Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
* * * Panie Łowco * * *
#1
Hej Panie łowco
złów Naszą Śmierć
Jesteś jak z obrazka
cały uśmiechnięty Chleb Święty
Skonczyłem nieskończone koło
miejsce niespełnionego dnia
Hej Panie od ratowania życia
weż bilet mi skasuj
a nie trwanie
Mam miejsce w którym czuję pełnie szcześcia
Ono w Tobie moja nieskończoność
Nikogo w nią nie wpuszczę
Panie N.I.K.T
Odpowiedz
#2
Cóż, jakiś pomysł był, tylko kiepsko mi wyłapać, jaki.
Gwiazdki w tytule przykuwają uwagę, a i owszem, ale czuję się zawiedziona przeczytawszy wiersz, w którym:
- brak polskich znaków,
- występuje losowość dużych liter na początku wersu,
- nieregularności, poszarpania tychże wersów nijak nie potrafię sobie wytłumaczyć;

"cały uśmiechnięty chleb święty"? Nie załapałam, jak to się ma to łowcy i tego przejścia w kontemplację nieskończoności. W dodatku "Pan N.I.K.T" na końcu już kompletnie mnie wytrącił z równowagi łapania sensu.
Jeju, jakbym miała podsumować jednym słowem, to: masakra. Tongue
W znaczeniu że tak porozrywane, pourywane, poprzerywane obrazy i zabiegi, że aż krwawią potokiem liter.
Dużo ładnych obrazów, nawet zabiegów, choćby kolokwialne "weź bilet mi skasuj" dałoby się ładnie otoczyć wierszem i zrobić z tego coś co najmniej epickiego, bo widzę (choćby przez tego łowcę), że łeb do epickości to waść masz.
Ale wiersz napisany na kolanie; albo zbyt hermetyczny, albo po prostu nieprzemyślany, jakby autor chciał pisać o wszystkim, co mu się zalęgło w głowie, a ostatecznie nie wyszło z tego nic spójnego, bo dobrym to fragmentarycznie można by - ze względu na kilka ładnych obrazów - nazwać.

Na początek takie 2/5, ale widzę, że jak trochę popracujesz i zatopisz się w poezji, to jeszcze nas zaskoczysz. Smile

Witamy na forum! Cieszę się z Twojej obecności i liczę na aktywną pracę nad poetyckim warsztatem. Angel
Tutaj mamy wątek dla nowych użytkowników, byśmy mogli się wzajemnie poznać, wymienić parę zdań na swój temat: http://www.via-appia.pl/forum/showthread...#pid139160
Odpowiedz
#3
Zwróć większą uwagę na wiersze, które czytasz, i spróbuj się nimi trochę inspirować Big Grin Mnie takie coś dało naprawdę wiele. Warto!
A teraz to po pierwsze zacznij używać polskich znaków! Człowieku no Big GrinTongue
Więcej konsekwentności w wielkich literach.
Masz gdzieniegdzie perełki, o które warto walczyć. Nie zepsuj tego!
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#4
(21-06-2016, 21:53)Lexis napisał(a): Zwróć większą uwagę na wiersze, które czytasz, i spróbuj się nimi trochę inspirować Big Grin Mnie takie coś dało naprawdę wiele. Warto!
A teraz to po pierwsze zacznij używać polskich znaków! Człowieku no Big GrinTongue
Więcej konsekwentności w wielkich literach.
Masz gdzieniegdzie perełki, o które warto walczyć. Nie zepsuj tego!

Idź do boru pałsztajnie. Zmusiła mnie. Sad

Poprawiłem braki polskich znaków, losowość dużych liter.
Co do dalszych uwag. Tak ma być. Smile
Poszarpany, brudny jak wyrwany.
A sens wiersza.. Łowca nie jest dosadnie. Taka mała podpowiedż w interpretacji.
Dziękuje za uwagi. Smile
Odpowiedz
#5
Tak, wiersz wydaje się bardzo hermetyczny i chaotyczny. Jest w nim jednak coś, co wzbudza we mnie emocje. Jakaś prawda w tym pisaniu. Chyba wolę takie próby niż patetyczne pojękiwanie i kierowanie się utartymi schematami. Nawet jakoś tam po swojemu go interpretuję, choć kilka momentów autentycznie zbija z tropu i burzy obraz, który się w głowie, w bólach klaruje Wink

No ale brak polskich znaków to lekkie przegięcie, kolego. Weź no, nie rób nam tego. Dzięki starannemu pisaniu lepiej Cię zrozumiemy.

Pozdro i czekam na te perełki Angel
Odpowiedz
#6
(22-06-2016, 11:22)czarownica napisał(a): Tak, wiersz wydaje się bardzo hermetyczny i chaotyczny. Jest w nim jednak coś, co wzbudza we mnie emocje. Jakaś prawda w tym pisaniu. Chyba wolę takie próby niż patetyczne pojękiwanie i kierowanie się utartymi schematami. Nawet jakoś tam po swojemu go interpretuję, choć kilka momentów autentycznie zbija z tropu i burzy obraz, który się w głowie, w bólach klaruje Wink

No ale brak polskich znaków to lekkie przegięcie, kolego. Weź no, nie rób nam tego. Dzięki starannemu pisaniu lepiej Cię zrozumiemy.

Pozdro i czekam na te perełki Angel

Hej koleżanko. Dziękuję za opinie. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości