Odnośnie działów
#1
> 1. Moim zdaniem wewnątrz działu "Fantastyka" powinny istnieć poddziały "Obyczajowe/Psychologiczne" i "Akcja". W końcu "Fantastyka" determinuje jedynie styl świata przedstawionego, nie tematykę.
> 2. Formy plastyczne. Ten dział również bym podzielił. Np. na: "Rysunki\Obrazy", "Grafika komputerowa", "Kinematografia", "Fotografia"(myślę, że powinna być wewnątrz form plastycznych), "Rzeźba/Modelarstwo"(ewentualnie "Formy przestrzenne"). Byłoby trochę roboty przy przenoszeniu działów(o ile postanowilibyście je przenosić), jednak sądzę, że jest to rozwiązanie lepsze od obecnego(podany przeze mnie podział to jedynie propozycja, podlega więc dyskusji). Tyle z mojej strony. Jeśli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to dam znać. Pozdrawiam.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#2
Na razie wypowiem się jedynie do punktu drugiego: to jest zbędne. Jesteśmy forum literackim, nie artystycznym/plastycznym i dodatkowe podziały są zwyczajnie zbędne.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#3
Zbyt głęboka strukturyzacja nie sprzyja łatwości odbioru. Jeśli podzielilibyśmy fantastykę jeszcze bardziej, w każdym dziale byłyby po 3, 4 teksty, co mija się z celem i jest pozbawione sensu, moim skromnym. W taki sam sposób można podzielić każdy poddział. Np. Obyczajowe podzielić na Satyryczne, Fanatsy, SF, Miniatury.

Akcję podzielić na Obyczajowe, Fantastyczne.

Miniatury podzielić na... itd. itd. itd.

Pomysł nietrafiony (imho).
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Co do punktu 2.

Cały dział twórczości pozaliterackiej przejdzie reformę pod moim okiem. Niestety chwilowo nie mam czasu nad tym przysiąść, ale zmiany będą dość konkretne Smile
Odpowiedz
#5
(02-02-2011, 18:41)sithisdagoth napisał(a): > 1. Moim zdaniem wewnątrz działu "Fantastyka" powinny istnieć poddziały "Obyczajowe/Psychologiczne" i "Akcja". W końcu "Fantastyka" determinuje jedynie styl świata przedstawionego, nie tematykę.

Jest tu jednak pewna słuszność, choć wprowadziłbym drobną modyfikację. Oto w istniejących kategoriach nie mieściliby się z pewnymi opowiadaniami np. Poe, Grabiński, Meyrink. Fantastyka to nie tylko fantasy i sf, istnieje także nurt nazywany "Histoires Extraordinaires", tłumaczone u nas często jako "Opowieści niezwykłe" i nie da się ich zaliczyć ani do fantasy, ani do sf, ani nawet do horrorów. Nie byłoby dobrze dołozyć coś takiego? Chyba, że wkładać te teksty w baśnie, ale czasem kompletnie nie przypominają baśni. Pytam, bo mam dwa takie opowiadania i nie wiem co z tym fantem zrobić. Nigdzie mi za bardzo nie pasują.

Siedział u Kasi, grzecznie, Mruczek na kolanach.
Kasia, cała w mruczenie Mruczka zasłuchana,
naraz mokrość poczuła, nieco dziwną, w nogach.
Morał: oszcza przyjaciel – nie potrzeba wroga.
Odpowiedz
#6
Sąsiedzie post nade mną Tongue

Jeszcze nie spotkałam na forum takiego tekstu, a moim zdaniem jeśli takowego nie ma to znaczy, że się na forum tematyka nie pojawia, a co za tym idzie wprowadzenie działu jest zbędne, bo nie ma zapotrzebowania...
Odpowiedz
#7
Ja uważam, że rozdrabnianie działów na poddziały to trochę za dużo zabawy. Przecież autor opowiadania może na wstępie zaznaczyć jakiego typu jest jego opowiadanie. Nie sądzę aby potrzeba była na rozdrabnianie działów. Kilka razu już coś takiego było poruszane i zawsze usprawiedliwiano to tym, że był by za duży bałagan.
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz
#8
Jeżeli ktoś ma problem z umieszczeniem swojego tekstu w obecnej strukturze forum, to proszę pisać do kogokolwiek z Ekipy.

Co więcej, nie zabroniliśmy używania globalnych tagów np w fantastyce, dlatego też dla Waszej wygody możecie ich używać w każdym dziale, nie tylko w miniaturach. Jeżeli ktoś nie wie do czego zaklasyfikować utwór, to wrzućcie do działu, który najlepiej oddaje tematykę i otagujcie co to jest np [tłumaczenie: angielski] i pozamiatane.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości