Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieumarła
#1
dyndam w mroku piątej fazy księżyca
na szmaragdowym, jedwabnym sznurze, którego mole
jeszcze nie przeżarły,
dopóki odmieniasz, w każdym z możliwych przypadków
wysokość poniesionego na opłacenie kata datku.

Przyjdź, odetnij, nie leń się, zdobądź,
niech już na zawsze pozostanę z tobą.

Ugaś korę co płonie,
albo kłam 

i tak składasz się z samych ciemnych, niewywabialnych plam.



maj 2019
Odpowiedz
#2
przeczytałem, podoba mi się
choć spodziewałem się, że jedwabny sznur będą przeżerać mole: "którego mole jeszcze nie przeżarły" ; wtedy śmierć zostałaby tylko miedzy wierszami (ale to tylko moja subiektywna opinia poetyckiego laika)
podobają mi się rymy, no i ostatni wers z "niewywabionymi plamami" cudowny Smile

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#3
(01-06-2019, 17:46)Gunnar napisał(a): przeczytałem, podoba mi się
choć spodziewałem się, że jedwabny sznur będą przeżerać mole: "którego mole jeszcze nie przeżarły" ; wtedy śmierć zostałaby tylko miedzy wierszami (ale to tylko moja subiektywna opinia poetyckiego laika)
podobają mi się rymy, no i ostatni wers z "niewywabionymi plamami" cudowny Smile

Pozdrawiam Smile

Gunnarze, bardzo dziękuję i mam pytanie. Czy mogę sobie "mole" przywłaszczyć?  Świetne! To  jest to, czego mi brakowało w tym wierszu.  Pleassse Smile
Odpowiedz
#4
(01-06-2019, 18:41)nebbia napisał(a):
(01-06-2019, 17:46)Gunnar napisał(a): przeczytałem, podoba mi się
choć spodziewałem się, że jedwabny sznur będą przeżerać mole: "którego mole jeszcze nie przeżarły" ; wtedy śmierć zostałaby tylko miedzy wierszami (ale to tylko moja subiektywna opinia poetyckiego laika)
podobają mi się rymy, no i ostatni wers z "niewywabionymi plamami" cudowny Smile

Pozdrawiam Smile

Gunnarze, bardzo dziękuję i mam pytanie. Czy mogę sobie "mole" przywłaszczyć?  Świetne! To  jest to, czego mi brakowało w tym wierszu.  Pleassse Smile
Oczywiście, przywłaszczaj Wink
Odpowiedz
#5
(01-06-2019, 19:36)Gunnar napisał(a):
(01-06-2019, 18:41)nebbia napisał(a):
(01-06-2019, 17:46)Gunnar napisał(a): przeczytałem, podoba mi się
choć spodziewałem się, że jedwabny sznur będą przeżerać mole: "którego mole jeszcze nie przeżarły" ; wtedy śmierć zostałaby tylko miedzy wierszami (ale to tylko moja subiektywna opinia poetyckiego laika)
podobają mi się rymy, no i ostatni wers z "niewywabionymi plamami" cudowny Smile

Pozdrawiam Smile

Gunnarze, bardzo dziękuję i mam pytanie. Czy mogę sobie "mole" przywłaszczyć?  Świetne! To  jest to, czego mi brakowało w tym wierszu.  Pleassse Smile
Oczywiście, przywłaszczaj Wink
To biorę, dzięki Smile

pozdrawiam
n
Odpowiedz
#6
Bardzo dobry liryk, tylko zastanawiam się czy nie lepiej byłoby niewywabialnych, przecież skoro są to wiadomo, że niewywabione.
Odpowiedz
#7
mam pomysła


i tak składasz się z samych ciemnych, wabiących plam.
Odpowiedz
#8
"Niewywabionych", "niewywabialnych", "wabiących" - na 100% peelkę wciąga CZARNA DZIURA - aż mi jej, biduli, żal!

Mili Panowie, dziękuję pięknie.

Marcinie, już wczoraj "w innym miejscu" poprawiłam ten wers, właśnie na "niewywabialnych", a tu - gapa ze mnie, i jak to gapa - przegapiłam.

Grain, kusi, wabi mnie Twoja podpowiedź i zamiana na "wabiących" (ma swój niewątpliwy urok, zresztą Ty zazwyczaj miewasz niezłego pomysła),  sugeruje  dodatkowe wrażenie nieuchronności losu tej, i tak już na wpół żywej, biedaczki.

Tak naprawdę, cały ten wiersz jest z gatunku prześmiewczych, autoironicznych. Pisany z dużym dystansem i... nie chodzi  tylko o sprawy damsko - męskie.

Miło, że zwrócił uwagę.

Spokojnego niedzielnego popołudnia
n
Odpowiedz
#9
"Ugaś korę co płonie" - mimowolnie skojarzyło mi się z pewną reklamą TV... Bardzo autoironiczny i z dystansem do niepowodzeń. Takie podejście mi się podoba - humor to nie tylko lek, ale także oręż...
Na plus udane rymowanie.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
Bardzo mi się podoba ten dystans i przymrużenie oka Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości