciele dają siłę ,wiarę i moc ,by walczyć o siebie..
To dzięki nim nigdy nie dasz się zamknąć.

Jak widać po pogrubieniu.




Tekst mi się kompletnie nie podobał. Spacje stawia się po znakach interpunkcyjnych, nie przed, a jeśli chodzi o myślniki to estetyka prosi o stawianie przed i po. Tekst, jak powiedział Sun, banalny to dodatkowo zdania ważą ponad tonę. Fe. Nie dla mnie.






[/quote]

Odpowiedz
#6
cały tekst jakby wyrwany z "pamiętniczka". Straszny chaos interpunkcyjny. Proponuję popracować jeszcze nad tekstem (i ostro poskreślać). Powodzenia.




Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#7
Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak mam to traktować.
Czy całkiem serio, czy z przymrużeniem oka.
Spacje przed znakami interpunkcyjnymi, brak spacji po znakach interpunkcyjnych.
Jeśli już coś wstawiasz - potraktuj to poważnie. Zadbaj o wygląd testu, proszę.
A sam tekst, dość mętny i nijaki.
Zalecam cięcie.

nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości