Pewne pytanie o dominację półkul mózgu
#16
1. prawa i trochę lewa w niektórych czynnościach (np gra w tenisa stołowego Tongue) obojętne która ręka.
2. w sumie dwu nożna, choć strzały na bramkę mocniejsze są z prawej nogi
3. Prawe oko
Odpowiedz
#17
A macie tak, że jak np gadacie przez telefon to preferujecie przykładanie telefonu do jednego ucha? Czy wam wszystko jedno?
Ja trzymam przy lewym, a czasami (prowadzę długie rozmowy telefoniczne xD) jak już mnie lewe boli, przekładam ku prawemu, ale jakoś dziwnie mi się tak rozmawia.
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#18
Może dlatego tak się dzieje, że podczas rozmowy robisz coś innego i potrzebna Ci wolna prawa ręka, dlatego telefon trzymasz w lewej i co za tym idzie przykładasz do lewego ucha.Smile Też tak mam i po zastanowieniu, to wynika u mnie z tego.

edit: jestem praworęczny, we wcześniejszym poście wyczytałem, że Ty też.
Odpowiedz
#19
właśnie Hanzo, gdyby tak było to bym się nie pytała xD po prostu nawet jak leżę w łóżku i gadam to telefon obowiązkowo przy lewym uchu.
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
Odpowiedz
#20
Proszę nie spamować głupotami. Temat stricte do wypowiedzi związanej z tematem.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#21
Ja jestem praworęczny, na świat patrze jakoś bardziej lewym okiem...

Z nogą to ciężko powiedzieć, używam tej, która pozwala uniknąć wdepnięcia w psie odchody.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#22
ja równie sprawnie posługuję się obiema rękami, chociaż, z uwagi na to, że raczej piszę piórem, częściej używam prawej ręki. Ale lewą jestem w stanie zrobić dokładnie to samo, co prawą. Z wyjątkiem wydmuchiwania nosa - to potrafię zrobić tylko lewą ręką.


Jestem zdecydowanie prawonożna


Chyba lewe oko, ale nie zwracałam na to nigdy uwagi.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#23
Jestem leworęczny, lewonożny, a dziurkę oglądam prawym okiem oO
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#24
Dwie półkule(tak do tematu), strony wybieram losowo. Przyzwyczaiłam się, że piszę prawą ręką, chociaż podobno kiedyś pisałam lewą. Co do innych czynności - no losowo po prostu.
Odpowiedz
#25
No i tu jest pewien problem. Zasadniczo jestem praworęczny, ale tylko trochę (piszę prawą) narzędziami posługuję się zamiennie, akurat jak mi wygodniej.
celuję na prawe oko, ale słucham więcej na lewe ucho, posługuję się również częściej lewą nogą.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#26
Na pierwszy rzut oka - praworęczna.
Okoliczności sprawiły, że posługuję się teraz równie dobrze lewą jak prawą ręką.
Można powiedzieć ,że moje dłonie nawzajem się uzupełniają.
Chodzi mi konkretnie o to, że lewa w tym samym czasie robi co innego niż prawa.
Wtedy wykonuję czynność szybciej, dokładniej - w sumie można powiedzieć efektywniej.
Z nogami mam chyba to samo:-)

"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości