OGŁOSZENIA FORUMOWE
#31
Drodzy użytkownicy!

W trosce o Wasz komfort i ciągły rozwój forum, które dostosowywać się będzie do Waszych potrzeb, przygotowaliśmy krótką anonimową ankietę mającą na celu poznać Wasze opinie na temat ogólnego poziomu forum.

Bardzo gorąco zachęcam do jej wypełnienia. Pozwoli nam ona ulepszyć forum!


LINK do ANKIETY

Pozdrawiam
Danek
Odpowiedz
#32
Witam serdecznie.

Nastąpiła kosmetyczna zmiana regulaminu pojedynków forumowych.
Bardzo bym prosił wszystkich, którzy mają zamiar się pojedynkować o dokładne przestudiowanie całości, gdyż postanowienia tam zawarte są od dzisiaj wiążące.

REGULAMIN POJEDYNKÓW

Pozdrawiam
Danek
Odpowiedz
#33
Z przyjemnością ogłaszam, że od dnia dzisiejszego nasze forum dostępne jest na serwerach programu Tapatalk! Możliwe stało się zatem przyjemne surfowanie po naszym forum za pomocą telefonów komórkowych czy tabletów - bez konieczności pobierania całej strony przy każdym odświeżeniu!

Obsługiwane telefony:
- iPhone
- telefony z systemem Android
- BlackBerry

oraz tablety iPad.

Oczywiście dalej możliwe jest oglądanie forum przez przeglądarkę telefonu.

Program Tapatalk umożliwia łatwe i zorganizowane przeglądanie for internetowych (zarejestrowanych w systemie). Ogranicza ilość ściąganych kilobajtów, co jest dodatkowym atutem ekonomicznym oraz pozwala na szybkie dotarcie do informacji na naszym forum.

Przeglądanie naszego forum możliwe jest również za pomocą innych programów na urządzenia mobilne np. Convo.
Odpowiedz
#34
Dzisiejszego dnia postanowiliśmy umożliwić nieskrępowany dostęp do działu NOWOŚCI dla wszystkich użytkowników. W tym celu zostały spisane mini-zasady, które umieściliśmy pod adresem: LINK

Odpowiedz
#35
Uprzejmie informujemy, iż wprowadzamy niewielkie zmiany do naszego regulaminu. Przez najbliższy tydzień można zaznajomić się z treścią nowych fragmentów w stosownym dziale na forum. Fragmenty, które ulegają zmianie zostały oznaczone kolorem pomarańczowym.

W przypadku braku zgody na akceptację regulaminu należy jak najszybciej zgłosić się do administracji forum. Nowy regulamin wchodzi w życie 04.02.2012 o godz 23.59.

Nowy regulamin można znaleźć pod tym linkiem: NOWY REGULAMIN FORUM
Odpowiedz
#36
W związku z dyskusją na SB i po krótkim namyśle postanawiamy jednak wymazać zapis mówiący o konieczności podawania swojego wieku.
Nie ma od teraz zatem takiej konieczności.
Odpowiedz
#37
Cytat:8. Wszelkie treści wysłane do serwera serwisu FL Inkaustus mogą być zachowane przez system w różnych formach. Użytkownik w pełni odpowiada za przesyłane treści. Administrator serwisu zastrzega sobie prawo edycji, kopiowania, publikowania i dystrybuowania wszelkich materiałów, które Użytkownik wyśle do serwera serwisu.

Czy na pewno, to co zaznaczyłem na tłusto ?
Proszę o dokładnie ścisłą odpowiedź, bo wygląda mi to na przejęcie praw autorskich, no nie moich bo co ze mnie za poeta, ale ?
Czy nie należy zapytać autora, no wiersza przykładowo.

Cytat:i dystrybuowania
...jest to wyrażenie wieloznaczne, jednak najczęściej do tyczy marketingu.
Pytam zatem, jeżeli Inskautus wyda, postanowi wydać prace autora w dowolnej formie to nie musi pytać ?
Jestem zielony w tych gierkach, dlatego pytam.
Pozdrawiam całą administrację.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#38
Zapisy te można potraktować jako rodzaj niewyłącznej licencji (umowy) na użytkowanie i dystrybucję materiałów, które zostają zamieszczone na forum. Wszak regulamin jest również umową, którą dany użytkownik zawiera z forum poprzez rejestrację.

Działalność forum ma charakter wyłącznie niezarobkowy i społeczny. Nie czerpiemy żadnych korzyści majątkowych z tytułu dystrybucji, publikowania czy reklamowania Twórczości naszych użytkowników. W dodatku samo forum nie jest jeszcze sformalizowane, więc nie zawieramy innych umów poza tą pod postacią regulaminu. Nie przejmujemy praw autorskich, lecz zapis ten ma za zadanie ułatwiać prace przy tworzeniu naszego magazynu Via Appia, gdyż jako jedyny reguluje te kwestie.

Dodatkowo przy każdym numerze magazynu oczywiście informujemy użytkownika o publikacji tego twórczości i ma on możliwość nie zgodzenia się na to. Wtedy odstępujemy od naszych zamiarów.

Dystrybucja tyczy się głównie tekstów zawartych w Via Appi. Magazyn jest reklamowanych w różnych serwisach i nie możemy pytać autora czy zezwoli na publikację swojego tekstu w każdym z serwisów osobno, bo to by było bez sensu. Jest to zbiorczy zapis mający za zadanie ułatwić dotarcie magazynu do szerszej grupy osób. Oczywiście wszystko w celach niezarobkowych.

Na koniec dodam, że ten zapis funkcjonuje już od ostatniej przebudowie regulaminu Smile
Odpowiedz
#39
Dziękuję.

Uwaga do sprawy dyscypliny, tak to nazwę.
Uważam że na forum tym, jak i na innych jest zbiorowisko ludzi o rożnych poglądach, ale szczególnie charakterach, jak i różnej psychice. Pomimo, uważam, że regulamin, przepisy wewnętrzne określające zachowania, ( tego co wolno a nie ) są zbyt rygorystyczne.
Z góry zakłada się że userzy są źli.
Przykład, Lysa otrzymała upomnienie w drugim dniu pobytu na naszych stronach, a przecież wystarczy że moderator pisząc na pw przypomni, nie upomni a przypomni o regulaminowym zapisie.
Nie jest to moje zdanie, i jedyne. Radzę wziąć pod uwagę to moje spostrzeżenie.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#40
Powinno się zaczynającym autorom wyjaśniać:

CO BYŁO PRZEZ SEKUNDĘ W INTERNECIE - DLA WYDAWCY TO JUŻ ŚMIECIE

Ja dostałam taką radę i kłaniam się nisko - rozumiem ją po czasie.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#41
!! UWAGA !!


W ramach przygotowań do zmian, które zajdą w niedługim czasie, w dniu 4 marca forum zostanie zamknięte na okres maksymalnie 24 godzin!

O nadchodzących zmianach będziemy Was stopniowo informować.

Więcej informacji wkrótce, watch this space!

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#42
Witamy z powrotem!

Pewnie myślicie sobie: "Po co ta cała przerwa, skoro nic się nie zmieniło?".

Otóż zmieniło się! Smile A konkretniej: kilka rzeczy niewidocznych dla użytkowników. Usprawnienia silnika forum, dodatkowe skrypty, funkcje, które działają w tle.

Generalnie przygotowaliśmy system pod dalsze zmiany, które nastąpią już wkrótce.

Jak zwykle: watch this space!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#43
Oprócz przygotowań do zmian na samym forum ruszyły również przygotowania do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego LITTERA SCRIPTA. Konkurs będzie w konwencji marynistycznej, a w Jury zasiądzie m.in. pisarz Stefan Darda (klik) oraz żeglarz Witold Zamojski, można powiedzieć człowiek legenda (klik).

Więcej informacji już wkrótce, a w międzyczasie ostrzcie stalówki i napełniajcie kałamarze, bo zapowiada się ostra walka o nagrody!

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#44
Dodam, że trwa "ogarnianie" technicznych możliwości, by do jury dołączył kpt. Janusz Zbierajewski klik
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#45
(13-03-2012, 09:56)Natasza napisał(a): Dodam, że trwa "ogarnianie" technicznych możliwości, by do jury dołączył kpt. Janusz Zbierajewski klik

No i dołączył. Się cieszę!
To wielka legenda polskiego żeglarstwa.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości