Cena za modę
#1
Przekłuwanie różnych części ciała i tatuaże stanowią zagrożenie dla zdrowia. Istnieje niebezpieczeństwo nabawienia się zapalenia wątroby, a nawet AIDS, jeśli nie są przestrzegane zasady higieny. Przebijanie ust, policzków i języka niesie ze sobą ryzyko infekcji i inne zagrożenia. Osoby z przekłutymi ustami często skarżą się na bóle, obrzęki, zakażenia i uszkodzenia dziąseł oraz na zwiększone wydzielanie śliny, biżuteria noszona w wargach może uszczerbić lub zarysować zęby, spowodować zaburzenia mowy lub powstanie tkanki bliznowatej, a w razie połknięcia zablokować drogi oddechowe. Na przykład wokół przekłutego pępka często występują podrażnienia spowodowane ciągłym tarciem odzieży, gojenie się rany trwa niekiedy aż dziewięć miesięcy.

Przekucia górnych partii ucha mogą spowodować poważne infekcje i zakończyć się utratą całego górnego łuku małżowiny usznej. Ryzykowne jest też umieszczanie kolczyków w obrębie nosa zakażenie w tym miejscu może za pośrednictwem naczyń krwionośnych przenieść się do mózgu

Trzeba się również liczyć że moda przemija a ozdoby trzeba będzie nadal nosić . Z czasem tatuaże można usunąć laserem, taka kuracja obejmuje serię bolesnych zabiegów, z których każdy kosztuje setki dolarów.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#2
Praca powoduje pylicę, raka, często uszkodzenie słuchu, nie mówiąc już o wypadkach.

Czytanie książek może uszkodzić wzrok.

Jedzenie tłustego mięsa powoduje miażdżycę i może doprowadzić do śmierci.

Bieganie lub siłownia mogą doprowadzić do przerostu mięśnia sercowego, a co za tym idzie - zawału.

Przechadzka do lasu może spowodować boreliozę lub zapalenie mózgu.

I co z tego?

Prawdopodobieństwo zarażenia się AIDS czy zapaleniem wątroby przy przekłuwaniu ucha (czy jakiejkolwiek innej części ciała) przy zachowaniu środków bezpieczeństwa - podstawowa dezynfekcja - jest zerowe.
O przekłute miejsce wystarczy po prostu dbać i przemywać je często solą fizjologiczną - nie będzie absolutnie żadnych problemów.
Obrzęki są zazwyczaj spowodowane uczuleniem danej osoby na pewne metale (często na srebro), wtedy używa się kolczyków złotych, tytanowych, lub wykonanych ze stali chirurgicznej.

Sumując - jeśli zrobisz sobie kolczyk w miejscu, które się w tym specjalizuje i będziesz się stosował do porad, które tam dostaniesz - absolutnie nic ci nie grozi.

Czyli jak ze wszystkim w życiu - masz łeb na karku - wszystko jest ok, jesteś idiotą - cierpisz. Proste.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#3
Czy napisałem że istnieje prawdopodobieństwo zarażenia się AIDS czy zapaleniem wątroby przy przekuwaniu ucha?

Zdaniem lekarzy tatuowanie grozi nabawieniem się zapalenia wątroby, a nawet AIDS, jeśli nie są przestrzegane zasady higieny
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#4
Dlatego przed przekłuciem podpisujesz dokument, że spełniasz wszystkie wymogi bezpieczeństwa, tj. byłeś szczepiony na WZW, nie masz HIV, nie piłeś alkoholu 48 h przed zabiegiem, nie ćpałeś od tygodnia itd., itp.
Co do zasad higieny, to czy są przestrzegane, widzisz od razu po wejściu do studia. Do tatuażu i piercingu jest oddzielne pomieszczenie od głównego hallu, gdzie czekasz na swoją kolej. Przed tatuażem albo piercingiem osoba wykonująca musi Cię poinformować o możliwych powikłaniach, o tym, jak dbać, na czym to wszystko polega i ogółem wszystko. Z reguły jeśli ktoś bez słowa zabierze się do robienia przekłucia albo tatuażu, to lepiej od razu stamtąd wyjść, no ewentualnie po rękawiczkach, jeśli widać, że nie trzeba Ci tłumaczyć, bo masz tatu albo kolczyk. Ale rękawiczki muszą być sterylne i świeże.
Wiem, bo sama mam piercing i przymierzam się do nowych.


Cytat:Przekłuwanie różnych części ciała i tatuaże stanowią zagrożenie dla zdrowia. Istnieje niebezpieczeństwo nabawienia się zapalenia wątroby, a nawet AIDS, jeśli nie są przestrzegane zasady higieny.
To jest problem, o którym można by napisać coś ciekawego.

Cytat:Przebijanie ust, policzków i języka niesie ze sobą ryzyko infekcji i inne zagrożenia.

Oczywiście, dlatego regularnie się czyści przekłucia i stosuje multum środków pielęgnacyjnych i odkażających. Najpopularniejsze to octanisept i olejek herbaciany.

Cytat:Osoby z przekłutymi ustami często skarżą się na bóle, obrzęki, zakażenia i uszkodzenia dziąseł oraz na zwiększone wydzielanie śliny,
Jeśli nie czyszczą, to mogą mieć problem. Z ich własnej woli. A wydzielanie śliny zmniejsza się, kiedy przekłucie się zagoi.
Cytat:biżuteria noszona w wargach może uszczerbić lub zarysować zęby, spowodować zaburzenia mowy lub powstanie tkanki bliznowatej, a w razie połknięcia zablokować drogi oddechowe. Na przykład wokół przekłutego pępka często występują podrażnienia spowodowane ciągłym tarciem odzieży, gojenie się rany trwa niekiedy aż dziewięć miesięcy.
No łał. Tkanka bliznowata zawsze powstanie, ale też to nic niezwykłego. Ziarninę łatwo wyleczyć, jeśli tylko się chce. Czas gojenia jest różny, uzależniony od wielu czynników, rzucanie takiej miałkiej informacji przypomina mi metody manipulacyjne mainstreamowych środków (dez)informacji. Shame on you. Tongue

Cytat:Przekucia górnych partii ucha mogą spowodować poważne infekcje i zakończyć się utratą całego górnego łuku małżowiny usznej.
Jeśli nie dbasz, to dostaniesz infekcji. Utrata części małżowiny to przypadek jeden na milion. Strasznie wyolbrzymiasz.
A w ogóle to pisze się "przekłucia". Heart

Cytat:Ryzykowne jest też umieszczanie kolczyków w obrębie nosa zakażenie w tym miejscu może za pośrednictwem naczyń krwionośnych przenieść się do mózgu
Że hę? Sorry, studiuję anatomię i pierwsze słyszę o takim bajerze. Mózg jest ukrwiony przez oddzielne tętnice, a krew jest odprowadzana przez szereg żył, których to krew jedynie może się zmieszać z krwią odprowadzaną z twarzoczaszki, ale na pewno nie zostanie doprowadzona do mózgu. Weź się zastanów, bo takie dorabianie teorii, żeby tylko przekonać czytelnika do swoich (przesadzonych) poglądów, nie stawia autora w najlepszym świetle, a mnie, jako przyszłego eksperta (mam nadzieję), zwyczajnie denerwuje.

Cytat:Trzeba się również liczyć że moda przemija a ozdoby trzeba będzie nadal nosić . Z czasem tatuaże można usunąć laserem, taka kuracja obejmuje serię bolesnych zabiegów, z których każdy kosztuje setki dolarów.
Wyciągasz piercing, otwór się goi w przeciągu tygodnia, blizna znika po miesiącu. Amen.
Usuwanie tatuażu, średnio 5x5 cm = 250 zł; wykonanie takiego tatuażu ~ 300 zł, +/- zależnie od techniki i studia. Na życzenie klienta jest podawane znieczulenie. Podczas zabiegu chłodzi się naskórek żelami albo powietrzem, a sam zabieg nie jest bardziej bolesny od tatuowania. Więc weź NIE PIERDZIEL, tylko poczytaj zanim zaczniesz psioczyć.

W ogóle to co komu do tego, co kto robi ze swoim ciałem? Ja mam piercing, bo mi się podoba i coś mi przypomina, a modę chrzanię. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.


Ogółem popieram Sitha i poważnie się zastanawiam, kogo chcesz zmienić taką paplaniną i po ką cholerę?
Odpowiedz
#5
Chill out, Bel Wink
Ja z niecierpliwością czekam na tekst dotyczący wpływu noszenia szpilek na kręgosłup. Jestem ciekawa co doradziłby mi autor, gdyż baleriny wywołują platfusa, tenisówki mają zbyt cienką podeszwę, przez co boli mnie podbicie stopy, od drewniaków robią mi się potworne odciski, w kloszach zawsze dostaję grzyba, długie kozaki mają zły wpływ na krążenie, uciskając mi łydki, a w sandałach zwykle się przeziębiam. Jak żyć, Skrobi? Jak żyć...
Odpowiedz
#6
Cytat:Że hę? Sorry, studiuję anatomię i pierwsze słyszę o takim bajerze. Mózg jest ukrwiony przez oddzielne tętnice, a krew jest odprowadzana przez szereg żył, których to krew jedynie może się zmieszać z krwią odprowadzaną z twarzoczaszki, ale na pewno nie zostanie doprowadzona do mózgu. Weź się zastanów, bo takie dorabianie teorii, żeby tylko przekonać czytelnika do swoich (przesadzonych) poglądów, nie stawia autora w najlepszym świetle, a mnie, jako przyszłego eksperta (mam nadzieję), zwyczajnie denerwuje.

Studiujesz i dowiadujesz się wiele nowych rzeczy, możliwe że jeszcze o wszystkim nie wiesz

Ryzykowne jest też umieszczanie kolczyków w obrębie nosa — zakażenie wywołane w tym miejscu może za pośrednictwem naczyń krwionośnych przenieść się do mózgu” (biuletyn amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Twarzy). W podsumowaniu napisano: „Najlepiej, gdy [przekłuwanie ciała] ogranicza się do płatków małżowiny usznej”.

Czy nadal uważasz że ,,dorobiłem teorię''?



Rozumiem że jesteś młoda i trochę zbuntowana- gdyż ,,chrzanisz '' modę

Jakieś ponad trzydzieści lat temu byłem młody i miałem wiele rzeczy gdzieś. Człowiek dojrzewa i z czasem zupełnie inaczej spogląda na życie i ocenia wiele spraw. To co teraz uważamy za bardzo istotne, z czasem traci na znaczeniu. Nie wszyscy chodzą dumni przez życie nosząc na sobie tatuaże czy inne ozdoby. Znam takich którzy po latach wstydzili się tego, najchętniej pozbyliby się ale jest to bardzo trudne czy wręcz niemożliwe.

Bardzo przesadzasz, twierdząc że to paplanina. W takim razie każda informacja jest ,,paplaniną'', szczególnie która nam nie odpowiada

(27-07-2016, 09:58)BEL6 napisał(a): Dlatego przed przekłuciem podpisujesz dokument, że spełniasz wszystkie wymogi bezpieczeństwa, tj. byłeś szczepiony na WZW, nie masz HIV, nie piłeś alkoholu 48 h przed zabiegiem, nie ćpałeś od tygodnia itd., itp.
Co do zasad higieny, to czy są przestrzegane, widzisz od razu po wejściu do studia. Do tatuażu i piercingu jest oddzielne pomieszczenie od głównego hallu, gdzie czekasz na swoją kolej. Przed tatuażem albo piercingiem osoba wykonująca musi Cię poinformować o możliwych powikłaniach, o tym, jak dbać, na czym to wszystko polega i ogółem wszystko. Z reguły jeśli ktoś bez słowa zabierze się do robienia przekłucia albo tatuażu, to lepiej od razu stamtąd wyjść, no ewentualnie po rękawiczkach, jeśli widać, że nie trzeba Ci tłumaczyć, bo masz tatu albo kolczyk. Ale rękawiczki muszą być sterylne i świeże.
Wiem, bo sama mam piercing i przymierzam się do nowych.


Cytat:Przekłuwanie różnych części ciała i tatuaże stanowią zagrożenie dla zdrowia. Istnieje niebezpieczeństwo nabawienia się zapalenia wątroby, a nawet AIDS, jeśli nie są przestrzegane zasady higieny.
To jest problem, o którym można by napisać coś ciekawego.

Cytat:Przebijanie ust, policzków i języka niesie ze sobą ryzyko infekcji i inne zagrożenia.

Oczywiście, dlatego regularnie się czyści przekłucia i stosuje multum środków pielęgnacyjnych i odkażających. Najpopularniejsze to octanisept i olejek herbaciany.

Cytat:Osoby z przekłutymi ustami często skarżą się na bóle, obrzęki, zakażenia i uszkodzenia dziąseł oraz na zwiększone wydzielanie śliny,
Jeśli nie czyszczą, to mogą mieć problem. Z ich własnej woli. A wydzielanie śliny zmniejsza się, kiedy przekłucie się zagoi.
Cytat:biżuteria noszona w wargach może uszczerbić lub zarysować zęby, spowodować zaburzenia mowy lub powstanie tkanki bliznowatej, a w razie połknięcia zablokować drogi oddechowe. Na przykład wokół przekłutego pępka często występują podrażnienia spowodowane ciągłym tarciem odzieży, gojenie się rany trwa niekiedy aż dziewięć miesięcy.
No łał. Tkanka bliznowata zawsze powstanie, ale też to nic niezwykłego. Ziarninę łatwo wyleczyć, jeśli tylko się chce. Czas gojenia jest różny, uzależniony od wielu czynników, rzucanie takiej miałkiej informacji przypomina mi metody manipulacyjne mainstreamowych środków (dez)informacji. Shame on you. Tongue

Cytat:Przekucia górnych partii ucha mogą spowodować poważne infekcje i zakończyć się utratą całego górnego łuku małżowiny usznej.
Jeśli nie dbasz, to dostaniesz infekcji. Utrata części małżowiny to przypadek jeden na milion. Strasznie wyolbrzymiasz.
A w ogóle to pisze się "przekłucia". Heart

Cytat:Ryzykowne jest też umieszczanie kolczyków w obrębie nosa zakażenie w tym miejscu może za pośrednictwem naczyń krwionośnych przenieść się do mózgu
Że hę? Sorry, studiuję anatomię i pierwsze słyszę o takim bajerze. Mózg jest ukrwiony przez oddzielne tętnice, a krew jest odprowadzana przez szereg żył, których to krew jedynie może się zmieszać z krwią odprowadzaną z twarzoczaszki, ale na pewno nie zostanie doprowadzona do mózgu. Weź się zastanów, bo takie dorabianie teorii, żeby tylko przekonać czytelnika do swoich (przesadzonych) poglądów, nie stawia autora w najlepszym świetle, a mnie, jako przyszłego eksperta (mam nadzieję), zwyczajnie denerwuje.

Cytat:Trzeba się również liczyć że moda przemija a ozdoby trzeba będzie nadal nosić . Z czasem tatuaże można usunąć laserem, taka kuracja obejmuje serię bolesnych zabiegów, z których każdy kosztuje setki dolarów.
Wyciągasz piercing, otwór się goi w przeciągu tygodnia, blizna znika po miesiącu. Amen.
Usuwanie tatuażu, średnio 5x5 cm = 250 zł; wykonanie takiego tatuażu ~ 300 zł, +/- zależnie od techniki i studia. Na życzenie klienta jest podawane znieczulenie. Podczas zabiegu chłodzi się naskórek żelami albo powietrzem, a sam zabieg nie jest bardziej bolesny od tatuowania. Więc weź NIE PIERDZIEL, tylko poczytaj zanim zaczniesz psioczyć.

W ogóle to co komu do tego, co kto robi ze swoim ciałem? Ja mam piercing, bo mi się podoba i coś mi przypomina, a modę chrzanię. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.


Ogółem popieram Sitha i poważnie się zastanawiam, kogo chcesz zmienić taką paplaniną i po ką cholerę?

(27-07-2016, 10:35)czarownica napisał(a): Chill out, Bel Wink
Ja z niecierpliwością czekam na tekst dotyczący wpływu noszenia szpilek na kręgosłup. Jestem ciekawa co doradziłby mi autor, gdyż baleriny wywołują platfusa, tenisówki mają zbyt cienką podeszwę, przez co boli mnie podbicie stopy, od drewniaków robią mi się potworne odciski, w kloszach zawsze dostaję grzyba, długie kozaki mają zły wpływ na krążenie, uciskając mi łydki, a w sandałach zwykle się przeziębiam. Jak żyć, Skrobi? Jak żyć...

Doradziłbym nie nosić szpilek, balerin, tenisówek, drewniaków, kloszy,kozaków, sandałów...Shy
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#7
Kopiowanie całego poprzedniego wątku do kolejnego, strasznie zaśmieca forum. Normalnie jesteś jak jakiś wirus.
Odpowiedz
#8
(27-07-2016, 17:34)czarownica napisał(a): Kopiowanie całego poprzedniego wątku do kolejnego, strasznie zaśmieca forum. Normalnie jesteś jak jakiś wirus.

Masz rację, jeszcze nie mam wprawy z cytatami dlatego tak wyszło.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#9
Każde działanie niesie ze sobą jakiś skutek. Żywiąc się w fast-foodach szybko przytyję, nie myjąc zębów doprowadzę do ich zniszczenia, upijając się do nieprzytomności na każdej imprezie... No, tu każdy sam sobie dopowie. Tak czy inaczej ludzie decydują się na te i inne działania i wbrew pozorom często znają możliwe skutki. Jest jednak coś pięknego w pewnych grupach, mianowicie hasło - żyj chwilą. Robi się niemądre rzeczy, potem albo ich żałuje, albo nie. Nikogo nie obchodzi to tu i teraz, bo po co się zadręczać czymś, co może wydarzy się za pięć, dziesięć lat. Wiele rzeczy może się do tego czasu stać. Wybuchnie wojna, wybuchnie planeta albo samochód zostanie zepchnięty do rzeki przez tira, którego kierowca zasnął, doprowadzając tym samym do śmierci wszystkich biorących udział w kolizji.
Jest też coś innego. Niektórzy ludzie chcą mieć COŚ do końca życia. Taką przypominajkę, że coś naprawdę miało miejsce. Przykładowo zdarzają się rodzice, którzy tatuują sobie datę narodzin dzieci. Czy to nie jest piękny gest? Oczywiście nie wymaga się tego, ale jeśli ktoś tylko ma ochotę - po co mu zabraniać? Po co zamęczać nawijaniem o możliwych - zaznaczam, możliwych - chorobach? Jeśli wszystko jest robione w porządnych warunkach, nie ma czego się obawiać.
Co do kolczyków - jeśli dzisiaj pójdę na spacer i przewrócę się, uderzając o drzewo i rozcinając sobie o nie skórę, wrócę do domu i będę zbyt zmęczona, by przemyć dokładnie ranę, mogę dostać zakażenia i umrzeć (nie wiem ile czasu do tego potrzeba, nie znam się). Prawda jest taka, że człowiek jest istotą na tyle kruchą, że każde działanie może się skończyć śmiercią lub poważniejszym urazem.
Moda przemija, ludzie przemijają, dlatego decyzje o robieniu tatuaży czy przekłuwaniu jakiejś części ciała nie powinny być podejmowane z dnia na dzień. Pamiętajmy jednak, że wszystko jest dla ludzi i póki pochodzi się do czegoś z głową i uważa, jest okej.
Pozdrawiam
Angel
PS
Czarownico, próbowałaś butów do pływania? Big GrinTongue
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#10
(30-07-2016, 19:31)Lexis napisał(a): Każde działanie niesie ze sobą jakiś skutek. Żywiąc się w fast-foodach szybko przytyję, nie myjąc zębów doprowadzę do ich zniszczenia, upijając się do nieprzytomności na każdej imprezie... No, tu każdy sam sobie dopowie. Tak czy inaczej ludzie decydują się na te i inne działania i wbrew pozorom często znają możliwe skutki. Jest jednak coś pięknego w pewnych grupach, mianowicie hasło - żyj chwilą. Robi się niemądre rzeczy, potem albo ich żałuje, albo nie. Nikogo nie obchodzi to tu i teraz, bo po co się zadręczać czymś, co może wydarzy się za pięć, dziesięć lat. Wiele rzeczy może się do tego czasu stać. Wybuchnie wojna, wybuchnie planeta albo samochód zostanie zepchnięty do rzeki przez tira, którego kierowca zasnął, doprowadzając tym samym do śmierci wszystkich biorących udział w kolizji.
Jest też coś innego. Niektórzy ludzie chcą mieć COŚ do końca życia. Taką przypominajkę, że coś naprawdę miało miejsce. Przykładowo zdarzają się rodzice, którzy tatuują sobie datę narodzin dzieci. Czy to nie jest piękny gest? Oczywiście nie wymaga się tego, ale jeśli ktoś tylko ma ochotę - po co mu zabraniać? Po co zamęczać nawijaniem o możliwych - zaznaczam, możliwych - chorobach? Jeśli wszystko jest robione w porządnych warunkach, nie ma czego się obawiać.
Co do kolczyków - jeśli dzisiaj pójdę na spacer i przewrócę się, uderzając o drzewo i rozcinając sobie o nie skórę, wrócę do domu i będę zbyt zmęczona, by przemyć dokładnie ranę, mogę dostać zakażenia i umrzeć (nie wiem ile czasu do tego potrzeba, nie znam się). Prawda jest taka, że człowiek jest istotą na tyle kruchą, że każde działanie może się skończyć śmiercią lub poważniejszym urazem.
Moda przemija, ludzie przemijają, dlatego decyzje o robieniu tatuaży czy przekłuwaniu jakiejś części ciała nie powinny być podejmowane z dnia na dzień. Pamiętajmy jednak, że wszystko jest dla ludzi i póki pochodzi się do czegoś z głową i uważa, jest okej.
Pozdrawiam
Angel
PS
Czarownico, próbowałaś butów do pływania? Big GrinTongue

Bardzo wyważona i dojrzała wypowiedź. Chylę czołoSmile
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#11
Skrobipiórku, ostrzeżenie za offtop. Jak już masz pisać komentarz do komentarza, to lepiej nie pisz nic.
Odpowiedz
#12
(31-07-2016, 03:21)BEL6 napisał(a): Skrobipiórku, ostrzeżenie za offtop. Jak już masz pisać komentarz do komentarza, to lepiej nie pisz nic.

Nie rozumiem w którym miejscu napisałem nie takSad
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#13
W każdym - po co cytować komentarz, który jest bezpośrednio nad Twoim? Wszyscy wiedzą do kogo się odnosisz.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#14
Przypominam, że jesteśmy w Kawiarence, gdzie jest miejsce na takie komentarze.
Faktem jest, że cytowanie wypowiedzi poprzednika mija się z celem. Osoby zainteresowane wiedzą o co chodzi. Nie róbmy z tego miejsca przedszkola czy wysypiska śmieci.
Skrobipiórku, proszę, zacznij współpracować. W razie pytań zawsze możesz napisać PW do kogoś z ekipy.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#15
Psycholodzy utrzymują, że noszenie ekstrawaganckiego ubioru — szczególnie przez młodzież — wyraża chęć bycia zauważonym, jest więc przejawem egocentryzmu. Pragnienie to definiują jako „dominującą u nastolatków skłonność do zwracania na siebie uwagi”. Chłopak czy dziewczyna w gruncie rzeczy mówi: „Myślę, że wam wydaję się równie interesujący jak sobie” (American Journal of Orthopsychiatry
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości