Polscy operatorzy komórkowi
#1
Witajta!

Ostatnio zastanawiam się nad zmianą operatora, z którego usług korzystam. Chciałbym zapytać Was o zdanie.

Obecnie posiadam abonament w Erze za 25 zł i mam 30 minut/90 smsów. Jak dwa lata temu go brałem, dostałem przy tym telefon wiec podejrzewam, że stąd taki slaby ten abonament.
Naczytałem się już wielu opinii na temat równych operatorów i zacząłem mieć wątpliwości. Spojrzałem na ofertę Play, a tam był abonament bez telefonu za połowę ceny, więc za ok 25 zł miałbym ok 240 minut/270 smsów. Byłoby to spełnienie marzeń, bo na obecnym często zdarza mi się przekraczać limit i później muśże dopłacać z własnej kieszeni. Telefonu się nie dostaje, ale z tym sobie poradzę inaczej kupując na allegro. Era przy abonamencie 50 zł daje jedynie ok 80 minut na 120 smsów (przy obniżeniu o połowę, według nich, za 30 zł jest abonament bez telefonu o powyższych parametrach). Jak widać Era daje kilka razy mniej minut i smsów niż konkurencyjny Play.

No i wracając do tego Play. Naczytałem się sporo opinii i każdy odradzał tego operatora skarżąc się na beznadzieją obsługę, praktycznie zerową szansę na rozwiązywanie problemów, kłopoty z porozumieniem się z konsultantami i zawyżanie przez operatora faktur. Napaliłem się trochę na tą sieć, a teraz taki zonk...

Macie jakieś doświadczenia z tym operatorem? Byliście świadkami jakichś nieporozumień i kłopotów użytkując abonament? Co polecacie w takim razie? Dodam, że nie mam zamiaru przepłacać i 25-30 zł za abonament to jest max. (zwłaszcza, że płacę z własnej, studenckiej kieszeni).
Odpowiedz
#2
Mam Playa, jestem half zadowolony. Oferty ma wręcz zayepyste, dużo minut, dobre telefony i masa innych pierdół. Jednak ma na tyle konkurencyjne ceny, że twoich znajomych i ciebie będzie duuuużo kosztować nawet jedna rozmowa z kimś kto ma innego operatora. Ogólnie to miałem Plusa i było dobrze... Takich ofert może świetnych oni nie mają, ale przynajmniej nie wciskają ci takiego kitu jak np. "Dostałeś nowe oprogramowanie" na samym początku się na to nabrałem i zainstalowałem, a potem się dziwić co to za kuffa jakieś dodatkowe usługi na rachunku, typu "Muzyka na życzenie" - do tej pory nie wiem co to jest.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#3
Z tego co wyczytałem na stronie miałbym 240 minut do wszystkich sieci w abonamencie. W sumie więcej osób mam w erze, czyli podobno u operatora, z którym Play ma na pieńku i to od dość dawna. Akurat możliwość otrzymania fajnego telefonu mnie nie obchodzi bo i tak Play dałby mi max upust 100 zł na ten model, który chcę, kosztem wydłużenia umowy do 2 lat i zwiększenia abonamentu do 50 zł na miesiąc.
Odpowiedz
#4
Zacznijmy od tego, że pierwsze reklamy Playa (kiedy jeszcze nie wiadomo było o co się rozchodzi) wydawały mi się reklamami... akcesoriów erotycznych i środków antykoncepcyjnych. Dla jednych zachęta, dla innych nie. No, ale miało być o operatorze. Niedawno kończyła mi się stara umowa na abonament w Plusie i zastanawiałem się nad zmianą operatora na Play. Długo przeglądałem oferty na stronach internetowych i postanowiłem zadzwonić do Plusa (pierwotnie miała to być prośba o zachowanie numeru ale na kartę). Tam zaproponowano mi umowę niestandardową, jako że jestem już kilentem Plusa od paru lat. Telefon po promocyjnej cenie, dodatkowe minuty, bonusy i stara stawka. Jestem bardzo zadowolony. Zmiana operatora, którego jesteś klientem od paru dobrych lat i nie uskarżasz się na jego usługi, jest trochę nierozsądne. Zawsze mogą Ci zaproponować specjalną (niestandardową jak w moim przypadku) umowę i wyjdziesz na tym lepiej niż na zmianie operatora.
Moja rada: idź do salonu Ery/zadzwoń na ich infolinię i popytaj się.
Odpowiedz
#5
Ja mialem przez 5, może 6 lat kartę w POPie, później zmienili na Orange POPSmile stara ale jara. Miałem zmieniać na coś innego, ale miesiąc temu zadzwoniła do mnie miła pani z sexi głosem i powiedziała, że jak zostanę z nimi dłużej, to z racji, że jestem klientem od dawna i regularnie doładowuję konto, dadzą mi super ofertę. Poprosiłem, by mi ją zreferowała. W MIXie za 35zł miesięcznie, dostałem Nokię 5130EM, 400smsów i 200 minut do wszystkich z możliwością dowolnego zmieniania pakietów dodatkowych(smsy i minuty). Dodatkowo przez 9 miesięcy dostaję 100% doładowania, więc za 35zł miesięcznie mam 70zł na rozmowy itp. 1600smsów(bo minuty zamieniłem na smsy). Telefonu nie mam, bo mi go ukradli dzień po otrzymaniu, ale przebolałem, bo nic za niego nie płaciłemBig Grin Wszystkie oferty Play przy tym wymiękająBig GrinBig Grin
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#6
Era w niczym mi nie podpadła, ale... no właśnie. Mam taki abonament, że o kant Inkowego serwera rozbić. Gdy już poznałem ofertę Play to Era wydaje mi się taka mała w porównaniu z nimi, mają po prostu kilka razy mniej do zaoferowania niż play...Ale coś tak podejrzewam, że jeśli w playu są takie jaja z obsługą i zasięgiem to trochę gorsza oferta w Erze może załatwi sprawę bo de facto nie znalazłem uchybień w ich systemie i gdyby mieli tylko lepsze oferty, z chęcią bym został...
Odpowiedz
#7
Mogę ci poradzić jedno, tak po upływie czasu: za cholerę nie bierz w Playu. To był po prostu błąd, ten operator jest do dupy, wszystkie połączenia inne niż do Play są cholernie drogie.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości