Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawa człowieka
#1
Szanowni użytkownicy Via appii:
Przeglądając internet natrafiłem przypadkiem na odnośnik, którym postanowiłem Was zainteresować. Załączam poniżej stosowny adres. Proszę, przekażcie go również innym. Wszystkim, których może on zainteresować. Znajomym z innych forów i spoza nich. Także waszym rodzinom, krewnym, przyjaciołom, znajomym z pracy, ze szkoły i innym osobom wam znanym a godnym zaufania. Oni zaś niechaj przekażą ten namiar innym. Ich odbiorcy niech zrobią to samo itp. Znanym sobie sposobem. Najlepiej razem z tą treścią. Ważne by zainteresować pewną sprawą jak najwięcej osób, aby ona rozeszła się jak najszerzej. Uważam, że niezależnie od światopoglądu, jaki wiąże się z poruszonymi tam prawami warto byśmy zwrócili uwagę na zawartą tam treść.
Wystarczy tylko zapoznać się z tym, czego ta sprawa dotyczy i wg. własnego uznania złożyć podpis by w ten sposób dołożyć dla kogoś swoją „cegiełkę”. Nawet dla osoby zupełnie nieznajomej. Osobiście, bez żadnych zobowiązań złożyłem ten podpis.
Nawet jeśli jesteśmy forum literackim to myślę że skoro rozmawiamy na nim na tematy wykraczające poza wątki pisarskie to zapewne spokojnie znajdzie się tutaj miejsce i na tę sprawę. Co Wy na to?
Z poważaniem: Paweł

Oto namiar: http://citizengo.org/pl/pr/38648-czeski-...d=30305274
Odpowiedz
#2
To bardzo dobra inicjatywa. My żyjący w wolnym świecie powinniśmy wspierać na ile to tylko możliwe tych, którym tej wolności się odmawia. Nawet jeśli to działania tak "kruche" jak pisanie petycji. Krople wody choć małe i słabe, drążą przecież twardą skałę. Pamiętajmy o tym.

Dziękuję Ci za dobrą inicjatywę wśród tej naszej społeczności i pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#3
Dziękuję Tobie Gorzki za odzew i wszystkim, którzy się tą sprawą zainteresowali.
Podobno gdy chodzi o chrześcijan to organizacje obrony praw człowieka często nie reagują tak jak zareagowałyby w wypadku spraw osób innej wiary. Dlaczego??
Prawda, może jeden człowiek jest w stanie zrobić raczej niewiele, ale większa ilość osób może uczynić po prostu więcej. Niezależnie o jaką chodziłoby inicjatywę. Pozdrawiam również.
Odpowiedz
#4
(18-12-2016, 18:42)Kotkovsky napisał(a): Dziękuję Tobie Gorzki za odzew i wszystkim, którzy się tą sprawą zainteresowali.
Podobno gdy chodzi o chrześcijan to organizacje obrony praw człowieka często nie reagują tak jak zareagowałyby w wypadku spraw osób innej wiary. Dlaczego??
Prawda, może jeden człowiek jest w stanie zrobić raczej niewiele, ale większa ilość osób może uczynić po prostu więcej. Niezależnie o jaką chodziłoby inicjatywę. Pozdrawiam również.

W Erytrei na przykład mnóstwo ludzi (przeciwników politycznych, chrześcijan) więzi się bez procesów i wyroków całymi latami. Gorzej niż w stalinowskiej Rosji. A świat? ONZ raporty pisze...
Odpowiedz
#5
Gunar: Jestem Ci w stanie zaręczyć, że i owszem, są to więźniowie polityczni. Już samo to jest złe. Nie ma jednak w żadnym miejscu katolickiej nauki społecznej wzmianki, żeby kogokolwiek więzić, lub prześladować. Wiele takich wskazań płynie za to z interpretacji Koranu.

Trzeba wziąć pod uwagę, że Chrześcijanie są w tej chwili najliczniej prześladowaną grupą religijną. Począwszy od pozornie niegroźnych szykan jak nakaz zdejmowania krzyża ze ścian pomieszczeń w których przebywają, poprzez zwalnianie z pracy za noszenie krzyżyka, aż do pozbawienia życia, co działo się nagminnie.

ONZ jakoś tak jednak przymyka oczy na cierpienia chrześcijan. Może dlatego choćby, że przeciwstawili się polityce regulacji urodzeń przez aborcję, czy też farmakologiczną sterylizację kobiet w tejże Afryce.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#6
(18-12-2016, 21:03)gorzkiblotnica napisał(a): Gunar: Jestem Ci w stanie zaręczyć, że i owszem, są to więźniowie polityczni. Już samo to jest złe. Nie ma jednak w żadnym miejscu katolickiej nauki społecznej wzmianki, żeby kogokolwiek więzić, lub prześladować. Wiele takich wskazań płynie za to z interpretacji Koranu.
Niby większość erytrejczyków to chrześcijanie ale ich totalitarny rząd kocha się ze wzajemnością w islamistycznych ugrupowaniach. Wystarczy oczytać na necie o prawach człowieka w Erytrei i o obozie w Sawa gdzie więzi się i torturuje choćby przedstawicieli mniejszościowych wyznań chrześcijańskich.


(18-12-2016, 21:03)gorzkiblotnica napisał(a): ONZ jakoś tak jednak przymyka oczy na cierpienia chrześcijan. Może dlatego choćby, że przeciwstawili się polityce regulacji urodzeń przez aborcję, czy też farmakologiczną sterylizację kobiet w tejże Afryce.
Nie uciekałbym się do spiskowych teorii. ONZ to twór bezzębny. Oczy nie przymyka bo raporty pisze (są dostępne w necie) i są w nich wszystkie fakty. Ale nic więcej uczynić nie może.
Odpowiedz
#7
No właśnie.... Twór bezzębny. Bardzo dobrze to ująłeś. Może więc pora, by Chrześcijański świat zamiast jakiegoś bezzębnego miauczącego kociaka powołał do istnienia prawdziwego "Lwa Judy". Takiego, który mógłby stać się prawdziwym "Biczem Bożym" na muzułmańskich terrorystów.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#8
A ja się zwieram, a ja się ścieram
przez religijne wszelkie spory.
Biblia czy Koran?
To wielka bzdura i
cholera,
choć do religii nie jestem skory,
już wolałbym, by śniący szaman
pogadał z Duchem, bądź z duchami.
Jezu, czyś zgłupiał, by zmartwychwstawać,
kiedyś jest boski?!
I tak trwałeś.
A teraz taka jatka krwawa przez wieki,
żeby Ciebie bronić.
Zachwiałeś cały świat w posadach zburzonych;
miast Ty nas... , więc stronię. Zostań na górze,
gdy ja tu w dole.
Z prawem człowieka.
Ja chromolę.
Kłamstwo wymaga wiary, aby zaistnieć. Uwierzę w każde pod warunkiem, że mi się spodoba.
J.E.S.

***
Jak być mądrym.. .?
Ukrywać swoją głupotę!
G.B. Shaw
Lub okazywać ją w niewielkich dawkach, kiedy się tego po tobie spodziewają.
J.E.S.

[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#9
Zaiste ciekawe jest Twoje spojrzenie Alchemiku. Tyle że nigdzie nie powiedziano, że będzie słodziutko i przyjemnie. Wprost przeciwnie. Niestety wprost przeciwnie......
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#10
Witajcie. Gdzieniegdzie także "wysyła się" chrześcijan na "leczenie". Jakiś czas temu grupa Wietnamczyków wystosowała do kogoś wpływowego w Polsce list. Między innymi o tym. Tam powody są raczej polityczne. A w Arabii Saudyjskiej, o ile rolę gra polityka dochodzi też pretekst religii.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości