Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niuanse podpatrywanej biologii organicznej tudzięż o optyce i optykaniu niektóryc
#1
Niuanse podpatrzonej biologii organicznej tudzież o optyce i optykaniu
niektórych okien życia

Łatwiej jest ogłupiać ludzi, niż przekonać, że zostali ogłupieni. Mark Twain

U mnie, po niektórych śmieciach posprząta wymiatająca solówka gitary Papkina.
Staubwedel starego majordomusa na G. jak etola z gronostaja,
bez grochów najlepszego górala Tour de France, jest za krótki.

Pozostaje niesygnalizowana rozdzielczość kropidła,
separatora implantów mądrości od powierzonego prawa.
Bo osiołkowi i kozie nie jest dane żłobienie
w nabiegu słońca na ułomność kursyw.
Odpowiedz
#2
Motto rewelacja. "Łatwiej jest ogłupiać ludzi, niż przekonać, że zostali ogłupieni" - święte słowa...
Tytuł - rewelacja. "Niuanse podpatrzonej biologii organicznej tudzież o optyce i optykaniu niektórych okien życia" - niezwykła zabawa słowem, tak charakterystyczna dla Twojego pisania. I celna, w samą dziesiątkę.
Jak Ty to robisz, że zawsze trafiasz w sedno, w mój osobisty nastrój, moje odczucia? To po prostu prawdziwy talent - pisać tak uniwersalnie, żeby dotrzeć do tych, do których chcesz dotrzeć. Świadomie czy nie. Może po prostu bawisz się, a może udajesz kpinę?
"Implanty mądrości" - tak, niestety... Ludzie lubią być karmieni kłamstwami. Kłamstwa pasują do ludzkiej natury.
Tak było od początku... "Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: «Gdzie jesteś?» On odpowiedział: «Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się». Rzekł Bóg: «Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?» Mężczyzna odpowiedział: «Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem»".
Zaiste, "osiołkowi i kozie nie jest dane żłobienie
w nabiegu słońca na pochyłe kursywy".
Się rozpisałam, ale faktycznie, trafiasz w punkt, Franku.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Powiem tylko, że puenta wymiata! Idealnie w punkt, uderza z duża mocą rażenia!
Odpowiedz
#4
Ha, oto jest wiersz... W tytule chyba niektórych?
Odpowiedz
#5
w nabiegu słońca na pochyłe kursywy

zmieniłem na 

w nabiegu słońca na ułomność kursyw


i mogę poprzestać na poprzednim miodziku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości