Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokolenie
#1
Dlaczego ludzie na przystanku wolą stać niż usiąść obok drugiej osoby?
Co wzbudziło w nich tak podejrzliwy wzrok, względem mnie?
Czy czymś im zawiniłem?
Czy nie próbowałem się przed chwilą uśmiechnąć do starszej Pani siedzącej na skraju ławki, na której i ja siedzę?
Która skwitowała to przestraszonymi oczami.
Chyba pomyślała: mówi mi to moja ławka!
Chciałem tylko obejrzeć jej uśmiech.
Chciałem żeby poczuła, że nie cały świat jest zły.
Proszę Pani nie jestem Pani wrogiem, jestem przyjacielem z tej samej planety.
Różni nas parę pokoleń, ale czy to aż taka różnica.
Chciałbym usłyszeć parę prawd, o których nie wiem, że istnieją, chciałbym dowiedzieć się coś, czego nie wiem.
Czyżbym był niewart wiedzy do przekazania tylko z powodu wieku, innego ubioru, innego wychowania?
"Świecie nasz, świecie nasz,
Chcę być z Tobą w zmowie,
Z blaskiem twym, siłą twą,
Co mi dasz - odpowiedz!"
Odpowiedz
#2
Gratuluję dobrych intencji, ale nie tekstu.
Cytat:tak podejrzliwy wzrok, względem mnie?
"Patrzę względem ciebie z ufnością" czy to brzmi logicznie? Czy to w ogóle jakkolwiek brzmi? Patrzeć względem kogoś raczej ciężko, a ten przecinek zbędny.
Cytat:Czy nie próbowałem się przed chwilą uśmiechnąć do starszej Pani siedzącej na skraju ławki, na której i ja siedzę?
wiemy, że bohater próbował się uśmiechnąć, ale próby mają to do siebie, że nie koniecznie muszą być udane. Skoro tylko próbował, a efekty mogły być różne, to staruszka miała pełne prawo się wystraszyć, imho.
Cytat:Która skwitowała to przestraszonymi oczami.
nie jestem pewna, czy można cokolwiek skwitować oczami. Staraj się logicznie formułować zdania.
Cytat:Proszę Pani nie jestem Pani wrogiem, jestem przyjacielem z tej samej planety.
Jeśli tylko możesz uniknąć powtórzenia, unikaj go.
Cytat:Różni nas parę pokoleń, ale czy to aż taka różnica.
Owszem. Pomyśl sobie, jak bardzo inaczej wyglądało wszystko kilka pokoleń wstecz.
Cytat:chciałbym dowiedzieć się coś, czego nie wiem
dowiedzieć się (kogo? czego?) czegoś

Kwalifikuje się do rozbiórki. Można zrobić tego artykuł, albo parodię, jeśli się postarać (rozśmieszył mnie ten "przyjaciel z innej planety", a tak ogólnie to trochę mi się skojarzyło z "Nonitą" Umberta Big Grin). Tak, jak to teraz wygląda, ja tego nie kupuję.
Odpowiedz
#3
Wiesz, temat ciekawy, ale tekst niestety skopany :/ masz bardzo dużo błędów. Jak byś pisał tekst bez zastanowienia, tak na szybkiego. Musisz po napisaniu takiego utworu przeczytać go raz albo dwa zanim się nim pochwalisz. A sam wówczas zauważysz te błędy. Wink

Ocena:

1/10
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości