Problem z zapisem dialogu
#1
Znam zasady zapisu dialogu, ale za czarta nie mogę rozstrzygnąć który zapis jest prawidłowy:

- Nie wiem, zaraz coś napiszę... - Zamilkł na chwilę.

czy

- Nie wiem, zaraz coś napiszę... - zamilkł na chwilę.
I oczywiście prosiłbym o pomoc. Za wcześnie kliknąłem "napisz wątek".Smile
Odpowiedz
#2
O, tu mnie też zagiąłeś Big Grin chyba z małej, ale ręki nie dam albo nie, z dużej!

- Proszę, nie zabijaj mnie. - Umilkł na moment, po czym dodał - Mam dzieci!

Tak?Big Grin
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#3
No właśnie nie wiemSmile. Cholercia.

A może tak:

- Wiesz co? Mam lepszy pomysł - umilkł na moment, po czym dodał: - Jak mi nie zdradzisz tajemnicy właściwego zapisu tego dialogu, to ci zrobię kupę na plecy.

He he, tez nieźle wyglądaBig Grin
Odpowiedz
#4
Wydaje mi się, że wielką literą. Ale pewna nie jestem.

Cytat:- Proszę, nie zabijaj mnie. - Umilkł na moment, po czym dodał - Mam dzieci!

Tak?

Raczej nie. Skoro po "dodał" nie ma kropki, "mam" nie może być zaczęte wielką literą.

Miała być kropka, zjadło mi się Tongue Ale w pytanie tak, chodziło o "Umilkł" Tongue/haniel
Odpowiedz
#5
Imho wielką. "Zamilkł" nie odnosi się bezpośrednio do wypowiedzi postaci a czynność ta następuje potem.


Jaaaa, sith na forum! I dokładnie tak samo rozumuję Wink/haniel
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#6
Też bym dał z wielkiej.
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#7
Dziękuję bardzo wszystkim. Dużą literką więcSmile.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#8
No, dużą. I ja dziękuję, bo dziś się z tym biedziłem.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości