Opowiem jak maluję
#1
Programów i internecie jest sporo, ja mam cztery, rysuję, maluje, tworze grafik na jednym, (tajemnica, kto chce niech szuka Smile )
Niejeden/na pyta jak ja to robię. Ano gdybym powiedział że w bardzo prosty sposób to zakpił by z Was, więc powie tak, prosto, siadam mam narzędzia i sobie coś tam umyślone tworzę. Big Grin
Zawsze zaczynam od otwarcia strony programu, siedzę przez chwile i myślę sobie co tu naskrobać. No i zaczynam. Ponieważ jestem wędkarzem z zamiłowania to uwielbiam piękno o poranku.Stąd, tak mi się wydaje mój styl zaczyna być rozpoznawalny.

Kładę kolory wstępne.
[Obrazek: wrtww3039.jpg]
Dalej to już pracuję innym narzędziem, pędzlem, bazgram
a wychodzi takie coś.
[Obrazek: wrtww3040.jpg]
Następnie dodaję linię horyzontu
[Obrazek: wrtww3041.jpg]
Można tez dodać ptaszki Big Grin Tongue Inne kolory by zupełnie zmienić światło można kombinować jak tylko się chce. Koloryt jest niewyobrażalnie obszerny.
To co jest powyżej jest tylko marnym pokazem zastosowania programu.
Jeżeli nie macie nic przeciw, to pojadę dalej z tym paplaniem. Big GrinSmile
Ale nie dziś. Jutro może, a zobaczymy co z tego wyjdzie na powierzchnie, ja już wiem,
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Fajnie, ciekwe Smile

Czekam na kolejną część. Trochę jak Słodowy Big Grin
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Zaintrygowały mnie Twoje prace Big Grin czekam na kolejne etapy tworzenia.
Odpowiedz
#4
Fajno, ale mało - czekam na więcej Smile
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#5
Kiedy już mamy określony horyzont można się zająć tym co przed nami, pod nogami, planem przednim.
Oczywiście każdy ma tam swoja wizję. Taki ułożony plan malowidełka.Może to być morze albo więcej plaży jak wody, czy też łąki za którą stoi niewielkie miasteczko czy jakaś stara wieś pokryta słomą. Inaczej mówiąc temat.
Należy pamiętać też kiedy malujemy taki sobie obrazeczek, o perspektywie. Nazywa się to tworzenie głębi obrazu.
Ja uważam że można to uzyskać za pomocą samych kolorów, ich odcieniami dodajemy lub ujmujemy światło i tak tworzy się głębia. Inaczej mówiąc dobre światło i ciekawe elementy planu gwarantują dobrą linię perspektywy. Trzeba jeszcze pomyśleć nad stworzeniem z nich ujmującej kompozycji, która ma w sobie głębię i narrację. Jeśli nie masz kontroli nad perspektywą, Twojemu obrazowi zabraknie głębi.
Rzecz polega na tym, aby tworzyć sugestywne obrazy, kompozycją.
Popatrzcie na ta zmianę w tym obrazeczku, konkretnie , specjalnie wymalowuję góry, no to nie są góry jak potrafię, jednak tu idzie o to by zauważyć tą zmianę dali.

[Obrazek: wrtww3042.jpg]
Pokazała się na widoku tez mała wioska.
Jednak góry co by nie powiedzieć uciekają w dal. Tworzą perspektywę a jak uciekają i są daleko, to trzeba trochę je ukryć za powietrzem, pamiętajcie powietrze to tez kolor. Przytłumić. Wiosce też się dostanie Big Grin
[Obrazek: wrtww3043.jpg]
I oto daleko za mgłą jest nasza wieś z której pochodzimy i góry ale to nie mgła to jest właśnie kolor powietrza czym dalej tym bardziej pokazuje swoja silę, zamazuje swoje skarby.
Potem w wierszach piszemy o Matce która stoi i wygląda syna marnotrawnego.
Powstała nam tez ściana zieleni po lewej która tez bardzo dobrze oddaje odłegłość do naszej wioski. Co prawda jeszcze w nia troche zainwestuje kolorów ale to juz może jutro.
Big GrinSmile
I nie zapominajcie, to tylko maluneczek jak i inne moje obrazeczki jarmarczne. Jednak mam przeczucie że szydło wyjdzie na wierzch, ale to już na samym końcu. Więc nie oceniajcie już. Chwila.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości