Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ja i ty
#1
w
kropelce łzy
radość i cierpkie dni
w bukłaku życia
tworzymy
nasz prywatny świat
tylko

ja i ty
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#2
wczoraj na tvp kultura oglądałam "halę odlotów". W tym programie został odczytany współczesny wiersz:

"tytuł: dlaczego piszę?
dlatego."

Przypomniały mi się te trzy słowa, gdy przeczytałam twój utwór.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#3
Miło że się pochyliłaś nad moim tekstem.pozdrawiam
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#4
Głębokie jak moje buty, których nie noszę, bo nie lubię konformizmu. Rozbiło się gdzieś o szkło oddzielające symbolizm i polot od człowieczeństwa i nudy.

Tu nic nie ma.

1/5
Odpowiedz
#5
Nie jestem zwolennikiem niezrozumiałej i hermetycznej poezji
Zauważyłem że moja jest dla niektórych za bardzo skomplikowana
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#6
Co Ty wiesz o niezrozumiałej poezji, Pajacyku?

nim zacznie się będzie
za późno na zmiany
myśli nim zdążę zapisać znikną niezapisane
nie istnieją w ogóle
na cóż słowa tworzyć materialne
gdy myśleć nie potrafię transcendentnie

Pisząc, trzeba się liczyć z tym, co Zzznaczysen napisał w "Śpiewie", czyli tutaj.
Jak rozgryziesz ten wiersz, mogę dyskutować o poezji. Ale radzę szukać lepszego rozmówcy.
Odpowiedz
#7
Bo istotnie, jeśli trąba da niewyraźny sygnał, któż się przygotuje do bitwy? Tak i wy, jeśli swym językiem nie wypowiecie mowy łatwej do zrozumienia, skąd będzie wiadomo, co się mówi? Będziecie w gruncie rzeczy mówić w powietrze. (1 Kor 14:8,9)
Jaki sens pisać niezrozumiałą poezję, dla kogo?
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#8
Pisz zatem prozę albo równaj do Szymborskiej. Wrong answer, Chrześcijański Pajacyku. Powodzenia, dobranoc.
Odpowiedz
#9
Dziękuję. dobrej nocy.
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości