Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska to moja ojczyzna, lecz to nie mój kraj
#16
Lata w boksie dały mi zaprawę - mogę iść choćby jutroSmile
Odpowiedz
#17
To wygląda jakby kibole siedzieli cicho przez te wszystkie lata, ale zabiera im się tylko zabawkę i od razu rzucają się na napastnika z zębami Wink
A niech na nich Światowid łaskawym okiem spogląda! Może coś w końcu drgnie w tym nienormalnym kraju.

W historii naszego kraju jest popełnionych tyle błędów, tyle abstrakcji przez nich wynikło, że powinniśmy teraz być narodem idealnym, tyle przeszliśmy. Jednak z tego wynika, że nie umiemy się uczyć na błędach i ciągle brniemy w to samo bagno...
Odpowiedz
#18
Trudno się uczyć na błędach historii, kiedy "pamięć narodu" sięga średnio 2-3 lata wstecz. Smile
"Jeśli moja poezja ma jakiś cel, to jest nim ocalenie ludzi od postrzegania i czucia w ograniczony sposób."

— Jim Morrison
Odpowiedz
#19
Przypomina mi się Wielki Quiz Historyczny i odpowiedź, która mnie wgniotła w ziemię: "Pierwszy prezydent Polski - Mieszko I".
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#20
Każdy psioczy na ekipę rządzącą, a jak przychodzi do wyborów, to kto wygrywa?
Poprzednia ekipa rządząca!
Co się stało z Polakami?
Skąd ten tępy bezkrytycyzm i krótkowzroczność?
Teraz liczy się tylko pogoń za kasą, patriotyzm to zaścianek, obciach, ciemnogród.
Niestety jednak NIE.
Powiem od siebie tak - jeśli w nadchodzących wyborach wyborcy wybiorą te same twarze, stracę wszelką wiarę w ten wielki, choć głupi, naród.
Wierzę w cuda.
I na coś takiego liczę.
I na narodowe ocknienie.
Odpowiedz
#21
Ło ale dyskusja. Ja nie chcę nic mówić, ale chciałam zauważyć, że wy wszyscy jak tu piszecie, też narzekacie. Pytanie, co robicie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#22
Cytat:Czemu policja nie wyciąga karabinów i nie strzela? Idziesz na mecz? Bądź przygotowany, że jeżeli się nie poddasz, zostaniesz zastrzelony w przypadku jakiejś burdy. Ludzie od razu byliby spokojniejsi, czemu nie może tak być? Czemu jest tak dużo cwaniaków, którzy biegają po ulicach Nowej Huty i podstawiają nóż pod żebra kradnąc komórki, pieniądze i wszystko co ma jakąś wartość, a później i tak Cię biją? Czemu nie mamy obozów pracy dla takich ludzi? Obozów, w których tacy goście by pracowali za darmo, ciężkie byłyby to prace, tak by odciążyć zwykłych obywateli. Aby słowo „Obóz” wywoływał strach i drgawki u osądzanych kryminalistów.

wiesz, jestem świeżo po lekturze "Przenajświętszej Rzeczpospolitej" pana Piekary. obrazoburcza antyutopia. wiesz, tam mieli taki obóz do katorżniczych prac. na Śląsku. ludzie przez to wycwanili się. zaczęli swoje brudne robótki załatwiać po cichu, z górą, kopertami, podawanymi przez oślizgłe łapki.

Polskę zżera robal Golicji i Głodomorii. poziom inteligencji ludzi u władzy jest poniżej średniej krajowej, więc na co można liczyć? ludzie są otępieni, dzisiaj osobiście kopnął mnie zaszczyt usłyszenia rozmowy dwóch mężczyzn, robotników fizycznych, niemłodych, zatrudnionych w auto-komisie. rozprawiali o szkodliwym wpływie telewizji, promującej ogłupiające wzorce, przemowach polityków i gigantycznym wpływie, wywieranym na niewinnych ludziach. tyle zdążyło mi się usłyszeć. spieszno mi było bardzo dołączyć do miejsca, które ustaliły mi malutkie świnki w garniturkach, gdzieś przy wytrawnych stołach, gdzie spod obrusa wystają sałatki majonezowe zadymionych slamów niespełnionych poetów.

wywód Twój jest po części prawdziwy, ale także naiwny, naiwne są całe akapity. także zacytowana część jest zwyczajnie 'rzucona', nieprzemyślana.

budowa dosyć chaotyczna.
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#23
Jeśli umorzono aferę hazardową, to już gównem zajeżdża.
Sprawa Tragedii Smoleńskiej jakby dziwacznie ucichła.
Wszelakie Pali-ćwoki agitują zajadle.
Ludzie, coś MUSI DRGNĄĆ, to gówno zbytnio już śmierdzi.
Odpowiedz
#24
Cytat:Sprawa Tragedii Smoleńskiej jakby dziwacznie ucichła.

na pewno są w to zamieszani Rosjanie i tajne służby wywiadowcze
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#25
Na pewno to nie powiedziano nam całej prawdy, a jedynie jesteśmy zabawiani informacjami wygodnymi dla obu rządów. Historia oceni.
Odpowiedz
#26
ale to jest śmieszne, to skakanie naokoło faktu, że zginął jeden z niewielu ludzi, którzy tak bardzo zaszkodzili naszemu krajowi. zestrzelony czy nie, Tupolew upadkiem przysłużył się naszej ojczyźnie! prawdziwy samolot-patriota!
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#27
Tu wkraczasz już za bardzo w ideologie niektórych partii. Uważaj, bo Twoje argumenty mogą posłużyć do wybuchu kłótni z przeciwnikami takiego stylu widzenia tej sytuacji.

Dla mnie katastrofa w Smoleńsku (ktokolwiek by tam nie zginął) była jednak tragedią narodową bo Polak zginął poza granicami kraju lecąc na obchody zapomnianego przez wszystkich mordu na swoich rodakach. Chciał uczcić ich pamięć, a sam zginął.
W dodatku był to nasz prezydent. Jakkolwiek miałem do niego niezbyt przyjemne odczucia, tak szanowałem i dalej szanuję ten urząd, bo prezydent to przede wszystkim symbol, który każdy Polak powinien szanować. Tak samo jak flagę czy godło.
Pretensje można mieć do ludzi nie wolno natomiast pluć na to, co jest symbolem naszego narodu.


"Naród wspaniały, tylko ludzie k****"
Marszałek Piłsudski
Odpowiedz
#28
więc dyplomatycznie zmilczę i niedojrzałych poglądów nie wygłoszę.
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#29
Co do Smoleńska, to wszelkie szanse na wyjaśnienie katastrofy zostały zaprzepaszczone (chyba, że kilkadziesiąt lat, przy użyciu nowoczesnej techniki, ktoś postanowi to zrekonstruować, tak jak rekonstruuje się np. bitwy odległej starożytności). Oczywiście, zawsze w takich sytuacjach (ba, nawet w znacznie mniejszych) teorie spiskowe rodzą się niemal natychmiast i zawsze zyskują zwolenników. Problemem jest jednak siła tych teorii - w jedne uwierzą tylko fanatycy, bo siłą dowodów je podważających jest zbyt duża dla racjonalnie myślącego człowieka, inne zaś pozostaną kwestią całkiem otwartą. W tym wypadku, kuriozalna wręcz nieudolność (z braku dowodów zakładam, że to tylko nieudolność) polskich władz doprowadziła od tego, że mamy do czynienia z tą drugą kategorią. Pozostaje wierzyć (bądź nie wierzyć) w którąś wersji, bo wiedzieć mogą jedynie Rosjanie. Osobiście, przy znikomych tak naprawdę przesłankach, przypuszczam, że był to raczej wypadek spowodowany fatalnym stanem technicznym maszyny, który równie dobrze mógłby się przydarzyć Tuskowi, Sikorskiemu czy komukolwiek kto tym Tupolewem latał. No, ale oczywiście wolałbym to wiedzieć, nie przypuszczać.

Uważam, że jak duża by nie była nienawiść do prezydenta Kaczyńskiego, nie powinna sprawiać, że przymkniemy oko, na jawne niszczenie materiału dowodowego w sprawie tak dużej wagi politycznej, na takie hasanie sobie Rosjan i wolną amerykankę na miejscu katastrofy, zanim w ogóle podjęto się wyjaśniania czegokolwiek. Dymisja ministrów spraw zewnętrznych i obrony narodowej to, po takim przyzwoleniu, minimum w tzw. "państwie prawa", choć równie dobrze kwalifikuje się to na dymisję całego rządu.

Co do samej postaci Lecha Kaczyńskiego, to może nie jest odpowiedni wątek na jego ocenę , ale skoro już zostało to wywołane... Trudno się zgodzić z opinią, że był jakoś szczególnie odpowiedzialny za fatalną sytuację Polski. Big Grin
Powiedziałbym, że to był taki średniak w tej kwestii, a przy okazji chyba najlepszy (choć raczej należałoby powiedzieć - najmniej zły) prezydent w dziejach tego kraju od czasów Wojciechowskiego (nie liczączę tych londyńskich). Oczywiście to smutna refleksja, bo świadczy przede wszystkim o tym, jacy byli ci pozostali. Wink
"Jeśli moja poezja ma jakiś cel, to jest nim ocalenie ludzi od postrzegania i czucia w ograniczony sposób."

— Jim Morrison
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości