Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Esperal
#1
Okolicznym nałogowcom podnajmuję kanapę, coraz więcej klientów, nakazy eksmisji z życia się mnożą. Cóż, kiedy goście to obowiązkowo: wódka, śledzik i nieśmiertelny ogór, dyskusja o liczbach i angeologii. Sąsiedzi są lekko niezadowoleni, z rana nadchodzą, szczęściem na kacu jestem bezkonfliktowy, chyba, że uda się zwlec z łóżka. Zresztą lepiej nie budzić do południa, po jestem mniej skłonny do niewerbalnej komunikacji.
Wódka pozwala żyć, jak każda namiastka, my alkoholicy trzymamy się razem. Nawet czasowo zaszyci, na urlopie dziekańskim w studiowaniu picia.
Wszystko dla ludzi, kołyska i trumna, pomiędzy nimi, raz krótsza, raz dłuższa, zabawa w berka. Tylko czasem opaska jakby przyciasna i gonienie w piętkę śmiertelnie nuży.
Zawsze pozostaje matka głupich, wierzę – w końcu nazbieram odpowiednią sumę na: pocałujcie mnie wszyscy w dupę, jam jest ekscentryk, niedoceniony gieniusz.
Właściwie to nie ma zmartwienia, Diabła mam wszytego podskórnie.
Odpowiedz
#2
Znów dobry utwór. Podobnie jak ten piwniczny, interesujący przykład rozliczenia. Mimo że bardzo poetyczne to i jakieś takie straszliwie życiowe. No cóż. Podoba mi się.

Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#3
Poruszająca proza poetycka, w klimacie nieco dekadenckim, jak zawsze u Ciebie. Alkoholizm - najbardziej demokratyczna choroba świata. Bezsilność, a jednocześnie pogodne pogodzenie się z Diabłem wszytym podskórnie
Piękne obrazowanie i świetna gra słów.
Ode mnie 5/5.


Mam parę uwag technicznych:


Cytat:kiedy goście,[+] to

przecinek.


Cytat:po jestem mniej skłonny do niewerbalnej komunikacji.

po ---> potem


Cytat:wierzę –

---> wierzę, że


Cytat:w końcu nazbieram odpowiednią sumę na:

nazbieram ---> uzbieram


Cytat:gieniusz 

---> geniusz


Pierwsze i piąte zdanie podzieliłabym każde z nich na dwa. I ostatnie zdanie też, dla podkreślenia pointy.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
Pierwsze skojarzenie : " i do południa , budzikom śmierć " ... Smile
Odpowiedz
#5
Czy wszyscy poeci to alkoholicy? Wink
Studenckie chlanie to już legenda. Większość z tego "wyrasta" ale jak widać nie artyści Big Grin
Zgrabna miniaturka, ale nie tak genialna jak ta z piwnicy. Ode mnie 3/5
Odpowiedz
#6
PS: Dorzuciłbym jeszcze 65 słów i wyszłoby z tego świetne podwójne drabble czyli Drouble
Odpowiedz
#7
Ja na dziś nie mam 65 słów, dorzucaj pan. Będzie na pół Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości