Odnośnie orientacji i
#46
Przypomina mi ta cała dyskusja powiedzenie jakie kiedyś usłyszałem na internecie. Orientacja seksualna jest jak genitalia. Każdy je ma i jak jest z nich dumny - spoko, ale jeżeli macha nimi komuś przed nosem to coś jest nie tak.

Cytat:A to jest, swoją drogą, jedna z większych bzdur o jakich słyszałam. Ale mniejsza o to. Mnie tu nie ma. Po prostu się zdziwiłam. c:
Wiesz, Hakai, on ma tu akurat trochę racji. To trochę jak z roszczeniami żydowskimi w sprawie odszkodowań - znam przynajmniej kilka osób, które to tak wkurzyło, że zaczynają się deklarować jako antysemici. Albo jak z feminazistkami - ich teksty i wariactwa są w większości kwitowane śmieszkowymi tekstami w stylu "a bo miejsce kobiet jest w kuchni" i potem tak się zaczyna prawdziwy męski patriarchalizm :v. Kiedy ostatnio w Europie miał miejsce pogrom jakichś gejów? Niechęć przeciw nim nie była - od wieków - w żaden sposób skoncentrowana, było to takie "a, bo to geje są, pfff". Autentyczna niechęć wobec nich to efekt nadmiernej ich promocji w krajach, w których jest masa problemów społecznych (patrz - Polska), a ludzie są coraz bardziej wkurzeni że rząd zajmuje się pierdołami i część niechęci spada na homoseksualistów.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#47
Cytat: Każdy je ma i jak jest z nich dumny - spoko, ale jeżeli macha nimi komuś przed nosem to coś jest nie tak.

Też tak uważam.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#48
Cytat:Wiesz, Hakai, on ma tu akurat trochę racji. To trochę jak z roszczeniami żydowskimi w sprawie odszkodowań - znam przynajmniej kilka osób, które to tak wkurzyło, że zaczynają się deklarować jako antysemici. Albo jak z feminazistkami - ich teksty i wariactwa są w większości kwitowane śmieszkowymi tekstami w stylu "a bo miejsce kobiet jest w kuchni" i potem tak się zaczyna prawdziwy męski patriarchalizm :v. Kiedy ostatnio w Europie miał miejsce pogrom jakichś gejów? Niechęć przeciw nim nie była - od wieków - w żaden sposób skoncentrowana, było to takie "a, bo to geje są, pfff". Autentyczna niechęć wobec nich to efekt nadmiernej ich promocji w krajach, w których jest masa problemów społecznych (patrz - Polska), a ludzie są coraz bardziej wkurzeni że rząd zajmuje się pierdołami i część niechęci spada na homoseksualistów.
Z góry powiem, że ja nie ograniczam się do tej rozmowy "w obrębie Europy, a co dalej, będę ślepa".
Mnie tam bawi, jak ludzie różnie odbierają komentarze. Vladimir napisał to tak, jakbyśmy byli ciemnym ludem, który homoseksualizmu nie znał, i dopiero "te wstrętne kolorowe na ulicy" nam to pokazało, co Gorzki również podobnie odebrał. Bzdura jakich mało. Tongue
Kary śmierci stare jak świat, gdzieniegdzie jeszcze za homoseksualizm obowiązujące, stanowią pewnie wynik wspomnianych parad, bo jakżeby inaczej. Niezmiernie śmieszy mnie stwierdzenie, że to wszystko, albo duża większość, dzieje się przez nie. Moim zdaniem to po części też przez narzucanie "zdania" przez religię. Ze złych homosiów będą złe króliki. Naprawdę nie chcę się w nią mieszać, ale inaczej powiedzieć nie mogę. Oczywiście jest pewnie również masa innych czynników. Ja nic do nich (homo) nie mam, czy parady, czy nie parady, więc mogę tylko spekulować. Gdyby od początku byli uznawani tylko za niegroźnych dziwaków, do żadnych manifestacji praw do swojej inności by nie doszło, to również pragnę zauważyć.
Do feministek, feminazistek... Przemilczę. Dla mnie latanie topless i wykrzykiwanie swoich praw jest tak samo odrażające jak dla Was. ^^ Ale z kolei idiotycznym byłoby utożsamiać całą społeczność homoseksualną z nimi. Co do tych "śmieszkowych tekstów", mnie nie drażnią. Drażnią mnie reklamy, gdzie kobiety cieszą się, że mają czym (przepraszam) wymyć kibel, jakby ktoś im na konto przelał milion dolarów. Albo przy przecenie patelni. Serio. Denerwujące promowanie stereotypów... Ja nawet nie umiem gotować... Tongue
Wracając jeszcze do tych "destrukcyjnych" parad, to się nie dziwię, że do nich dochodzi. Nie wyobrażam sobie, jak homoseksualiści mieliby się "poznawać" w "środowisku naturalnym" ot tak. A przecież, jak sądzę, każdy miłości chce. A przynajmniej większość. Ale to też nie e-darling, wspominałam, że może ich jakoś... jednoczy? Nie wiem, może trudno z tym żyć.
W poprzedniej wypowiedzi sugerowałam, aby ograniczyć po prostu to, co się na nich dzieje. Smile
Chwalenie się swoją orientacją... Ja tam nie zamierzam wnikać, co tymi ludźmi kieruje, ale mnie, szczerze, nie obchodzi czyjaś niedojrzałość intelektualna ani chęć pokazania się. Tak, jak nie obchodzi mnie para hetero całująca się na pokaz. Jezusie, jeżeli mamy to roztrząsać na takim poziomie, to nie wiem, do czego ta rozmowa dąży. Undecided

Bardzo dziwnie się czuję, tak zażarcie ich broniąc, swoją drogą. Ale taka prawda.
Odpowiedz
#49
Cytat:Bardzo dziwnie się czuję, tak zażarcie ich broniąc, swoją drogą. Ale taka prawda.

Czuję to samo. Ale jeszcze bardziej jestem zażenowana podejściem moich oponentów.
Odpowiedz
#50
No i wyszło, że oponenci są be Smile. W sumie jak zwykle.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#51
No, ja w ich oczach też raczej nie jestem cacy Wink
Odpowiedz
#52
Nie jest tak źle. Ostatecznie znakomita większość dyskutantów (jeżeli nie wszyscy) uważa homoseksualizm za odstępstwo od normy. Ja się z tej dyskusji zwyczajnie cieszę.
Odpowiedz
#53
W tym leży kwestia człowieczeństwa.

Człowiek, jako chyba jedyne ze zwierząt potrafi sprzeciwić się naturze, działać naprzeciw niej. Potrafimy być odstępem od normy.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#54
(12-12-2015, 16:42)sithisdagoth napisał(a): Człowiek, jako chyba jedyne ze zwierząt potrafi sprzeciwić się naturze...
Niezupełnie. Szympansy również zabijają dla przyjemności, inne gatunki już nie. Natomiast słyszałem o gąsioroseksualiźmie Smile
Odpowiedz
#55
A delfiny potrafią urwać rybie głowę i masturbować się jej zwłokami... :v To też podpada pod zabijanie dla przyjemności, chociaż nieco innej chyba.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości