Numer 13 - październik 2013
#1
Moi drodzy!
Wraz z numerem 13 VA będzie wydawana 05. wskazanego miesiąca, zatem...
już niebawem dowiecie się, co o religijności myśli Maja Lidia Kossakowska i dlaczego nie rysuje komiksów, jak to się stało, że wokalista AmperY został uwięziony w domu uciech w Buenos Aires a główny organizator konwentu fantastyki z Raciborza stał się cyborgiem, poczytacie o Stingu i Mary Sue oraz zapoznacie się z tymi złymi w mitologiach.
Zaczynamy odliczanie!
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#2
Via Appia 13 już jest!

http://issuu.com/via-appia/docs/va_13

Póki co online, jutro do ściągnięcia. Zapraszam do dzielenia się opiniami Wink

VIA APPIA PDF
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#3
Witam

Na VA strajk jakiś, czy co? Cisza jak makiem zasiałSmile. Ale do rzeczy:

1. Dobrze dobrana okładka, jednoznacznie kojarząca się z tematem przewodnim, czyli mitologiami.

2. Krótki wstępniak nowej Naczelnej, może bez fajerwerków, ale rzeczowy.

3. Kilka wybranych opowiadań z portalu, w tym jedno mojeBig Grin. Tutaj jestem trochę zdziwiony. Mój tekst, który ukazał się w poprzednim periodyku, był firmowany imieniem i nazwiskiem. Teraz z kolei tkwi przy opowiadaniu portalowy nick. Czy nie lepiej to jakoś ujednolicić? Bo to trochę wygląda, jakbym nagle zapragnął być incognito, a przecież i tak wszyscy wiedzą, jak się nazywamTongue.

4. Dalej znajduje się ciekawy artykuł Jarosława Turowieckiego o niegrzecznych bóstwach. Przeczytałem go z zainteresowaniem.

5. Harry'ego Potter'a omijam, jakoś nigdy nie byłem fanem.

6.Ostatnie dwie pozycje, na których - jak na razie - zakończyłem lekturę, są firmowane przez naszą nową dobrodziejkę Ewę Lasotę. Dodam, że obie przeczytałem z ochotą.
Pierwsza traktuje o Potopie. Dzięki artykułowi dowiedziałem się, że podobne wydarzenie występuje także w innych mitologiach, chociażby w skandynawskich. I przyznam szczerze: nie miałem o tym pojęcia.
No i wisienka na torcie, czyli wywiad z Kossakowską. Ciekawy, rzeczowy, i choć nigdy nie byłem fanem dokonań pani Lidii, to uważam, że warto zapoznać się z treścią rozmowy.

Na koniec jeszcze chciałem pochwalić szatę graficzną. Wszystko zdaje się być na swoim miejscu, dobrze dobrane ilustracje (choć pewnie warto, aby jakiś rysownik-amator machnął coś czasem do opowiadań Z VA). Generalnie: numer bardzo na plus.

Kłaniam się
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#4
zdradzę mały sekret: rysownika już mamy, w następnym numerze będą ilustracje specjalnie pod niego robione. Rozglądajcie się czujnie, bo jest wśród Was Wink

Anarchist, następnym razem będziesz z nazwiska (jeśli będziesz miał VAP), przepraszam, niedopatrzenie.

Dzięki za dobre słowo i opinię Wink
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#5
Droga Kapadocjo,

Skoro już się czytamy, to mam pytanie. Da się ściągnąć najnowszy numer na dysk, czy jest dostępna tylko wersja online? Lepiej się czyta jednak z dysku.

Pozdrawiam
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#6
Jeszcze raz zapytamBig Grin: czy będzie można pobrać najnowszy numer VA na dysk, a jeśli tak, to kiedy?

Dziękuję za ewentualną odpowiedźSmile.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#7
tak, będzie można, Hanzo się już tym zajmuje
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#8
Okej, PDF pojawi się niebawem.
Odpowiedz
#9
Spokojnie, ja tylko przypomnieć chciałemShy. Już odlatuję do ciepłych krajówAngel.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#10
Okej, już jest:

VIA APPIA PDF

Smile
Odpowiedz
#11
Hey Corny. Dzięki za feedback. Generalnie każdy numer przechodzi korektę i quality assurance, ale z 12. mieliśmy drobne kłopoty, za które serdecznie przepraszamy :/

Jedyne, co możemy zrobić to obiecać poprawę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości