Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piosenka bez winy
#1

I już miną rok
Miłość wzrasta w nas
Bóg nas zostawił
Ludzie kłamią nam
Jeszcze dzień, miesiąc, rok
Kiedy upomni się o nas czas

Wszyscy są winni
Wygnania mojego i bólu
Dusza ma krwawi
Świat ocieka krwią
Gdy zostaniemy sami
Z bólu zabije siebie i ją

I nikt bez winy
Gdy mój świat popada w ruiny
Nikt bez winy...

Ach, wróć mój aniele po mnie
Gdy zawali się świat
I oczyść me serce ponownie
I znów miłości swej wzniosę gmach!
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#2
Cytat:miną
minął?
Miłość, patos, krew, ruina świata. Ja dziękuję, ale nie.
Odpowiedz
#3
Się mnie podoba ;D Czy pani autorka ma jakieś wymagania co do rodzaju muzyki?
May the Force be with you.
Soon I'm gonna be a Jedi. No, I'm a Jedi.
Odpowiedz
#4
Spytałabym o wiek autorki, ale nie chce mi się tego robić
powtórzę za księżniczką patos, czyli jestem na nie
nie podobają mi się zwroty zwłaszcza: Ludzie kłamią nam

Nie podoba mi się

Kali
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#5
Takie na siłę wpasowywane w rytm. Patos jest, parę zdań także według mnie nie poprawnym, a być może tylko nieładnych składniowo.
Odpowiedz
#6
Muzyka? Standardowo poezja śpiewana, parę akordów na gitarze do tego zagram.

Co do opinii, szanuję, aczkolwiek zawsze piszę takim stylem i jakoś nikt mi nie powiedział, że to źle, może po prostu trafiłam na złych krytyków. Co do treści, to kiedyś osoba, którą bardzo szanuję powiedziała mi, że artysta nie powinien się tłumaczyć ze swojego tworu (choć artystką się nazwać nie mogę, od lat przestrzegam tej zasady).



Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#7
Ja do stylu się nie przyczepię, bo każdy ma swój, ale... Jak już piszesz w ten sposób, to poruszaj jakieś ważne tematy, wtedy to będzie pasować. A tutaj? Pierwsza strofa jak z emo-bloga jakiejś 16stki, kaszana. Dalej nieco lepiej, ale naprawdę bardzo nieco ;P

Nie podoba mi się, sorry.
Odpowiedz
#8
Mi się za bardzo nie podoba. Czemu większość wierszy musi być smutna? To co mi się podobało to ostatnia zwrotka. Daje nadzieje(że nie potniesz się w kiblu), bardzo dobrze że coś takiego dodałaś.
Odpowiedz
#9
Witaj.

Jestem na nie. Za dużo patosu,tematyka mimo,że niewątpliwie ważna/ciężka to wzięta sztampowo i bez polotu. Brakuje jakiegoś rytmu w tej piosence oraz pomysłu na coś co pozwoliłoby mi wracać częściej do tego utworu. Budowa i słownictwo też średnie,na plus może pointa jeśli już szukać.

Czekam na coś więcej.

2/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#10
Ivo zapierdziela jak mały samochodzik, więc i ja powinnam, tak czuję.
Taka sobie piosenka, o niczym szczególnym, pełna patosu i smutku.
Mi się nie podoba, choć z pewnością nie jest najgorzej.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#11
Cytat:Co do opinii, szanuję, aczkolwiek zawsze piszę takim stylem i jakoś nikt mi nie powiedział, że to źle, może po prostu trafiłam na złych krytyków.

Mówisz o znajomych? Wiesz wielu z nas tak miało, czy to w poezji czy prozie. Ci ludzie Cie znają i być może nie chcą urazić, albo po prostu nie maja za dużego kontaktu z literaturą.

EDIT:
I to nie jest tak, że chce Cię urazić, obrazić czy coś, pamiętam jak mnie tu równali z ziemią za pierwsze teksty, ale mam nadzieję, że pisze coraz lepiej.
Tu nikt nie owija w bawełnę komentując.

Pisz i rozwijaj się.

Kali
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#12
Nie, nie mówiłam o znajomych, nikomu nie pokazywałam wierszy, nigdy też na żadnym forum ich nie publikowałam.
Jedyne osoby, którym wiersze pokazywałam, to były nauczycielki j.Polskiego, ew komisja na konkursie literackim.

Chociaż faktycznie, jak teraz patrzę na ten twór, to jest on wyznaniem emo nastolatki, która płacze z byle czego.
Może na razie porzucę temat miłości, bo ostatnio wychodzą mi same takie wierszyki.
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#13
Przede wszystkim czytaj, dużo czytaj.
Im więcej będziesz obcować(?) z poezją, z tym większą łatwością przyjdzie Ci napisanie czegokolwiek.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości