Poszukuję pisarza
#1
Lightbulb 
Witam!

Poszukuję osoby, która chciałaby aby jej twórczość stała się podstawą dla gry komputerowej. Gra byłaby side-scrollową platformówką 2D z rodzaju "beat'em up" z elementami gry RPG. Platformy docelowe: PC, Mac, iOS.
Wynagrodzenie i kwestie formalne do ustalenia indywidualnie.
Chętne osoby proszę o kontakt przez PW lub w tym wątku.

Pozdrawiam
T. Majewski
Odpowiedz
#2
Brzmi ciekawie! Prosimy o więcej szczegółów, bowiem od razu nasuwa się mnóstwo pytań:
- jakieś specjalne wymagania co do fabuły, gatunku?
- jak wygląda sprawa praw autorskich?
- kto będzie twórcą gry, jakiś link do strony?
- czy brana jest pod uwagę twórczość już gdzieś publikowana?

Jestem pewien, że znajdzie się wielu chętnych!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
(22-03-2012, 16:40)rootsrat napisał(a): Brzmi ciekawie! Prosimy o więcej szczegółów, bowiem od razu nasuwa się mnóstwo pytań:
- jakieś specjalne wymagania co do fabuły, gatunku?
- jak wygląda sprawa praw autorskich?
- kto będzie twórcą gry, jakiś link do strony?
- czy brana jest pod uwagę twórczość już gdzieś publikowana?

Jestem pewien, że znajdzie się wielu chętnych!

1) Wymagań specjalnych nie ma, najważniejsze by fabuła była spójna, a świat wydarzenia w nim przedstawione były ciekawe.
Tak jak napisałem w pierwszym poście gra będzie side-scrollową platformówką 2D z rodzaju "beat'em up" z elementami gry RPG. To autor musi wziąć pod uwagę czy chciałbym widzieć swoją twórczość w tego typu produkcji.
2) Są dwa rozwiązania:
- prawa autorskie zostają przy autorze - autor udziela czasowej, bądź innego rodzaju zgody użycie na swojej powieści,
- prawa autorskie przechodzą na naszą firmę.
Nie naciskamy na żadne z rozwiązań. Kwestia indywidualnych negocjacji.
Umowa zostanie zawarta w obecności notariusza.
3) Twórcą gry będzie nowa firma na polskim rynku growym. Strona jest obecnie w budowie. Ze swojej strony mogę zapewnić że firma posiada odpowiednie zasoby by zrealizować i wydać tytuł. Więcej szczegółów ujawnimy w najbliższym czasie.
4) Brana jest pod uwagę o ile autor w dalszym ciągu jest dysponentem praw autorskich i ewentualna umowa nie będzie kolidować ze wcześniej zawartymi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości