Poleć mi...
#46
W twoim guście to przypuszczam Tft. Smile
Odpowiedz
#47
(16-07-2015, 23:32)Lexis napisał(a): Odkopuję wątek i zaczynam od początku.
Czy może mi ktoś polecić dobry, rockowy zespół?

Polecam pierwsze co akurat przyszło mi na myśl, czyli Rival Sons, świetny zespół który nie brzmi tak sterylnie i identycznie jak 90% obecnych zespołów rockowych.

https://www.youtube.com/watch?v=-ijOlAR3zs8

https://www.youtube.com/watch?v=RXHI_P6LVPY
Odpowiedz
#48
Rise Against? Trochę zbyt sterylne ale ma swoje momenty.
Thrice - stworzyli mnóstwo utworów, wydali mnóstwo płyt, coś ciekawego może się znaleźć. Zbyt religijny zespół ale brzmienie mają niezłe.
To jeśli interesuje cię bardziej klasyczny rock.
Jeśli lubisz bardziej progresywny dźwięk to polecę ci Tool i The Mars Volta (Moje dwie ogromne miłości).
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#49
Odświeżam temat z rzeczywistej potrzeby:
Polećcie mi jakąś epicką i mroczną powieść, a najlepiej sagę fantasy. Coś z ciekawym bohaterem, świeżym spojrzeniem na zagadnienie magii. Wolę, kiedy główny bohater jest facetem. Może być też bohater zbiorowy w postaci ciekawej drużyny. Coś w klimatach Pana Lodowego Ogrodu albo prozy Feliksa W. Kresa byłoby idealne.
Odpowiedz
#50
Niespecjalnie epickie, natomiast z dość oryginalnym podejściem do magii i konstrukcji świata (niby typowe fantasy, ale...): Czaropis (2 tomy)
Odpowiedz
#51
"Mroczna Wieża" - Stephen King Smile 8 tomów epickiego fantasy w mrocznych klimatach.
Odpowiedz
#52
Hmm... Czarna Kompania G. Cooka się łapie?
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#53
Movarren, dzięki Smile sprawdzę na pewno.
Hanzo, do Mrocznej Wieży przymierzam się od pewnego czasu i na pewno sięgnę. Nie wiem co mnie dotychczas powstrzymywało.
Mirrond, przeczytałem pierwsze dwa tomy całkiem niedawno i mam bardzo mieszane odczucia. Trzeci tom zrobił się już tak zagmatwany, że utknąłem.
Tak czy inaczej wielkie dzięki wszystkim. Coś się wybierze.Tongue
Odpowiedz
#54
To ewentualnie inny tom Cooka - coś z Imperium Zła w nazwie. Prostszy w odbiorze, chociaż jak jedno coś Cooka ci się nie spodobało, to zapewne żadna jego książka ci się nie spodoba Tongue
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#55
(21-09-2015, 00:09)Okruszek napisał(a): Coś w klimatach Pana Lodowego Ogrodu albo prozy Feliksa W. Kresa byłoby idealne.

Zanim doczytałam ostatnie zdanie myślałam, że oto będę mogła oświecić kolejną dusze i polecić Kresa Tongue

No to coś innego:

Może cykl "Boże monarchie"?
Ciekawe podejście do magii mają Sanderson i Brent Weeks. Fajne światy przedstawione tworzy też Guy Gavriel Kay.
Nie wiem, jak u ciebie z lubienem światów stylizowanych na średniowiecze, ale nieźle czytało mi się cykl o Fortecach Cherryh i "Koronę gwiazd" Elliott.
Are You Watching Closely?
Odpowiedz
#56
Mirrond napisał(a):To ewentualnie inny tom Cooka - coś z Imperium Zła w nazwie. Prostszy w odbiorze, chociaż jak jedno coś Cooka ci się nie spodobało, to zapewne żadna jego książka ci się nie spodoba Tongue

No właśnie coś w tym jest, bo kiedyś dawno temu zacząłem coś z "Delegatur Mocy" i jakoś nieszczególnie szło. Rzadko nie kończę zaczętych książek, a Cooka mam już właśnie dwie napoczęte. Chyba się zwyczajnie nie polubiliśmy.

@Kassandra, Sandersona znam i cenię. Resztę już sobie zanotowałem, dziękuję Smile

Wiedziałem, że przy pytaniu o książki nie zawiedziecie Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości