Numer 15
#1
Moi drodzy,
muszę przyznać przed Wami, bijąc się pokornie w pierś, że numer 15 będzie miał kilkudniowe opóźnienie.
Niestety, w ostatnich miesiącach koszmarnie dopadła mnie rzeczywistość, co można było łatwo zauważyć w braku aktywności choćby na forum. Obsuwa numeru jest tylko i wyłącznie moją winą, ale mam nadzieję, że do poczekania tych kilku dni zachęci Was garść nowinek:

W nowym numerze przeprowadziliśmy wywiad z pierwszym gadułą pisarstwa fantasy - Romualdem Pawlakiem

Ponadto będziecie mogli poczytać o psychopatach na ich terytorium; od historii, poprzez ich głowę, na makabrycznych dokonaniach kończąc.

Nie zabraknie również opowiadań; teraz nie będą to tylko opowiadania z VAP, ale i stricte tematyczne!

Oczywiście nie zabraknie recenzji i relacji, więc...

wybaczcie i wypatrujcie!
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#2
Czy jest już znany przybliżony termin wydania nowego numeru VA?
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#3
11-12.05.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#4
Z opóźnieniem, ale jesteśmy ponownie! Drodzy Czytelnicy, ten numer jest chory na umyśle. Naprawdę, uwierzcie mi na słowo; znajdziecie w nim nie tylko historię krwawej baronowej, przegląd historycznych szaleńców, ale również garść wciskających w fotel opowiadań, których lepiej nie czytać samotnie przy zgaszonym świetle... Oprócz tego z kartek mrugnie do Was Hannibal, zalśni Lśnienie, aż w przerażeniu krzykniecie: Oh, Lord!
Oczywiście nie zabraknie najlepszych tekstów ostatnich miesięcy; podczas Zdarzeń Lunarnych zobaczycie Kompilację psich śmierci, a potem będzie już tylko Biała nienawiść...
Jak zawsze, nasi redaktorzy uraczą Was swoim spojrzeniem na książki, filmy i gry komputerowe. Zajrzeliśmy również ponownie na Wyspy, aby wyśledzić, cóż tym razem szykuje nam GW.
Jest też wywiad z Romualdem Pawlakiem, szalenie sympatyczny człowiek, wiem, bo rozmawiałam. Naprawdę.
No i kreatorium, niezmienne w swej formie: Jak nie pisać, czyli... zajrzyjcie w Spis treści!

3...

2...
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#5
1 i....

Via Appia nr 15
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#6
Z racji tego, że jestem peirwszy, to powiem co o tym sądzę.

Od strony wizualnej jest genialnie. Okładka jak zwykle bajeczna, nareszcie ładne i schludne strony, przejrzyste i miłe dla oka. Bez zbędnego przesytu obrazkami czy czymś takim. Ładny spis treści. Od strony graficznej nie mam przeciwskazań absolutnie żadnych, cieszę się, że gazetka wzbija sie na coraz wyższe poziomy, cieszy oko i zawiera taką ilość treści. Podobał mi się wiersz w stylu informatyka Wink

Oby tak dalej, widać postepy jak na dłoni! Gratulacje dla całej Redakcji oraz samego Naczelnego Smile
Odpowiedz
#7
Brawo, jest piętnastka! Pod względem prezentacji zgadzam się z Dankiem, jest świetnie! Objętościowo jest również świetnie, trzymacie poziom - cieszy fakt, że VA nie schodzi poniżej 60 stron. Taka ilość materiału za darmo to nie lada gratka!

Jak na razie tylko jedna uwaga krytyczna: przeczytałem sobie recenzję gry Amnesia: A Machine For Pigs i o ile sama ocena gry to kwestia gustu (akurat nie zgadzam się z autorem, uważam, że gra jest bardzo dobra), to sama recenzja... Od początku do końca autor porównuje AMfP z poprzednią częścią gry, na tym porównaniu bazując swoją ocenę, natomiast na sam koniec stwierdza, że nie należy jej porównywać z poprzedniczką. No to po co porównywał?

Na razie przeczytałem tylko wstępniak, dział poezji (zgadzam się z Dankiem, świetny ten wiersz!) i recenzję, tak że więcej wkrótce.

Dobra robota, Redakcjo!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#8
Piętnastka to mały jubileusz, zwłaszcza dla cywilizacji, która umyśliła sobie życie w systemie dziesiętnym Smile
VA idzie w dobrą stronę. Jest naprawdę coraz ciekawiej - sporo krótszych artykułów, schludna oprawa graficzna... Bardzo ładnie Smile

P.S. Kapadocjo, tak z ciekawości, czemu nie wykorzystałaś tych zamówionych opowiadań o psychopacie?
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#9
A, jeszcze jedno - naprawdę brakuje mi tylnej okładki.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#10
Podoba mi sie, idzie ladnie Smile Bede sie zglebial teraz, ale na 1szy rzut oka mam male zastrzezenia, ktore podniosa jakosc wizualna (to samo przy web designu)

1) Okladka - Trzymac widoczne odstepy od ramek (w tej chwili teksty przylegaja do nich)

2) Tytuly artykulow - sa na ramce z tlem okladki, supe! Ale zastrzezenie to samo co do okladki. Margines 1cm nie zabije, a bedzie wygladac znacznie lepiej

3) Na samym poczatku jest strona z bryzgajaca krwia + ciemny teskt. Nie sprzyja to czytelnosci. A VA jest pismem stricte internetowym, wiec na pierwszym rzedzie musi byc dobrze czytelne na ekranie.

4) Zalezam korzystanie z dwukolorowej czcionki przy napisach na tle. Bialy tekst + cieniowanie w dol-prawo (45*) o malym stopniu rozmydlenia i minimalnym oddaleniu. Poprawi znacznie prezencje tekstu.

5) przy obrazkach wstawianych na bialym tle, po prostu dodac cien o minimalnym rozmydleniu (prawie ostry) w dol-prawo (45*), w srednim oddaleniu (0,5cm?). Albo chociaz obramowanie w jasnym szarym kolorze, ktore lekko odetnie obrazek od tla.

To tylko rady, pozwola bardzo poprawic jakosc Smile Poza tym bardzo dobrze i faktycznie graficzny minimalizm dobrze tu pracuje Smile
Odpowiedz
#11
Laj, Root, poprawiamy, pewnie dzisiaj podmienię wersję.

Zgubek, dzięki za wszystkie rady, są dla nas bardzo cenne Wink
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#12
Haha, pojęcia nie miałem, że mój tekst będzie w VA. Zaskoczenie, choć miłe, nie ukrywamBig Grin.
Numer bardzo dobry, okładka swietna. Wyrazy uznania.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#13
(14-05-2014, 11:55)anarchist napisał(a): Haha, pojęcia nie miałem, że mój tekst będzie w VA. Zaskoczenie, choć miłe, nie ukrywamBig Grin.
Numer bardzo dobry, okładka swietna. Wyrazy uznania.

Ha! Taki Kozak, że sam już nie wie, ile ma VAPów Big Grin

Zgadzam się - wizualnie wygląda to bardzo świetnie w tym numerze. Merytorycznie - wypowiem się, jak już zgłębię zawartość Smile

Dobra robotaCool
Odpowiedz
#14
To ja też się przyłączę do peanów na cześć grafiki Big Grin
Mała uwaga: ktoś zeżarł przyimek "w" w zdaniu na stronie 14, sam dół, pierwsza kolumna:
"(...)gdzie bawiła się świetnie, uczestnicząc w kobiecych orgiach"
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#15
A, dziękujemy, dziękujemy Wink Co do "w", musiało umknąć :/
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości