Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prostota siedzenia
#1
Siedzisz.
Nie wiesz czemu, po co.
Ale siedzisz.
Słuchasz rozmów i siedzisz.
Ludzie wokoło rozmawiają.
I siedzą.
Czasem odpowiesz.
Siedząc.
Dodasz swoje pięć groszy.
I oni dodadzą.
Wszyscy siedzicie.
Gestykulujesz, mówisz ciałem.
Lecz siedzisz.
Dlaczego ?
A w jakiem celu wstawać..
Skoro można siedzieć.
Jak będę umierać to się uśmiechnę i powiem : ”Kurde, fajnie było”
Odpowiedz
#2
;] nie wiem, czego oczekujesz, ale zgaduję, że wiersz nie powstał w życzeniu stworzenia czegoś pięknego/wielkiego/mądrego. jeśli mam rację, to nie powiem nic karcącego o tym czymś; bo w moją definicję wiersza jednak słabo się mieści. ot, jakaś tam łopatologicznie oczywista i tautologiczna obserwacja. do sztuki ma się to tak, jak małe drzewo do krzaczka. dwie kompletnie różne rzeczy, choć znajdą się tacy, którzy ich nie rozróżnią.
jeśli zaś racji nie mam, i wiersz aspiruje do czegoś wiekopomnego;] albo chociażby poetycko wartościowego - to muszę powiedzieć, że ci się nie powiodło.
Odpowiedz
#3
Niektóre utwory odbywają proces stagnacyjno-pocieszny, inne natomiast pozornie popychają jakieś sprawy do przodu i znawcy mówią wtedy o przekazie.

Ocenię to tak - trójka na siedząco.

Pozdrawiam, nowy.
Miejmy nadzieję, że baba do lekarza będzie przychodzić, póki żyjemy.
Odpowiedz
#4
może na początku może mala łapanka:
(15-06-2013, 18:55)incognito napisał(a): Dlaczego ? - bez spacji przed znakiem zapytania
A w jakiem celu wstawać.. - wielokropek ma trzy kropki a nie dwie
Skoro można siedzieć.
tekst nie najwyższych lotów, mnie osobiście drażnią wielokrotne powtórzenia, rozumiem, że maja coś podkreślic, ale powinny to robić umiejetnie, a nie tak jak tu męcząco. Niestety i forma nie za barzdzo mi przypadła do gustu. Czeka Cie trochę pracy, nie wiem ile ten tekst "leżal" przed wstawieniem, może ciut za krótko?
Nie zrażaj się i pisz dalej Smile

Pozdrawiam

E.
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#5
Dopóki nie przeczytałam ostatniego wersu, pomyślałam ,że chodzi o siedzenie w kiciu i takiej spodziewałam się puenty. Męczące powtórzenia, emyk ma rację powinien poleżeć zanim usiadł.
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#6
Te męczeńskie powtórki były celowe, chyba za dużo paliliście Pink Floyd'a i teraz nawet ciało Jezusa musi być pocukrowane.

Pozdrawiam.
Miejmy nadzieję, że baba do lekarza będzie przychodzić, póki żyjemy.
Odpowiedz
#7
Oj, słabiutko tutaj. Ten wiersz jest o... o niczym. Wiem, że powiesz, że jest o siedzeniu - i fakt, sporo tu siedzenia, ale to wiersz o niczym. Na 1, bo nic wartościowego tutaj nie widzę, oprócz nieudanej próby napisania poezji... Może następnym razem, nie zniechęcaj się.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#8
Mi się to podoba, ma pewien banalny magnetyzm. Te siedzenie co drugi wers jest rytmiczne, charakterne. Takie trochę niedojrzałe, ale przyjemne. Puenta też mi się całkiem podoba Smile.
Świat byłby lepszym miejscem gdyby wszyscy ludzie lubili pasztet (i siebie wzajemnie, ale to już pal licho).
Odpowiedz
#9
Nie poprawię oceny, moim zdaniem jest to nie najlepszy wiersz, nie nazwę go i dobrym.
Nie podoba mi się budowa, ona jako pierwsza razi :/ Następna w kolejce jest treść, która nie mówi wiele czytelnikowi.
Z tego tekstu mogę wyciągnąć tyle: Ludzie są tak leniwi, że nawet nie wstaną, żeby porozmawiać.
Temat całkiem całkiem, ale radziłabym dopracować to wierszydło Big Grin
Pozdrawiam
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości