Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiECZĘC
#1
Jak skrzypce wygięte w bioder napięciu
Uciekną w rezonans skrzydlatych motyli
Ty jasna czysta w aksamitu muśnięciu
Niebanalna naiwna wolna w tej chwili

Pozostawię śnieżne odciski na skórze
Od Twego istnienia do oczu błękitnych
Porządek natury i rzeczy zburzę
Zimą na pościeli stokrotki zakwitły


Na tafli gładkiej bez skazy stworzonej
Nasieniem życia pokryję codzienność
Ciszą dotkniemy moc chwili minionej
Jak piękna i złudna jest sama jedność

Już więcej nie będzie innego spotkania
Rozum nakaże dziękować w pokorze
Pozostanie w pamięci Pieczęć Nadania
Herberta archipelag i dzielące morze
Odpowiedz
#2
W każdym Twoim wierszu są fragmentu godne uwagi i w każdym, nad czym ogromnie ubolewam, są zgrzyty. Hmm, a ja tak bardzo chiałabym przeczytać świetny wiersz Twojego autorstwa (czyt. bardzo dobry pod względem treści i formy).

"Pozostanie w pamięci Pieczęć Nadania"- lepiej dla rytmu: "Zostanie w pamięci Pieczęć Nadania"

"Jak skrzypce wygięte w bioder napięciu"- co to znaczy? Lubię wyrafinowane zwroty,pod warunkiem, że mają sens. Fakt, skrzypce przywodzą na myśl kobiece kształty, ale z tego, co napisałeś, wynika coś zupełnie innego.

Ostatnia strofa spodobała mi się najbardziej- rytmicznie i językowo bez zarzutu.

"Uciekną w rezonans skrzydlatych motyli"- ładna metafora, szkoda tylko, że nijak przystaje do pierwszego wersu
Co ucieknie w rezonans skrzydlatych motyli? Niby biodra?

P.S. Popraw proszę tytuł, brak znaku diakrytycznego: "PIECZĘĆ.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#3
nie dopracowalem go do konca. Masz racje. Tak chodzi o biodra kobiece , hmm i cale cialo kótre pod wplywem dotyku wchodzi w rezonans ( jak w muzyce) skrzypce tak maja. Jestem z wyksztalcenia muzykiem.muzykoterapeuta wiec stad zapewne te porownania przenosnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości