Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedola ludzka
#1
Niedola ludzka

- Czy możesz sprawić by nastała jasność? By ludzie znów się uśmiechali i cieszyli każdym dniem? By mówili Carpe Diem i bawili się do rana? By starzy znajomi wrócili? By imiona, które nie chciały przejść przez gardło wypowiadane były znów radosnym głosem?
Jeśli rzeczywiście jesteś taki potężny, zrób to. Lub, chociaż wyrwij nas z udręki. Połóż kres naszej niedoli.

- Tego, o co prosisz uczynić nie mogę. Ale mogę zesłać na Ziemię śmierć. Sprawić by cierpienie zajrzało do każdego domu. Mogę obudzić uśpione góry nieludzkim wręcz krzykiem. Zanieczyścić ziemie plugastwem, zdradą i mordem. Zesłać Czarnych Aniołów
by dokonali dzieła. Mogę pogrążyć ludzkość w rozpaczy i strachu. A niepewność sprawi,
że ich agonia będzie jeszcze dłuższa. I nigdy nie ujrzą gwiazd, ni słońce nie zaświeci nad ich głowami. Pogrążą się w ciemnościach. Utopią się we własnej obłudzie i hipokryzji. A gdy
to nastąpi ich świadomość żyć będzie wiecznie. Pomiędzy jedną nicością a drugą. I nie ujrzą
i nie poczują nic. Nic prócz bólu.
Tak, mogę to wszystko zrobić. I zrobię. A zacznę od ciebie.
Jonathan Carroll — Poza ciszą

Zapytałam dziecko niosące świeczkę: - Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł.
- Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
Odpowiedz
#2
Bardzo to... smutne. Przeczytałem dwie Twoje miniatury. Potrafisz w kilku zdaniach zawrzeć bardzo dużo emocji i sprawić, ze czytelnik rozumie, co chcesz powiedzieć, mimo krótkiej i ubogiej (nie w negatywnym tego słowa znaczeniu!) formy.
Bravo!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
A dla mnie to jest zbyt ubogie :/ Cóż, każdy ma iny gust. Literacko wszystko jest poprawnie, lecz taka forma do mnie nie trafia. Lubię, gdy tekst jest zawoalowany, ale tutaj to już nie jest delikatny szal tajemnicy, lecz nieprzejrzana mgła xD Chociaż czytając trzeba przyznać, że wywołuje pewne uczucia Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#4
(07-01-2010, 11:49)Malbert napisał(a): A dla mnie to jest zbyt ubogie :/ Literacko wszystko jest poprawnie, lecz taka forma do mnie nie trafia.
Jeśli mogę Wink

Zgadzam się z przedmówcą. To tak jakby się czytało, skrócony przepis na zupę pomidorową ( w końcu matka-polka jestem;p). "Woda, przecier, mięso" i już wiesz wszystko. Ciekawie się zaczynało a za szybko skończyło. Ja bym chciała więcej, bo to takie jakieś... Wyrwane z kontekstu.
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#5
Zgadzam się z przedmówczynią.
Pisać trzeba nie tylko umieć. Trzeba jeszcze chcieć, choć być może autor/ka zabłyśnie kiedyś jako filozof, to w tej formie literatem na pewno okrzyknięta/y nie będzie, niestety. Ni to haiku ni miniatura.
Napisz coś dłuższego!
Widać, że słowa ładnie układasz i myśli masz bogate!
Oddaj to na papier nie jako symbole ale i przykłady! Opisz je, dodaj scenerię! Tak, jak teraz to wygląda, to jakby w ogóle nie wyglądało...
Wybacz mą ignorancję, ale zupełnie nie rozumiem Twej twórczości.
[Obrazek: eyes480c.jpg]

Mruczę, więc jestem!



Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości