Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*** (O, Boże)
#1
Wiem, że chwalić się nie ma czym, ale wstawiam, by wysłuchać rad, co poprawić. Smile

***
O Boże, zabierz to, co niepotrzebne!
Choćby wzrok – zmysł całkiem mi zbędny!
Bo ja ślepcem stać się mogę,
Już, w tej chwili, teraz, nagle!

Ja twój obraz znam na pamięć,
Każdej bruzdy miejsce stałe.
Ust wypukłość, dłoni gładkość,
I spojrzenie twe miłosne.

Tylko słuchu – Boże, nie zabieraj.
Ocal jedno, choćby owo!
Bo być ślepym, nic mi z tego,
Kiedy słucham głosu twego.
Odpowiedz
#2
Wszystko. Chociaż pewna dwuznaczność może być nawet interesująca, ale nie w ten sposób. Nie mogę ci pokazać konkretnych fragmentów do poprawy, bo według mnie całość należy ubrać w trochę inne słowa. Szczególnie to:
Cytat:Już, w tej chwili, teraz, nagle!
ten wers to masakra. Cztery razy to samo obok siebie, po co? Nieco mniej patosu. Końcówka wydaje mi się nieco nielogiczna. Jakby oślepienie miało być korzyścią tylko pod warunkiem, że podmiot nie będzie słyszał owego głosu, o którym mowa. Jeśli to zamierzone, to ok, ale mam wątpliwości. Pracuj, autorze.
Ale zdecydowanie pochwalam postawę.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
No właśnie zauważyłam, że praktycznie w każdym utworze jest ten patos, który jest odbierany negatywnie, pewnie słusznie. Smile Postaram się nad tym pracować Smile
Odpowiedz
#4
Ło matko boska żartobliwa. Aż mi zęby wyleciały od tej patetyczności : )
Staraj się nie pisać z takim patosem,bo to pasuje do co poniektórych pieśni kościelnych lub przemówień Jarka K.

Na plus:hmm ogólny pomysł,budowa,dobra interpunkcja,słownictwo ujdzie.
Na minus:patetyczność,słaba końcówka,jak dla mnie tematyka.

2,5-3/5

Czekam na coś jeszcze
Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#5
Zawsze się mogę tłumaczyć, że to takie nawiązanie do baroku xD Ale dziękuję za opinię Smile
Odpowiedz
#6
O Jezu, czy to jakaś odezwa do narodu? Nie wiem, jak się zachować. Może nie zrozumiałem, ja bidny samozwańczy krytyk. Nie diotarło to do mnie, z takiego względu, że patos razi po oczach, a i treść taka sobie, znana do bólu.

Dbaj o poprawność wypowiedzi///księżniczka
Odpowiedz
#7
Nic dziwnego, że do Ciebie nie DIOTARŁO.

Ostrzeżenie za ot./Fiteł

wybacz Fiteł, ale musiałam...
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#8
Słuchajta ludzie! Mam tak wyrobioną klawiaturę, że mi paluchy wpadają i stąd te literówki. Nie rozumiem prymitywnej złośliwości. To tu standard?

Nie rozumiem, dlaczego piszesz to tutaj a nie na pw. Jak widzisz, twoja rozmówczyni została upomniana, a ty tylko ciągniesz offtop, po raz kolejny. 20%///księżniczka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości